گروه های فناوری از دادگاه عالی می خواهند که قانون رسانه های اجتماعی تگزاس را مسدود کند

به گزارش سرویس اخبار فناوری رسانه رادیو فناوری ،

دو گروه لابی برای شرکت های بزرگ فناوری مانند گوگل، متا و توییتر از دادگاه عالی ایالات متحده خواسته اند تا قانون تگزاس را که سایت های بزرگ رسانه های اجتماعی را از ممنوعیت کاربران یا حذف پست ها بر اساس دیدگاه های سیاسی منع می کند، مسدود کند.

NetChoice و انجمن صنعت کامپیوتر و ارتباطات روز جمعه درخواستی را برای توقف اضطراری قانون به دادگاه ارسال کردند که به کاربران سایت یا دادستان کل تگزاس اجازه می دهد در صورت حذف پست ها از شرکت ها شکایت کنند. این قانون روز چهارشنبه پس از یک دادگاه تجدید نظر فدرال اجرایی شد حکم قبلی علیه آن را لغو کرد. گروه‌های لابی‌گر می‌خواهند قانون دوباره مسدود شود تا زمانی که درخواست‌های تجدیدنظر از طریق دادگاه‌های پایین‌تر راه پیدا کنند.

گروه‌های لابی‌گر در پرونده خود می‌گویند که این قانون سایت‌های رسانه‌های اجتماعی را از “درگیر شدن در هر گونه صلاحدید تحریریه مبتنی بر دیدگاه” منع می‌کند و پلتفرم‌ها را مجبور به انتشار انواع محتوای اعتراض‌آمیز، از جمله تبلیغات تروریستی، سخنان مشوق نفرت‌انگیز و پست‌هایی می‌کند که کودکان را در معرض خطر قرار می‌دهند. سلامتی در معرض خطر آنها همچنین می‌گویند این قانون مدل‌های تجاری و خدمات این سایت‌ها را «تغییر اساسی» خواهد کرد.

حامیان این قانون که توسط جمهوری خواهان حمایت شد و در ماه سپتامبر توسط فرماندار جمهوری خواه، گرگ ابوت امضا شد، ادعا می کنند که رسانه های اجتماعی و سایر شرکت های فناوری درگیر سانسور سیاسی هستند، تصوری که محافظه کاران چندین سال مطرح کرده اند. این شرکت ها بارها این ادعا را رد کرده اند. آنها در عوض می‌گویند که علیه کاربران و پست‌هایی که سیاست‌های محافظت از امنیت عمومی، جلوگیری از خشونت در دنیای واقعی و مبارزه با اطلاعات نادرست و موارد دیگر را نقض می‌کنند، اقدام می‌کنند.

قاضی که حکم قبلی را علیه این قانون صادر کرده بود، گفت که شرکت‌های رسانه‌های اجتماعی حق تعدیل محتوا در پلتفرم‌های خود را دارند. تصمیم دادگاه تجدیدنظر فدرال که این حکم را روز چهارشنبه لغو کرد، بدون دلیل دادگاه منتشر شد.

در ژوئن، یک قاضی فدرال مانع از اجرای قانون فلوریدا شد که به دولت اجازه می‌داد تا شرکت‌های رسانه‌های اجتماعی را به دلیل ممنوع کردن سیاستمداران یا نامزدهای سیاسی از برنامه‌هایشان مجازات کند. قاضی در آن پرونده متوجه شد که ممنوعیت قانون در مورد “تخلخل” ممکن است حقوق آزادی بیان شرکت ها را نقض کند و گفت که قانون در کل “مبتنی بر دیدگاه” است.

درخواست روز جمعه برای توقف قانون تگزاس با ساموئل آلیتو قاضی دیوان عالی انجام شد که می تواند به تنهایی تصمیم بگیرد یا آن را به دادگاه کامل ارجاع دهد.

این مطلب از رسانه های بین المللی معتبر جمع آوری بطور خودکار شده و رسانه رادیو فناوری نقشی در تهیه و تالیف انها ندارد. رادیو فناوری تابع مقررات و آرمانهای جمهوری اسلامی ایران است بنابراین اگر این مطلب نیاز به حذف و یا ویرایش دارد به ما اطلاع دهید.

درباره ی rf_admin

مطلب پیشنهادی

WWE Money in the Bank 2022: Start Times, How to Watch, Match Card and Peacock

به گزارش سرویس اخبار فناوری رسانه رادیو فناوری ، آخرین پرداخت به ازای هر ویو …