کمبود شیر خشک: اگر کم آبی هستید چه باید کرد؟

به گزارش سرویس اخبار فناوری رسانه رادیو فناوری ،

یک بحران شیرخشک نوزاد در ایالات متحده وجود دارد و محصول در قفسه های فروشگاه در سراسر کشور رو به اتمام است. برای بسیاری از نوزادان، شیر خشک تنها منبع غذای آنهاست و به دقت برای رفع نیازهای تغذیه ای بدن در حال رشد نوزادان ساخته شده است.

سازمان غذا و داروی ایالات متحده برنامه هایی را برای افزایش عرضه شیر خشک در ایالات متحده اعلام کرده است، از جمله کاهش برخی از محدودیت های واردات شیر ​​خشک از کشورهای دیگر برای سرعت بخشیدن به فرآیند ارزیابی ایمنی FDA (ایالات متحده به طور معمول 98٪ فرمول مصرفی خود را تولید می کند).

روز دوشنبه، FDA همچنین توافقنامه ای را با Abbott Nutrition اعلام کرد که در یکی از تأسیسات خود پس از یک مشکل متوقف شده بود. یادآوری فوریه برخی از فرمول ها. ابوت گفت، مشروط به تایید دادگاه، تاسیسات ابوت به زودی در کارخانه از سر گرفته خواهد شد و فرمول ساخته شده در آن ظرف 6 تا 8 هفته به قفسه فروشگاه ها می رسد.

Abbott بزرگترین تولید کننده فرمول در کشور و تامین کننده کلیدی برخی از فرمول های تخصصی است که برای برخی از شرایط بهداشتی ساخته شده است. ابوت می‌گوید یادآوری باکتری‌ها (با توجه به اینکه هیچ شواهد قطعی دال بر ارتباط شیر خشک آن با بیماری‌های نوزادان وجود ندارد) به مشکل موجود در عرضه شیر خشک اضافه شد.

برنامه های دیگر برای دستیابی بیشتر شیر خشک به دست والدین شامل همکاری با تولیدکنندگان شیر خشک برای افزایش تولید است. سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) گفت که سایر تولیدکنندگان فرمول در حال “برآوردن یا فراتر از” ظرفیت برای پاسخگویی به تقاضا هستند. والدین همچنین ممکن است برای دریافت فرمول تخصصی “حفظ زندگی” از تأسیساتی که محصولات به دلیل فراخوان در آن متوقف شده اند، با Abbott تماس بگیرند، اما Abbott بسته به نیازهای فردی، این محصولات را به صورت موردی عرضه می کند.

ابوت گفت که محصولات شیر ​​خشک آماده خوراک را در اولویت قرار داده است و در حال حاضر محموله های شیر خشک را از یک کارخانه ثبت شده توسط FDA در اروپا وارد می کند. این شرکت همچنین گفت که با متخصصان مراقبت های بهداشتی و آژانس های ایالتی همکاری می کند تا در صورت امکان، شیر خشک های جایگزین را ارائه دهد، از جمله کار با برنامه زنان، نوزادان و کودکان، که طبق گفته کاخ سفید، حدود نیمی از شیر خشک از طریق آن در ایالات متحده خریداری می شود.

دستورالعمل‌های WIC نیز در برخی از ایالت‌ها کاهش یافته است، و بنا به درخواست کاخ سفید و وزارت کشاورزی ایالات متحده، همه تشویق می‌شوند از آن پیروی کنند. USDA می‌گوید والدین باید بتوانند فرمول‌های فراخوان‌شده را در ازای تنوع بیشتری از محصولات برگردانند و الزامات معافیت‌های پزشکی یا سایر محدودیت‌ها باید کاهش یابد. (جزئیات برنامه بسته به ایالت متفاوت است — دفتر محلی خود را اینجا بیابید.)

اگر در حال کمبود شیر خشک هستید، در اینجا پزشکان اطفال می گویند که چه کاری انجام دهید و کجا بروید.

یک نوزاد در حالی که در آغوش گرفته می شود یک شیشه می نوشد.

دلمین دانسون/گتی ایماژ

اگر شیر خشک شما موجود نیست کجا باید دنبال شیر خشک بگردید

خرده‌فروشان از جمله CVS، Walgreens و Target همگی محدودیت‌هایی را برای تعداد محصولاتی که می‌توانید در آن واحد خریداری کنید، تعیین کرده‌اند. با وجود این، قفسه ها در برخی فروشگاه ها خالی هستند.

اگر نمی توانید شیر خشک خود را پیدا کنید، با پزشک اطفال خود تماس بگیرید تا ببینید آیا در انبار موجود است یا خیر. دکتر استیون آبلوویتز، متخصص اطفال و مدیر پزشکی ساحلی کیدز، می گوید که پزشکان اطفال اغلب نمونه هایی از فرمول های مختلف دریافت می کنند و ممکن است بتوانند کمک کنند. پزشکان همچنین ممکن است نمونه های باقی مانده از نمایندگان شیر خشک را داشته باشند.

آبلوویتز گفت: “مکان های دیگری که مردم می توانند به آنها نگاه کنند، خیریه های مختلف هستند.” برخی از موسسات خیریه یا برنامه های کمک غذایی، مانند برنامه کمک تغذیه زنان، نوزادان و کودکان دارای شرایط درآمدی هستند. با این حال، با توجه به کمبود، ممکن است برخی از برنامه های کمکی بسته به منطقه یا شرایط، تمایل بیشتری به گسترش واجد شرایط بودن داشته باشند.

اگر عضو WIC هستید، برای یافتن فرمول با دفتر محلی خود تماس بگیرید. از برنامه‌های WIC در سراسر کشور خواسته شده است که محدودیت‌ها را کاهش دهند و به والدین کمک کنند تا جایگزین‌هایی پیدا کنند.

آکادمی اطفال آمریکا همچنین توصیه می‌کند به جای خرده‌فروشی‌های بزرگ، فروشگاه‌های کوچک‌تر را بررسی کنید (مانند مغازه‌ها یا داروخانه‌های محلی شما). گروه‌های رسانه‌های اجتماعی که به فرزندپروری اختصاص داده شده‌اند نیز ممکن است منابع خوبی برای منطقه شما داشته باشند، و ممکن است والدین دیگری را ملاقات کنید که موجودی بیشتری دارد.

اما مطمئن شوید که توصیه هایی را که از گروه های والدین دریافت می کنید توسط پزشک اطفال خود انجام دهید، AAP اشاره می کند.

AAP می‌گوید، اگر شیرخشک پیشنهادی شما در دسترس نباشد، می‌توانید با خیال راحت شیرخشک ساخته شده برای نوزادانی که نارس به دنیا آمده‌اند تا نوزادان کامل به مدت چند هفته تغذیه کنید.

آیا تعویض مارک مشکلی ندارد؟

آبلوویتز گفت: «البته ترجیح داده می‌شود به همان فرمول پایبند باشیم، اما جایگزین بعدی یافتن فرمولی تا حد امکان شبیه به فرمولی است که استفاده می‌کردید. از آنجایی که برندهای شیر خشک بسیار زیادی وجود دارد، آبلوویتز توصیه می کند با پزشک اطفال خود تماس بگیرید تا ببینید کدام فرمول ها جایگزین قابل قبولی هستند.

آبلوویتز می‌گوید از آنجایی که همه متخصص اطفال ندارند، می‌توانید با داروخانه محلی خود تماس بگیرید و بخواهید با یک داروساز در مورد شیر خشک جایگزین برای فرزندتان صحبت کنید.

او می‌گوید، اما واقعاً باید از مبادله بین شیر خشک نوزاد و کودک نوپا دوری کنید. شیر خشک نوزاد و شیر خشک برای رفع نیازهای مختلف تغذیه ای ساخته شده است.

اگر کودک شما آلرژی یا شرایط پزشکی داشته باشد، استثنائاتی نیز وجود دارد: آبلوویتز گفت: “اگر کودک شما به شیر خشک‌های استاندارد حساسیت دارد و به شیرخشک شکسته‌شده نیاز دارید، بسیار مهم است که به همان نوع شیر خشک پایبند باشید.” اگر این مورد برای فرزند شماست، حتما قبل از معرفی غذای جدید با یک متخصص اطفال، پزشک خانواده یا متخصص دیگر صحبت کنید.

به گفته شورای تغذیه نوزادان آمریکا، در شرایط اضطراری، می‌توانید با 211 تماس بگیرید یا با Feeding America تماس بگیرید تا با یک متخصص جامعه که می‌تواند به شما در یافتن منابع محلی کمک کند، متصل شوید.

همچنین می توانید از طریق MyGerber Baby Expert با یک متخصص در ارتباط باشید تا جایگزینی برای شیر خشک خود پیدا کنید. پیدا کردن یک بانک معتبر شیر مادر ممکن است برای برخی از والدین نیازمند یک گزینه باشد، اما ممکن است به یک نسخه از یک ارائه دهنده پزشکی نیاز داشته باشید.

به شخص خندان قوطی شیر خشک تحویل داده می شود.

SDI Productions/Getty Images

آیا درست کردن شیر خشک برای نوزادتان اشکالی ندارد؟

آبلوویتز گفت: هرگز. این می تواند از نظر تغذیه خطرناک باشد، زیرا ممکن است این فرمول فاقد مواد مغذی ضروری باشد، اما همچنین می تواند حاوی مقدار نامناسبی الکترولیت باشد که می تواند باعث مشکلات سلامتی شود.

AAP گفت: “اگرچه دستور العمل های شیر خشک های خانگی که در اینترنت منتشر می شوند ممکن است سالم یا ارزان تر به نظر برسند، اما آنها بی خطر نیستند و نیازهای تغذیه ای کودک شما را برآورده نمی کنند.” مرگ نوزادان در اثر استفاده از برخی از شیرخشک های خانگی گزارش شده است.

شیر گاو به عنوان جایگزین چطور؟

آبلوویتز می گوید شیر گاو حاوی مقادیر ناکافی آهن است و نباید به نوزادان زیر یک سال داده شود. شیرهای جو دوسر یا سایر شیرهای گیاهی نیز فاقد پروتئین و مواد معدنی هستند.

با این حال، AAP می‌گوید که شیر کامل یک گاو (و نه چیزهای بدون چربی) برای تغذیه نوزاد شش ماهه و بزرگ‌تر «برای مدت کوتاهی در یک خرج کردن» مناسب است. یعنی بهتر از هر جایگزین دیگری است — از جمله فرمول خانگی. AAP می گوید در صورت لزوم، غذاهای جامد حاوی آهن را در رژیم غذایی کودک خود بگنجانید یا با پزشک اطفال خود در مورد مکمل آهن صحبت کنید. AAP می‌گوید شیر سویای غنی‌شده (نه بادام یا سایر جایگزین‌های شیر) نیز ممکن است برای نوزادانی که نزدیک به یک سال سن دارند، گزینه‌ای برای «چند روز در شرایط اضطراری» باشد، اما در اسرع وقت به شیرخشک برگردید.

اما با توجه به AAP و Abelowitz هر کاری که انجام می دهید، شیرخشک کودکتان را آب نکنید تا دوام بیشتری داشته باشد.

او گفت: «این باعث عدم تعادل تغذیه‌ای می‌شود و چیزی به نام مسمومیت با آب وجود دارد که وقتی آب بیش از حد بر خلاف شیر خشک باشد، می‌تواند بسیار خطرناک باشد. او می‌گوید به‌ویژه، سطح سدیم می‌تواند خیلی کم شود و باعث هیپوناترمی شود.

آخرین نکته برای فرمول از Abelowitz: شیر خشک را به صورت عمده خریداری نکنید که به آن نیاز ندارید.

Abelowtiz گفت: “با احتکار آن، آشکارا بر بسیاری از افراد دیگر تاثیر می گذارید.” برای کمک به کاهش مشکل عرضه، AAP توصیه می‌کند که در هر زمان بیش از یک عرضه 10 تا 14 روزه از شیر خشک خریداری نکنید.

اطلاعات موجود در این مقاله فقط برای اهداف آموزشی و اطلاعاتی است و توصیه بهداشتی یا پزشکی نیست. در مورد هر گونه سؤالی که ممکن است در مورد یک وضعیت پزشکی یا اهداف سلامتی داشته باشید، همیشه با یک پزشک یا سایر ارائه دهندگان سلامت واجد شرایط مشورت کنید.

این مطلب از رسانه های بین المللی معتبر جمع آوری بطور خودکار شده و رسانه رادیو فناوری نقشی در تهیه و تالیف انها ندارد. رادیو فناوری تابع مقررات و آرمانهای جمهوری اسلامی ایران است بنابراین اگر این مطلب نیاز به حذف و یا ویرایش دارد به ما اطلاع دهید.

درباره ی rf_admin

مطلب پیشنهادی

زمانی که من خواب چند فازی را امتحان کردم و ذهنم را از دست دادم

به گزارش سرویس اخبار فناوری رسانه رادیو فناوری ، ساعت 3 صبح است، نمی دانم …