مسترکارت از سیستم پرداخت بیومتریک رونمایی کرد که به شما امکان می دهد با یک لبخند پرداخت کنید

به گزارش سرویس اخبار فناوری رسانه رادیو فناوری ،

شرکت کارت اعتباری روز سه‌شنبه اعلام کرد که Mastercard می‌خواهد به شما اجازه دهد تا با استفاده از برنامه جدید بیومتریک پرداخت خود، با لبخند یا دست تکان دادن، هزینه‌های موجود در فروشگاه‌ها را بپردازید.

آجی بالا، رئیس سایبر و اطلاعات مسترکارت، در بیانیه‌ای گفت: «شیوه پرداخت ما باید با روش زندگی، کار و کسب‌وکار ما هماهنگ باشد و با بالاترین سطح امنیت، انتخابی را به مصرف‌کنندگان ارائه دهد.

این شرکت گفت که مجموعه ای از استانداردهای انطباق را برای بانک ها، بازرگانان و ارائه دهندگان فناوری ایجاد کرده است که تضمین می کند داده های خصوصی مصرف کنندگانی که از این سرویس استفاده می کنند به درستی ایمن است.

طرفداران حریم خصوصی مدتهاست که نسبت به شرکتهایی که داده های بیومتریک مصرف کنندگان را پردازش می کنند، محتاط بوده اند، به ویژه زمانی که تشخیص چهره شامل. نگرانی اصلی این است که جمع‌آوری داده‌های بیومتریک مانند ساختار صورت یا اثر انگشت، حریم خصوصی افراد را به خطر می‌اندازد، زیرا این داده‌ها منحصربه‌فرد، غیرقابل تغییر و قابل شناسایی هستند.

چندین ایالت، از جمله ایلینوی، قوانینی را برای تنظیم استفاده از بیومتریک وضع کرده اند. قانونگذاران نیز پیشنهاد داده اند قانون فدرال ممنوعیت استفاده از تشخیص چهره و شکایت هایی علیه شرکت ها مطرح شده است برای نقض قوانین حفظ حریم خصوصی بیومتریک در اوایل سال جاری، IRS به مالیات دهندگان اجازه داد انصراف از تشخیص چهره، پس از واکنش شدید به استفاده از ID.me برای تأیید هویت مالیات دهندگان.

Mastercard در حال آزمایش فرآیند پرداخت بیومتریک آزمایشی خود از این هفته در پنج سوپرمارکت در سائوپائولو، برزیل است. مسترکارت گفت که آزمایش های آتی برای آسیا و خاورمیانه در حال برنامه ریزی است.

مسترکارت گفت که اگرچه این شرکت بر روی آزمایش این برنامه در بازارهای زودهنگام تمرکز دارد، ایالات متحده بخشی از برنامه کوتاه مدت آن است و گفتگوهای تشویقی با شرکای بالقوه انجام شده است.

این مطلب از رسانه های بین المللی معتبر جمع آوری بطور خودکار شده و رسانه رادیو فناوری نقشی در تهیه و تالیف انها ندارد. رادیو فناوری تابع مقررات و آرمانهای جمهوری اسلامی ایران است بنابراین اگر این مطلب نیاز به حذف و یا ویرایش دارد به ما اطلاع دهید.

درباره ی rf_admin

مطلب پیشنهادی

چرا تعقیب شادی می تواند ما را بدبخت کند؟

به گزارش سرویس اخبار فناوری رسانه رادیو فناوری ، اکثر مردم می خواهند برای شاد …