بیمه مسافرتی: آنچه باید قبل از سفر تابستانی خود بدانید

به گزارش سرویس اخبار فناوری رسانه رادیو فناوری ،

به آغاز تابستان نزدیک‌تر می‌شویم، به این معنی که افراد بیشتری برنامه‌های تعطیلات و تعطیلات خانوادگی را آماده می‌کنند. حتی زمانی که آن برنامه‌های سفر را در دستور کار داریم، شرایط پیش‌بینی نشده همیشه می‌تواند مسیر ما را تغییر دهد. با بسیاری از عوامل خارج از کنترل ما (مانند همه گیری کووید-19 ادامه دارد) که می تواند منجر به لغو یا به تعویق افتادن سفر شود، ممکن است از خود بپرسید که آیا بیمه مسافرتی هزینه ارزشمندی است یا خیر.

بیمه مسافرتی مانند محافظت از سفر نیست، حتی اگر به نظر یکسان باشد و بسیاری از مسافران فکر می کنند که قابل تعویض هستند. بیمه مسافرتی یک محصول تحت نظارت است که توسط یک شرکت بیمه پذیرفته شده است. حفاظت از سفر، که اغلب توسط آژانس‌های مسافرتی یا شرکت‌های مسافرتی ارائه می‌شود، جامع‌تر و کم‌هزینه‌تر است، و معمولاً فقط به شما پیشنهاد می‌دهد که از هزینه‌ای صرف نظر کنید یا اعتباری را برای لغو سفر به شما اعطا کند.

در اوایل سال 2020، زمانی که همه‌گیری برای اولین بار شروع شد، بیمه مسافرتی همیشه لغو سفرهای ناشی از تعطیلی را پوشش نمی‌داد. اما اکنون، سیاست‌های بیمه مسافرتی تغییر کرده و محافظت‌های بیشتری در رابطه با کووید ارائه می‌کند.

اگه تو هستی سفر تابستان امسال، در مورد پوشش بیمه مسافرتی برای کنسل کردن، تفاوت آن با محافظت از سفر و مواردی که قبل از خرید باید در نظر بگیرید به شما خواهیم گفت.

بیمه مسافرتی چیست؟

بیمه مسافرتی یک نوع عمده از بیمه نامه است که توسط تنظیم کننده های بیمه ایالتی نظارت می شود. با خرید یک طرح بیمه مسافرتی، می‌توانید خساراتی را که ممکن است در حین سفر ایجاد شود، جبران کنید. حوادث تحت پوشش می‌توانند از ناراحتی‌های غیرمنتظره مانند تاخیر در چمدان تا وقفه‌های بزرگ مانند بیماری یا جراحت متغیر باشند.

مانند همیشه، در مورد شرایط ویزا و سفر به مقصد خاص خود با منابع رسمی تماس بگیرید، زیرا نمی خواهید غافلگیر شوید. به گفته وزارت امور خارجه، برای مثال، اگر می خواهید به کوبا سفر کنید، ممکن است از اینکه به بیمه پزشکی غیر آمریکایی نیاز دارید، متعجب شوید. بیمه نامه سفر این نیاز را پوشش می دهد.

بیمه مسافرتی واقعا چه چیزی را پوشش می دهد؟

بیمه نامه مسافرتی معمولی از دو عنصر تشکیل شده است: خدمات لغو سفر و هزینه های سلامت.

لغو سفر

اگر به دلیل یک رویداد غیرقابل پیش‌بینی نمی‌توانید سفر کنید، بیمه مسافرتی هزینه‌های اولیه غیرقابل استرداد را به شما بازپرداخت می‌کند، مانند پروازها و رزرو هتل که در غیر این صورت قابل استرداد نیستند. رویدادهای غیرقابل پیش‌بینی معمولاً شامل مواردی می‌شوند که کنترلی روی آنها ندارید و مانع سفر شما می‌شوند، مانند آب و هوای نامناسب، آسیب دیدگی یا بیماری – که اکنون در بیشتر موارد (و نه همه) بیماری‌های مرتبط با کووید را شامل می‌شود.

زمانی که تعطیلی کووید-19 در سال 2020 شروع شد، این پیشنهاد ارائه نشد.[The public] مایکل گیوستی، تحلیلگر Insurance Quotes، گفت: «مایکل گیوستی، تحلیلگر Insurance Quotes، می‌گوید: «از این جهت عصبی بود که بیشتر بیمه‌نامه‌ها دارای استثنائات همه‌گیر بودند. اما صنعت سفر به سمت مصرف‌کننده چرخید و کووید را تحت این سیاست‌ها قرار داد. بنابراین، اگر به کووید مبتلا شوید و نتوانید سفر کنید، هزینه‌های شما را پوشش می‌دهند.»

حتی رویدادهای پیش بینی نشده ناشی از شرایط از پیش موجود نیز پوشش داده می شود. به عنوان مثال، به گفته گیوستی، اگر آسم دارید و حمله ای را تجربه می کنید، همچنان به عنوان یک رویداد پیش بینی نشده به حساب می آید. رویدادهای پیش‌بینی‌شده، مانند سفر در ماه هشتم بارداری، پوشش داده نمی‌شوند.

گیوستی گفت، دستورات دولتی که ممکن است در حین سفر اجرایی شوند، لزوماً تحت پوشش نیستند. این به این معنی است که اگر به دلیل یک دستور جدید نمی توانید وارد پرواز شوید، ممکن است تحت پوشش بیمه نامه خود نباشید. و ترس از سفر نیز پوشش داده نمی شود – بنابراین اگر به دلیل نگرانی از ابتلا به کووید از سفر می ترسید، بیمه نامه مسافرتی شما هزینه سفر شما را بازپرداخت نمی کند.

هزینه های بهداشتی

بخش دوم از بیمه نامه مسافرتی معمولی، هزینه های سلامتی را پوشش می دهد، اگر در حین سفر خارج از شبکه بیمه خانه خود باشید. این اغلب شامل ویزیت پزشک برای بیماری‌های کوچک‌تر، مثلاً یک حشره معده، و همچنین خدمات اورژانسی، از جمله تخلیه پزشکی می‌شود. شرکت بیمه مسافرتی شما برای هر چیزی که بیمه درمانی شما پوشش نمی دهد (بسته به برنامه و فرانشیز شما) برگه را انتخاب می کند. چاپ ریز را بخوانید تا مطمئن شوید که در برنامه شما گنجانده شده است.

در مورد حفاظت از سفر چطور؟ چه فرقی دارد؟

در حالی که بیمه مسافرتی می تواند پوشش مالی برای خسارات اجاره، چمدان گم شده، تاخیر در پرواز، صورتحساب های پزشکی و لغو بلیط ارائه دهد، محافظت از سفر معمولاً فقط به شما امکان می دهد خرید سفر (مانند پرواز یا هتل) را تغییر دهید، لغو یا بازپرداخت کنید. اغلب خطوط هوایی را می‌بینید که هنگام خرید بلیط آنلاین، گزینه خرید محافظ سفر را ارائه می‌دهند، که می‌تواند به شما کمک کند پول خود را پس بگیرید یا اگر مجبور به لغو پرواز هستید، اعتبار سفر به شما ارائه می‌دهد.

محافظ سفر که به آن حفاظت سفر نیز می گویند، توسط هتل ها ارائه نمی شود، اما می توان آن را هنگام رزرو سفر دریایی خریداری کرد. به گفته بنت جی ویلسون، ویراستار ارشد The Points Guy، پرداخت صورتحساب برای محافظت از سفر با خط کروز معمولاً توصیه نمی‌شود، زیرا پوشش بسیار محدود است، زمانی که شما به چاپ ریز می‌پردازید.

کارت‌های اعتباری ممتاز همچنین ممکن است برخی از هزینه‌های سفر را به عنوان امتیاز عضو کارت پوشش دهند. این پوشش معمولاً به عنوان بیمه مسافرتی برچسب گذاری می شود، اما مقدار کمی از آنچه را که معمولاً هنگام خرید از طریق آژانس بیمه دریافت می کنید ارائه می دهد. آنچه پوشش داده می شود به کارت بستگی دارد، اما به گفته ویلسون معمولاً به دنبال پوشش تخلیه اضطراری، مرگ، از دست دادن بینایی یا از دست دادن دست و پا هستید.

برای اطمینان از خرید یک بیمه نامه واقعی مسافرتی، فقط به دنبال کلمه “بیمه” نباشید – حتما به دنبال یک مارک بیمه مسافرتی معروف باشید که با بیمه نامه مسافرتی کار می کند، مانند بیمه مسافرتی Allianz. . علاوه بر این، می توانید قبل از خرید مطمئن شوید که شرکتی که از آن خرید می کنید در AM Best و انجمن بیمه مسافرتی ایالات متحده فهرست شده است.

هزینه بیمه مسافرتی چقدر است؟

مبلغی که برای بیمه سفر پرداخت می کنید به چند عامل بستگی دارد:

  • سن شما
  • هزینه سفر شما
  • مقصد سفر
  • مدت زمان سفر
  • انتخاب های پوشش شما (پروازها و هتل ها، گشت و گذارهای پیش پرداخت و غیره)

به گفته گیوستی، یک قانون کلی خوب هنگام بودجه بندی برای بیمه مسافرتی، 5 تا 10 درصد از هزینه کلی سفر است.

gettyimages-1213709189

زمان‌های غیرعادی نیاز به اقدامات غیرعادی دارد، که ممکن است شامل بیمه کردن سفر شما باشد.

SONGPHOL THESAKIT/Getty

بیمه کنسلی به هر دلیلی چیست؟

بیمه کنسل به هر دلیلی یا CFAR دقیقاً همان کاری را انجام می دهد که نامش قول می دهد: به شما امکان می دهد به هر دلیلی لغو کنید و بازپرداخت دریافت کنید که فراتر از محدوده بیمه مسافرتی معمولی است. با این حال، نه تنها این سیاست‌ها گران‌تر هستند، بلکه معمولاً 100٪ هزینه‌های شما را در صورت لغو پوشش نمی‌دهند. و شما باید این بیمه را بلافاصله پس از رزرو سفر خود خریداری کنید.

گیوستی گفت: “به محض اینکه سپرده های خود را برای سفر خود قرار می دهید، ساعت شروع به تیک تاک می کند.” “بنابراین، شما باید آن بیمه نامه را در مدت زمان تعیین شده بخرید. آنها نمی خواهند شما بیمه نامه را شش ماه بعد، زمانی که می خواهید سفر کنید و در مورد نوع جدیدی از کووید شنیدید، بخرید.”

مگان مونکریف، مدیر بازاریابی SquareMouth.com، موتور مقایسه و نقل قول بیمه مسافرتی، گفت: «CFAR می‌تواند تا 75 درصد از هزینه سفر مسافر را در صورت نیاز به لغو به دلیلی که در غیر این صورت مشمول خط‌مشی‌شان نیست، بازپرداخت کند.» . “هزینه آن 40 تا 50 درصد حق بیمه اضافی است و فقط در عرض 21 روز از اولین رزرو به سمت سفر واجد شرایط است.”

آیا همه شرکت های بیمه مسافرتی خسارت های مربوط به کووید را پوشش می دهند؟

در حالی که اکثر شرکت‌های بیمه مسافرتی عموماً به پوشش لغو لغو مربوط به کووید پرداختند، همه این کار را نکردند. علاوه بر این، در حالی که بیشتر طرح‌ها محافظت‌های مرتبط با کووید را ارائه می‌دهند، فقط در صورت بیماری شما را تحت پوشش قرار می‌دهند، نه اگر به دلیل شیوع بیماری از سفر وحشت داشته باشید.

به گفته Moncrief، میزان پوشش بسته به خط مشی متفاوت است و می تواند از 50000 دلار تا 1 میلیون دلار برای هر مسافر متغیر باشد. SquareMouth.com پیشنهاد می کند به دنبال سیاستی با حداقل 50000 دلار پوشش پزشکی و 100000 دلار در پوشش تخلیه پزشکی باشید.

اگر به طور خاص نگران ابتلا به کووید هستید، یا اگر در معرض خطر بالا هستید و نگران هزینه های بستری هستید، ممکن است بخواهید سیاست هایی با مزایای پزشکی بالاتر را در نظر بگیرید. برخی از شرکت‌ها برنامه‌هایی را برای 500000 دلار پوشش پزشکی کووید به ازای هر نفر ارائه می‌کنند و 100 درصد هزینه‌های سفر را برای لغو بیماری‌های مرتبط با کووید بازپرداخت می‌کنند. این شرکت ها عبارتند از:

مهم است که با ارائه دهنده بیمه صحبت کنید و اگر سؤالی در مورد پوشش خود دارید، متن آن را بخوانید.

آیا بیمه مسافرتی هزینه های قرنطینه را پوشش می دهد؟

اینجاست که کار مشکل می شود. فرض کنید در سفری به لندن هستید و درست قبل از پرواز خروجی خود به کووید مبتلا شده اید، و اکنون باید قرنطینه کنید تا زمانی که آزمایشتان منفی شود. هنگامی که از خانه دور هستید، ناگهان به پول نقد اضافی برای اقامت، غذا و احتمالاً مراقبت های پزشکی نیاز خواهید داشت.

آیا بیمه مسافرتی این هزینه ها را پوشش می دهد؟ بستگی دارد. گیوستی گفت: «این سیاست به سیاست خواهد بود. در صورتی که مجبور به قرنطینه شوید، ممکن است برخی از طرح ها پوشش اضافی برای اقامت در هتل و بلیط هواپیما داشته باشند. گفته می شود، تخته ممکن است کل قرنطینه را پوشش ندهد، فقط بخشی از آن را. باید به مزایای تاخیر سفر یا وقفه سفر در برنامه خود نگاه کنید تا ببینید آیا وقفه های قرنطینه نیز لحاظ شده است یا خیر.

Moncrief گفت: “بیشتر سیاست ها هفت روز پس از تاریخ بازگشت برنامه ریزی شده تمدید می شوند، اگرچه برخی از سیاست ها ممکن است برای مدت بیشتری تمدید شوند.” مزایای تاخیر سفر می تواند بین چند صد تا چند هزار دلار در پوشش تغییر کند. در بالاترین سطح، حداکثر پرداخت 2000 دلار برای هر مسافر وجود دارد که به حدود 150 تا 250 دلار در روز کاهش می یابد.

اگر قرنطینه تحت مزایای وقفه سفر شما گنجانده شود، برنامه شما ممکن است بازپرداخت بخش‌های پیش‌پرداخت از دست‌رفته سفر شما، از جمله گشت‌ها را نیز ارائه دهد.

ما با شرکت های بیمه مسافرتی تماس گرفتیم تا پیشنهادات آنها را ببینیم، اما پاسخ فوری دریافت نکردیم. با دریافت اطلاعات جدید، این مقاله را به روز نگه می داریم.

آیا باید بیمه مسافرتی بخرید؟

بستگی دارد. اگر برای سفر خود سپرده گذاشته اید، به خصوص برای سفرهایی که تمام هزینه ها پرداخت شده است مانند سفرهای دریایی، ممکن است ارزش خرید بیمه مسافرتی را داشته باشد. اگر اتفاقی بیفتد، شما در معرض خطر از دست دادن تمام پولی هستید که سپرده گذاری کرده اید، و بیمه مسافرتی این خطر را متوقف می کند.

از سوی دیگر، اگر فقط برای ملاقات با خانواده خود پرواز می کنید و هزینه ای برای اقامت پرداخت نمی کنید، خرید بیمه مسافرتی ممکن است منطقی نباشد، به خصوص اگر خط هوایی یک سیاست لغو ساده ارائه دهد. اما اگر نگران هستید که سفر خود را به دلیل ابتلا به کووید لغو کنید، انتخاب بیمه مسافرتی با پوشش گسترده می‌تواند آرامش خاطر را فراهم کند.

برای اطلاعات بیشتر، توصیه های CNET را بررسی کنید بهترین کارت های اعتباری سفر، نکاتی برای سفر ایمن در سال 2022 و چگونه می توان سفر را با وجود افزایش هزینه پروازها مقرون به صرفه تر کرد.

این مطلب از رسانه های بین المللی معتبر جمع آوری بطور خودکار شده و رسانه رادیو فناوری نقشی در تهیه و تالیف انها ندارد. رادیو فناوری تابع مقررات و آرمانهای جمهوری اسلامی ایران است بنابراین اگر این مطلب نیاز به حذف و یا ویرایش دارد به ما اطلاع دهید.

درباره ی rf_admin

مطلب پیشنهادی

چرا تعقیب شادی می تواند ما را بدبخت کند؟

به گزارش سرویس اخبار فناوری رسانه رادیو فناوری ، اکثر مردم می خواهند برای شاد …