آیا Google Wallet همان Google Pay است؟ توضیح خواهیم داد

به گزارش سرویس اخبار فناوری رسانه رادیو فناوری ،

در Google I/O 2022 در روز چهارشنبه، غول فناوری از انتشار آن خبر داد کیف پول گوگل برای اندروید: یک کیف پول آنلاین برای کارت های پرداخت، کارت های پرواز و موارد دیگر. آشنا بنظر رسیدن؟ خوب، بله، زیرا Google Wallet بیش از یک دهه است که در تکرارهای مختلف وجود داشته است.

آیا Google Wallet جایگزین می شود Google Pay? آیا Google Pay همچنان وجود خواهد داشت؟ و چه تفاوتی بین آنها وجود دارد؟ در اینجا همه چیزهایی است که باید در مورد تاریخچه Google Wallet بدانید، معنای آن برای پرداخت های بدون تماس شما و چه نوع اطلاعاتی، جدا از کارت های اعتباری، می توانید در این نسخه جدید Google Wallet استفاده کنید.

این اولین بار نیست که Google Wallet وجود دارد

گوگل در ابتدا Google Wallet را در سال 2011 راه اندازی کرد به عنوان برنامه اولیه خدمات پرداخت تلفن همراه خود، به کاربران اندروید اجازه می دهد تا برای پرداخت، از تلفن های پشتیبانی شده خود در مقابل خوانندگان فروشگاه های منتخب ضربه بزنند.

اولین تکرار Google Wallet بسیار محدود کننده بود. فقط روی تلفن Nexus کار می‌کرد و کاربران را ملزم می‌کرد تا برای یک حساب سیتی مستر کارت ثبت‌نام کنند یا برای پرداخت‌ها، یک کارت پیش‌پرداخت Google دریافت کنند. استفاده از آن بسیار دردسرساز بود، نیاز به باز کردن برنامه و وارد کردن پین برای دسترسی به کارت‌هایتان داشت. حدود چهار سال بعد، Google Wallet توسط Android Pay جایگزین شد.

Google Wallet در حال پرداخت است.

Google Wallet اولین بار در سال 2011 منتشر شد.

CNET/Marguerite Reardon

Android Pay در نهایت جایگزین Google Wallet شد

Android Pay در Google I/O در سال 2015 منتشر شد به عنوان جایگزینی برای Google Wallet. این سرویس جدید به کاربران اندروید اجازه می‌داد تا از طریق تلفن‌های خود پرداخت‌های بدون تماس را انجام دهند، این دقیقاً همان کاری بود که Google Wallet انجام داد. پس چرا Android Pay ایجاد کنیم؟

به طور خلاصه: استفاده از آن راحت تر بود. برخلاف Google Wallet، Android Pay به دلیل داخلی بودن برنامه نیازی به دانلود برنامه اضافی نداشت، بنابراین تنها کاری که باید انجام می‌دادید این بود که قفل گوشی خود را باز کنید و آن را در مقابل ترمینال قرار دهید تا پرداخت انجام شود.

همچنین پس از معرفی Apple Pay در سال 2014 و پرداخت‌های بدون تماس در آیفون 6، که ممکن است دلیل بیشتری را برای گوگل ایجاد کرده باشد تا تبلیغ کند که تلفن‌های اندرویدی قبلاً دارای قابلیت Tap-to-Pay هستند.

استفاده از Android Pay برای پرداخت.

Android Pay در سال 2015 جایگزین Google Wallet شد.

جیمز مارتین / CNET

و سپس Google Wallet سعی کرد به PayPal تبدیل شود

اگرچه Android Pay جایگزین Google Wallet برای پرداخت‌های بدون تماس شد، اما نام تجاری دوم همچنان به عنوان یک کیف پول وجود داشت خدمات پرداخت همتا به همتا à la PayPal، Venmo و برنامه نقدی. تنها کاری که برای ارسال پول به دوستان و خانواده نیاز داشتید این بود که آدرس ایمیل یا شماره تلفن مرتبط را وارد کنید.

اگر شما کسی بودید که پول دریافت می‌کردید، می‌توانید پول را مستقیماً به حساب بانکی خود برداشت کنید، یا می‌توانید از کارت Google Wallet برای پرداخت‌های داخل فروشگاه یا برداشت پول نقد از دستگاه خودپرداز استفاده کنید. کارت Google Wallet در نهایت متوقف شد. Google Wallet با Android Pay ادغام شد.

Google Wallet + Android Pay = Google Pay

در سال 2018، گوگل از ادغام Google Wallet و Android Pay خبر داد. ایجاد Google Pay. اگر به طور منظم از تلفن اندرویدی برای خریدهای بدون تماس استفاده می کنید، احتمالاً این سرویس همان سرویسی است که بیشتر با آن آشنا هستید. Google Pay از هر دو سرویس استفاده کرد: پرداخت بدون تماس در فروشگاه و پرداخت آنلاین همتا به همتا در یک برنامه واحد.

Google Pay در نهایت به عنوان «کیف پول» اصلی برای کاربران اندرویدی انتخاب شد و به مرکزی برای گذرنامه‌های پرواز، کارت‌های حمل‌ونقل، بلیط رویداد، عضویت در باشگاه، کارت‌های هدیه و موارد دیگر تبدیل شد. همچنین جایگزین ویژگی تکمیل خودکار کروم شد و به کاربران اندروید اجازه می داد از Google Pay برای خریدهای آنلاین استفاده کنند.

Google Pay در تلفن.

Google Wallet و Android Pay در نهایت تبدیل به Google Pay شدند.

تیلور مارتین/CNET

همچنین چیزی به نام Google Pay Send وجود داشت

اگرچه Google Wallet و Android Pay ادغام شدند، چند ماه طول کشید تا ویژگی‌های پرداخت همتا به همتا به Google Pay راه یابد، و بنابراین Google کیف پول Google را به Google Pay Send برای ارسال و دریافت پرداخت‌های آنلاین دوباره طراحی کرد.

Google Google Pay Send را در سال 2020 متوقف کرد زیرا ویژگی پرداخت آنلاین در نهایت به Google Pay منتقل شد.

سپس Google Pay متوقف شد و دوباره طراحی شده است

گوگل در حال آزمایش یک نسخه بازطراحی شده از Google Pay در هند بود که به آن معروف است گوگل تز. این نسخه جدید Google Pay چندین ویژگی جدید مانند پیام‌رسانی درون برنامه‌ای، پیشنهادات شخصی‌سازی شده، تاریخچه تراکنش، اسکن رسید و موارد دیگر را ارائه می‌دهد. همچنین شروع به دریافت درصد کمی کارمزد برای انتقال کارت بدهی کرد.

در نهایت این نسخه از Google Pay به عنوان یک برنامه جدید در فروشگاه Google Play ظاهر شد، در حالی که نسخه قدیمی Google Pay نیز در اطراف باقی ماند. در آوریل 2021، گوگل نسخه قدیمی Google Pay را در ایالات متحده متوقف کرد.

و اکنون Google Wallet بازگشته است

در طول Google I/O 2022، گوگل از بازگشت Google Wallet خبر داد برای Android و Wear OS، که بسیار شبیه Google Pay هستند، به شما امکان می‌دهد کارت‌های نقدی و اعتباری، کارت‌های پرواز، بلیط‌های رویداد، کارت‌های واکسیناسیون و اخیراً شناسه‌های دیجیتال و گواهینامه‌های رانندگی را ذخیره کنید.

اسکرین شات از ارائه Google I/O در مه 2022

Google Wallet در Google I/O 2022 معرفی شد.

اسکرین شات/گوگل

اگر من در ایالات متحده هستم، از کدام سرویس باید استفاده کنم؟

Google Wallet به طور کامل جایگزین Google Pay، از طریق به روز رسانی، در 39 کشور از جمله مکزیک، ژاپن، استرالیا، هنک کنگ و فرانسه خواهد شد.

اگر در ایالات متحده یا سنگاپور هستید، Google Wallet به سرویس و کیف پول اصلی پرداخت Android تبدیل می‌شود که در آن کلید هتل، گواهینامه رانندگی، کارت پرواز و موارد دیگر را ذخیره می‌کنید و همچنین پرداخت‌های بدون تماس را انجام می‌دهید. Google Pay همچنان باقی خواهد ماند، اما فقط به عنوان سرویسی برای ارسال پرداخت به دوستان و خانواده.

و در نهایت، کاربران در هند به‌روزرسانی Google Wallet را دریافت نخواهند کرد و در عوض به استفاده از Google Pay به عنوان کیف پول دیجیتالی روزمره خود ادامه می‌دهند.

این مطلب از رسانه های بین المللی معتبر جمع آوری بطور خودکار شده و رسانه رادیو فناوری نقشی در تهیه و تالیف انها ندارد. رادیو فناوری تابع مقررات و آرمانهای جمهوری اسلامی ایران است بنابراین اگر این مطلب نیاز به حذف و یا ویرایش دارد به ما اطلاع دهید.

درباره ی rf_admin

مطلب پیشنهادی

“ثور: عشق و تندر” — آنچه را که قبل از تماشا باید به خاطر بسپاریم

به گزارش سرویس اخبار فناوری رسانه رادیو فناوری ، ثور: عشق و تندرچهارمین فیلم ثور …