FDA تقویت کننده COVID را برای کودکان 5 تا 11 سال مجاز می کند

به گزارش سرویس اخبار فناوری رسانه رادیو فناوری ،

سازمان غذا و داروی ایالات متحده روز سه شنبه مجوز استفاده اضطراری را برای دوز تقویت کننده واکسن کووید-19 فایزر و BioNTech برای کودکان 5 تا 11 ساله، حداقل پنج ماه پس از تزریق دوم، صادر کرد.

بچه های 12 ساله و بالاتر در حال حاضر واجد شرایط برای تزریق سوم یا دوز تقویت کننده هستند. قبل از اینکه تقویت‌کننده‌ها در گروه سنی جوان‌تر عرضه شوند، به توصیه‌ای از مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده نیاز دارند. کمیته مشورتی مستقل CDC یک جلسه عمومی برای روز پنجشنبه برنامه ریزی کرده است، احتمالا برای رای گیری در مورد توصیه این تقویت کننده.

مانند دو دوز اول سری واکسن های اولیه برای کودکان 5 تا 11 ساله، تقویت کننده فایزر یک سوم دوز تجویز شده برای افراد 12 ساله و بالاتر است.

FDA گفت که این مجوز بر اساس داده‌های پاسخ ایمنی حاصل از کارآزمایی تصادفی‌سازی شده در حال انجام است که از مجوز اکتبر برای واکسن اولیه برای کودکان کوچک‌تر پشتیبانی می‌کند. پاسخ آنتی بادی در 67 کودکی که هفت تا نه ماه پس از تزریق دوم دوز تقویت کننده دریافت کردند، مورد ارزیابی قرار گرفت. ایمنی تزریق بوستر در حدود 400 کودک مورد ارزیابی قرار گرفت. عوارض جانبی تقویت کننده در کودکان مشابه عوارض جانبی رایج در بزرگسالان بود، از جمله درد در محل تزریق، خستگی، سردرد و تب.

«در حالی که تا حد زیادی دیده شده است که کووید-19 در کودکان نسبت به بزرگسالان کم‌تر است، موج Omicron شاهد بوده است که کودکان بیشتری به این بیماری مبتلا شده و در بیمارستان بستری می‌شوند، و کودکان نیز ممکن است اثرات طولانی‌مدت‌تری را تجربه کنند، حتی در ابتدا. دکتر رابرت ام. کالیف، کمیسر FDA در بیانیه ای گفت. بر اساس گزارش CDC، پس از افزایش omicron زمستان گذشته، حدود 75 درصد از کودکان در ایالات متحده شواهدی از عفونت COVID-19 داشتند.

جدیدتر، نسخه های مسری تر omicron در هفته های اخیر باعث افزایش موارد COVID-19 شده اند. از زمان شروع همه گیری در اوایل سال 2020، تقریباً 1 میلیون نفر در ایالات متحده بر اثر کووید-19 جان خود را از دست داده اند.

FDA قبل از این مجوز، جلسه ای با کمیته مشورتی مستقل خود برگزار نکرد، که معمولاً قبل از تأیید واکسن ها یا تقویت کننده های COVID-19 برای گروه های سنی خاص انجام می داد. FDA گفت: درخواست فایزر برای مجوز استفاده اضطراری “سوالاتی را ایجاد نکرد که از بحث اضافی توسط اعضای کمیته بهره مند شود.” این آژانس خاطرنشان کرد که اسناد مربوط به درخواست را در وب سایت خود در دسترس قرار خواهد داد.

کودکان زیر 5 سال هنوز نمی توانند علیه کووید-19 واکسینه شوند. FDA سه تاریخ در ماه آینده – 8، 21 و 22 ژوئن – را برنامه ریزی کرده است تا در مورد درخواست های مجوز Moderna و Pfizer برای واکسن برای نوزادان و کودکان کوچکتر بحث کند.

طبق گفته آکادمی اطفال آمریکا، حدود 28 درصد از کودکان 5 تا 11 ساله سری اولیه واکسن کووید-19 (دو واکسن) خود را تکمیل کرده اند. تقریباً 35 درصد از کودکان در همان سن یک دوز مصرف کرده اند.

اطلاعات موجود در این مقاله فقط برای اهداف آموزشی و اطلاعاتی است و توصیه بهداشتی یا پزشکی نیست. در مورد هر گونه سؤالی که ممکن است در مورد یک وضعیت پزشکی یا اهداف سلامتی داشته باشید، همیشه با یک پزشک یا سایر ارائه دهندگان سلامت واجد شرایط مشورت کنید.

این مطلب از رسانه های بین المللی معتبر جمع آوری بطور خودکار شده و رسانه رادیو فناوری نقشی در تهیه و تالیف انها ندارد. رادیو فناوری تابع مقررات و آرمانهای جمهوری اسلامی ایران است بنابراین اگر این مطلب نیاز به حذف و یا ویرایش دارد به ما اطلاع دهید.

درباره ی rf_admin

مطلب پیشنهادی

چرا افراد بیشتری باید این سنگ علمی تخیلی پنهان را در نتفلیکس تماشا کنند؟

به گزارش سرویس اخبار فناوری رسانه رادیو فناوری ، یک نکته کوچک وجود دارد که …