نرخ بهره فعلی وام مسکن در 16 مه 2022: نرخ ها کاهش می یابد

به گزارش سرویس اخبار فناوری رسانه رادیو فناوری ،

برخی از نرخ های وام مسکن امروز کاهش یافت. نرخ وام مسکن 15 ساله و ثابت 30 ساله هر دو کاهش یافت. برای نرخ های متغیر، وام مسکن با نرخ قابل تنظیم 5/1 نیز رو به پایین بود.

نرخ‌های وام مسکن از ابتدای سال جاری به آرامی در حال افزایش بوده است و انتظار می‌رود که در طول سال 2022 افزایش یابد. نرخ‌ها اکنون به سطح سال 2018 نزدیک‌تر از پایین‌ترین حد تاریخی است که در اوج همه‌گیری مشاهده شد. نرخ‌های بهره پویا هستند – بسته به عوامل اقتصادی روزانه افزایش و کاهش می‌یابند. به طور کلی، اکنون زمان خوبی برای خریداران بالقوه است که نرخ کمتری نسبت به اواخر سال جاری داشته باشند. صحبت با چندین وام دهنده به شما کمک می کند تا بهترین نرخ موجود را برای وضعیت مالی خود بیابید.

وام مسکن 30 ساله با نرخ ثابت

برای وام مسکن 30 ساله با نرخ ثابت، متوسط ​​نرخی که می پردازید 5.39 درصد است که نسبت به هفت روز قبل 15 واحد کاهش یافته است. (یک امتیاز معادل 0.01٪ است). یک وام مسکن ثابت 30 ساله اغلب دارای نرخ بهره بالاتری نسبت به وام مسکن 15 ساله با نرخ ثابت است – اما همچنین پرداخت ماهانه کمتری دارد. شما نمی توانید به این سرعت خانه خود را پرداخت کنید و به مرور زمان سود بیشتری پرداخت خواهید کرد، اما اگر به دنبال به حداقل رساندن پرداخت ماهانه خود هستید، وام مسکن ثابت 30 ساله گزینه خوبی است.

وام مسکن 15 ساله با نرخ ثابت

متوسط ​​نرخ وام مسکن 15 ساله و ثابت 4.72 درصد است که نسبت به زمان مشابه در هفته گذشته 3 واحد کاهش یافته است. قطعاً با وام مسکن 15 ساله در مقایسه با وام مسکن ثابت 30 ساله، پرداخت ماهانه بیشتری خواهید داشت، حتی اگر نرخ بهره و مبلغ وام یکسان باشد. با این حال، اگر توانایی پرداخت ماهانه را دارید، وام 15 ساله چندین مزیت دارد. شما معمولاً نرخ بهره کمتری دریافت خواهید کرد و در مجموع سود کمتری خواهید پرداخت زیرا وام مسکن خود را بسیار سریعتر پرداخت می کنید.

5/1 وام مسکن با نرخ قابل تنظیم

یک ARM 5/1 دارای میانگین نرخ 5.34 درصد است که در مقایسه با هفته گذشته 17 واحد کاهش یافته است. معمولاً با وام مسکن با نرخ قابل تنظیم 5/1 در پنج سال اول وام مسکن، نرخ بهره کمتری (در مقایسه با وام مسکن ثابت 30 ساله) دریافت خواهید کرد. با این حال، تغییرات در بازار ممکن است منجر به افزایش نرخ بهره شما پس از آن زمان شود، همانطور که در شرایط وام شما توضیح داده شده است. به همین دلیل، اگر قصد دارید خانه خود را قبل از تغییر نرخ بفروشید یا مجدداً سرمایه گذاری کنید، ARM می تواند گزینه خوبی باشد. اما اگر اینطور نیست، در صورت تغییر نرخ‌های بازار، می‌توانید به دنبال نرخ بهره بسیار بالاتری باشید.

روند نرخ وام مسکن

اگرچه سال 2022 با نرخ های پایین وام مسکن آغاز شد، اما در ماه های اخیر افزایش مستمری داشته است، و نرخ ها احتمالاً در طول سال 2022 افزایش خواهند یافت. نرخ وام مسکن تحت تأثیر عوامل اقتصادی مختلف است. یکی از مهمترین آنها، سیاست دولت تعیین شده توسط فدرال رزرو است که در می 2022 نرخ بهره را نیم درصد افزایش داد که بالاترین افزایش در 22 سال گذشته در واکنش به تورم بی سابقه بود. این دومین افزایش نرخ توسط فدرال رزرو بود و انتظار می رود چندین مورد دیگر در طول سال افزایش یابد. بنابراین، اگر به دنبال خرید خانه در سال 2022 هستید، انتظار داشته باشید که نرخ وام مسکن همچنان در حال افزایش باشد.

ما از نرخ‌های جمع‌آوری‌شده توسط Bankrate، که متعلق به همان شرکت مادر CNET است، برای پیگیری تغییرات در این نرخ‌های روزانه استفاده می‌کنیم. این جدول میانگین نرخ های ارائه شده توسط وام دهندگان در سراسر کشور را خلاصه می کند:

متوسط ​​نرخ بهره وام مسکن

تولید – محصول نرخ هفته گذشته تغییر دادن
30 ساله ثابت 5.39٪ 5.54٪ -0.15
15 ساله ثابت 4.72٪ 4.75٪ -0.03
نرخ وام مسکن 30 ساله 3.84٪ 3.78٪ +0.06
نرخ بازپرداخت وام مسکن 30 ساله 5.35٪ 5.51٪ -0.16

نرخ ها از 16 مه 2022.

نحوه خرید بهترین نرخ وام مسکن

برای یافتن نرخ وام مسکن شخصی، با کارگزار وام مسکن محلی خود صحبت کنید یا از خدمات وام مسکن آنلاین استفاده کنید. هنگام خرید نرخ وام مسکن، اهداف و وضعیت مالی فعلی خود را در نظر بگیرید. طیفی از عوامل – از جمله پیش پرداخت، امتیاز اعتبار، نسبت وام به ارزش و نسبت بدهی به درآمد – همگی بر نرخ بهره وام مسکن شما تأثیر خواهند گذاشت. به طور کلی، شما می خواهید امتیاز اعتباری بالاتر، پیش پرداخت بزرگتر، DTI کمتر و LTV کمتری داشته باشید تا نرخ بهره کمتری دریافت کنید. نرخ بهره تنها عاملی نیست که بر هزینه خانه شما تأثیر می گذارد – مطمئن شوید که سایر هزینه ها مانند هزینه ها، هزینه های بسته شدن، مالیات و امتیازات تخفیف را نیز در نظر بگیرید. شما باید با چندین وام دهنده مقایسه کنید – به عنوان مثال، اتحادیه های اعتباری و وام دهندگان آنلاین علاوه بر بانک های محلی و ملی – تا وام مسکنی را بگیرید که بهترین کار را برای شما دارد.

بهترین مدت وام چیست؟

هنگام انتخاب وام مسکن، مهم است که مدت وام یا برنامه پرداخت را در نظر بگیرید. شرایط وام مسکن که معمولاً ارائه می شود 15 سال و 30 سال است، اگرچه می توانید وام های 10، 20 و 40 ساله را نیز بیابید. وام مسکن به دو دسته وام مسکن با نرخ ثابت و با نرخ قابل تنظیم تقسیم می شود. نرخ بهره در وام مسکن با نرخ ثابت برای مدت زمان وام ثابت است. برخلاف وام مسکن با نرخ ثابت، نرخ های بهره برای وام مسکن با نرخ قابل تنظیم فقط برای مدت معینی (معمولاً پنج، هفت یا 10 سال) ثابت است. پس از آن، نرخ سالانه بر اساس نرخ بهره بازار تعدیل می شود.

یکی از مواردی که هنگام تصمیم گیری بین وام مسکن با نرخ ثابت و نرخ قابل تنظیم باید در نظر گرفت، مدت زمانی است که قصد دارید در خانه خود بمانید. برای افرادی که قصد اقامت طولانی مدت در یک خانه جدید را دارند، وام مسکن با نرخ ثابت ممکن است گزینه بهتری باشد. در حالی که وام‌های مسکن با نرخ قابل تنظیم ممکن است نرخ بهره پایین‌تری داشته باشند، وام‌های مسکن با نرخ ثابت در بلندمدت پایدارتر هستند. با این حال، اگر فقط قصد دارید خانه خود را برای چند سال نگه دارید، ممکن است معامله بهتری با وام مسکن با نرخ قابل تنظیم داشته باشید. بهترین شرایط وام به عنوان یک قانون فراگیر وجود ندارد. همه چیز به اهداف و وضعیت مالی فعلی شما بستگی دارد. مهم است که در هنگام انتخاب وام مسکن، تحقیق کنید و به اولویت های خود فکر کنید.

این مطلب از رسانه های بین المللی معتبر جمع آوری بطور خودکار شده و رسانه رادیو فناوری نقشی در تهیه و تالیف انها ندارد. رادیو فناوری تابع مقررات و آرمانهای جمهوری اسلامی ایران است بنابراین اگر این مطلب نیاز به حذف و یا ویرایش دارد به ما اطلاع دهید.

درباره ی rf_admin

مطلب پیشنهادی

اینستاگرام محتوای مربوط به سقط جنین را زیر سوال می برد

به گزارش سرویس اخبار فناوری رسانه رادیو فناوری ، بکا ریا تاکر عکسی از کیک …