پخش زنده تیراندازی باعث کشته شدن 10 نفر در بوفالو شد

به گزارش سرویس اخبار فناوری رسانه رادیو فناوری ،

مرد مسلحی که روز شنبه 10 نفر را در سوپرمارکت بوفالو، نیویورک کشت، این حمله را در توییچ، یک سایت پخش زنده پخش کرد.

تیرانداز مظنون، یک مرد سفیدپوست 18 ساله به نام پیتون گندرون از کانکلین، نیویورک، پس از گشودن تیراندازی در بازار فرندلی تاپس دستگیر شد. 11 تن از قربانیان سیاه پوست بودند و مقامات گفتند تیراندازی در حال انجام است. به عنوان جنایت ناشی از نفرت مورد بررسی قرار گرفت.

توییچ گفت که در عرض دو دقیقه پس از شروع خشونت از فروشگاه مواد غذایی، پخش زنده را از پلتفرم خود حذف کرد.

سخنگوی Twitch در بیانیه ای گفت: این سایت “سیاست تحمل صفر در برابر خشونت از هر نوع دارد و به سرعت برای پاسخگویی به همه حوادث کار می کند. کاربر برای مدت نامحدودی از خدمات ما تعلیق شده است، و ما تمام اقدامات لازم را انجام می دهیم، از جمله نظارت بر هر حسابی که این محتوا را بازپخش می کند.”

در پی این خشونت ها، کتی هوچول، فرماندار نیویورک، شرکت های رسانه های اجتماعی را به شدت مورد انتقاد قرار داد و گفت که “جنون تغذیه” نفرت در این پلتفرم ها وجود دارد و شرکت های رسانه های اجتماعی باید در نظارت بر محتوا “هوشیارتر” باشند.

هوچول، یک دموکرات، گفت: «این واقعیت که این عمل وحشیانه، این اعدام انسان‌های بی‌گناه می‌تواند به صورت زنده در شبکه‌های اجتماعی پخش شود و در عرض یک ثانیه حذف نشود، به من می‌گوید که در خارج از کشور مسئولیتی وجود دارد.» اظهارات پس از تیراندازی

ما به کار بر روی این موضوع ادامه خواهیم داد و مطمئن شویم که کسانی که این پلتفرم‌ها را ارائه می‌کنند، اخلاقی و اخلاقی دارند، و من امیدوارم که مسئولیت قانونی داشته باشم تا اطمینان حاصل کنم که چنین نفرتی نتواند این سایت‌ها را پر کند، زیرا نتیجه این است. “او افزود.

فرد مسلح مظنون همچنین مانیفست 180 صفحه ای پر از نفرت را در 4chan ارسال کرد که در آن دیدگاه های ضد مهاجران را مطرح کرد و برنامه خود را برای هدف قرار دادن سیاه پوستان شرح داد.

این حمله آخرین رویدادی است که در آن یک اقدام خشونت‌آمیز برای عموم پخش می‌شود و پرسش‌هایی درباره مسئولیت پلتفرم‌هایی مانند توییچ که متعلق به آمازون است، ایجاد می‌کند.

در سال 2019، یک مرد مسلح در کرایست چرچ نیوزلند از فیس بوک برای پخش زنده در حمله ای که 50 نمازگزار مسلمان را در دو مسجد کشته شد، استفاده کرد. در اواخر همان سال، یک مرد مسلح در آلمان از Twitch استفاده کرد پخش زنده یک حمله در خارج از کنیسه که دو نفر را کشت

این مطلب از رسانه های بین المللی معتبر جمع آوری بطور خودکار شده و رسانه رادیو فناوری نقشی در تهیه و تالیف انها ندارد. رادیو فناوری تابع مقررات و آرمانهای جمهوری اسلامی ایران است بنابراین اگر این مطلب نیاز به حذف و یا ویرایش دارد به ما اطلاع دهید.

درباره ی rf_admin

مطلب پیشنهادی

زمانی که من خواب چند فازی را امتحان کردم و ذهنم را از دست دادم

به گزارش سرویس اخبار فناوری رسانه رادیو فناوری ، ساعت 3 صبح است، نمی دانم …