در صورت مثبت بودن تست کووید در خانه چه باید کرد؟

به گزارش سرویس اخبار فناوری رسانه رادیو فناوری ،

برای به روزترین اخبار و اطلاعات در مورد همه گیری ویروس کرونا، از وب سایت های WHO و CDC دیدن کنید.

موارد COVID-19 و بستری شدن در بیمارستان دوباره در ایالات متحده به عنوان کشور در حال افزایش است به 1 میلیون مرگ نزدیک می شود – تعداد جان باختگان در اثر این ویروس که زمانی غیرقابل تصور بود. نسخه های جدیدتر omicronاز جمله BA.2 و BA.2.12.1، مسری تر شده اند و همچنان همه گیری جهانی را به جلو می کشند.

در این مرحله از همه‌گیری، به لطف دسترسی گسترده‌تر سریع‌تر در خانه، افراد بیشتری در خانه برای COVID-19 آزمایش می‌کنند. آزمایشات کووید-19. و بسیاری از مردم علائم خفیف تری را نیز تجربه می کنند، به لطف واکسن های کووید 19 و دوزهای تقویت کننده، که به طور قابل توجهی خطر ابتلا به بیماری شدید COVID-19 و نیاز به مراقبت های بیمارستانی را کاهش می دهد.

با این حال، از آنجایی که افراد بیشتری آزمایشات خانگی را انجام می دهند، تعداد فزاینده ای از موارد COVID-19 گزارش نشده است. خود مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده می‌گوید «در حال حاضر استفاده محدودی برای جمع‌آوری داده‌های نتایج خودآزمایی برای اطلاع از نظارت بر سلامت عمومی وجود دارد»، اگرچه آژانس بدون دریافت نتایج خودآزمایی به «آگاهی موقعیتی» اطمینان دارد.

موارد بدون علامت COVID-19 و نتایج آزمایشات خانگی چند دلیلی است که کارشناسان فکر می کنند تعداد موارد فعلی ممکن است دست کم گرفته شود. امسال CDC روش خود را تغییر داد خطر COVID-19 را کنترل می کند در ایالات متحده اقداماتی مانند تعداد بستری شدن در بیمارستان، ظرفیت مراقبت های بهداشتی و سطح ویروس در فاضلاب ما را شامل شود. اما دانستن تعداد پرونده ها در جامعه شما هنوز هم می تواند ابزار مهمی برای تصمیم گیری در مورد ایمن بودن رفتن به سینما یا صرف غذا در داخل خانه باشد.

کری آلتوف، اپیدمیولوژیست در دانشکده بهداشت عمومی جان هاپکینز بلومبرگ، گفت: «این آزمایش‌های سریع در خانه باعث می‌شود تعداد افرادی که واقعاً مبتلا به کووید هستند را دست کم بگیریم. “و بنابراین تعداد آنچه را که به عنوان نرخ انتقال کووید به ازای هر 100000 نفر می شناسیم، دست کم بگیرید.”

اگرچه ممکن است در شمارش موارد COVID-19 ایالات متحده قرار نگیرد، CDC همه کسانی را که آزمایش آنها مثبت است تشویق می کند که نتیجه را به ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود (یا اداره بهداشت عمومی اگر پزشک مراقبت های اولیه ندارید) گزارش کنند.

اگر در خانه آزمایش کووید-19 مثبت شد، چه کاری باید انجام دهید، و راهنمایی هایی برای ایزوله کردن و قرنطینه انجام دهید.

سه نفر در کنار هم می نشینند و یک قطره محلول روی تست کووید در خانه می ریزد

تانگ مینگ تونگ/گتی ایماژ

2 کاری که باید انجام دهید که تست کووید-19 در خانه مثبت باشد

اگر یک آزمایش سریع در خانه انجام دادید و نتیجه مثبت شد، فرض کنید کووید-19 دارید. در حالی که درست است که تست‌های سریع خانگی حساسیت کمتری نسبت به تست‌های PCR «استاندارد طلایی» دارند (طبق گفته Hackensack Meridian Health حدود 10 تا 20 درصد حساسیت کمتری دارند)، و به احتمال زیاد به شما یک نتیجه منفی کاذب می‌دهند، نتایج مثبت از طبق CDC، خودآزمایی ها “بسیار قابل اعتماد” هستند.

CDC می‌گوید: «اگر در آزمایش خانگی منفی جواب دادید، اما فکر می‌کنید به دلیل داشتن علائم یا مواجهه با کووید-19 مبتلا هستید، 24 تا 48 ساعت بعد دوباره آزمایش کنید.» سپس، پس از چند آزمایش منفی با فاصله، می توانید احساس اطمینان بیشتری کنید که نتیجه منفی شما واقعاً منفی است.

پس از مثبت شدن نتیجه آزمایش خانگی دو مرحله مهم وجود دارد.

دستورالعمل CDC را در مورد جداسازی دنبال کنید

پس از مثبت شدن آزمایش، شروع به پیروی از دستورالعمل CDC برای ایزوله شدن (در صورت بیماری یا مثبت بودن تست COVID-19 از دیگران دوری کنید).

صرف نظر از وضعیت واکسیناسیون شما، CDC توصیه می‌کند حداقل پنج روز در خانه بمانید و روز 0 روزی است که آزمایش شما مثبت شد. همچنین باید از افراد در خانه خود جدا شوید یا اگر نمی توانید از دیگران دوری کنید، از ماسک مناسب استفاده کنید. شما می توانید پس از پنج روز به انزوای خود پایان دهید علائم از بین رفته یا بهبود می یابند و حداقل 24 ساعت بدون تب بوده اید. با این حال، همچنان باید از ماسک استفاده کنید و حداقل به مدت 10 روز از سفر خودداری کنید.

به پزشک یا بخش بهداشت خود گزارش دهید

آلتوف گفت، اگر با آزمایش خانگی کووید-19 تست مثبت شد، با پزشک مراقبت های اولیه خود تماس بگیرید. نه تنها پزشک شما می تواند شما را به سمت درمان هایی مانند پاکلووید اگر در معرض خطر بالای ابتلا به کووید-۱۹ شدید هستید، اما در برخی موارد، پزشک شما سیستمی در اختیار دارد که به او اجازه می‌دهد یک نتیجه آزمایش گزارش‌شده توسط خود را به شمارش رسمی COVID-19 منتقل کند.

اما به گفته آلتوف، احتمال اینکه نتیجه کووید-19 شما برای بار دوم در مطب دکتر، یا در یک سایت یا کلینیک آزمایش انبوه مثبت شود، در شمارش رسمی ایالت شما به پایان برسد، بسیار کمتر است.

او گفت: تماس با پزشک و دادن این اطلاعات به آنها برای سلامت فردی شما مهم است، اما ما نباید با این تصور اشتباه کنیم که این اطلاعات اکنون وارد سیستم های نظارتی ما می شود.

آلتوف گفت بسیاری از ایالت ها گزارش نتایج آزمایش کووید-19 را اجباری کرده اند، اما این آزمایش ها معمولاً در محیط های بالینی انجام می شود. اطلاعاتی که از آزمایشگاهی که آزمایش PCR را پردازش می کند، به دست می آید، سپس مستقیماً به بخش بهداشت می رود. او می‌گوید اینها «سیستم‌های مستقر» هستند. حتی اگر آزمایشی را از خانه به بخش بهداشت خود گزارش دهید، اغلب فاقد اطلاعات لازم برای گزارش رسمی CDC است. آلتوف گفت: خود عنصر داده و ساختار داده متفاوت است.

با این حال، باید با بخش بهداشت یا پزشک خود تماس بگیرید تا نتیجه آزمایش خانگی مثبت را گزارش دهید. (در اینجا لیستی از بخش های بهداشتی در ایالات متحده آمده است.) همچنین می توانید مستقیماً با شهرستان یا شهر خود تماس بگیرید تا ببینید آیا آنها راه مستقیم تری برای گزارش نتیجه آزمایش دارند یا خیر. برخی از مناطق، مانند ایالت واشنگتن، خطوط مستقیم مستقیمی برای گزارش مثبت COVID-19 در خانه دارند.

همچنین ممکن است از شما خواسته شود که در صورت تماس تلفنی یا ایمیل، اطلاعات بیشتری مانند سن و وضعیت واکسیناسیون خود به بخش بهداشت ارائه دهید.

اطلاعات موجود در این مقاله فقط برای اهداف آموزشی و اطلاعاتی است و توصیه بهداشتی یا پزشکی نیست. در مورد هر گونه سؤالی که ممکن است در مورد یک وضعیت پزشکی یا اهداف سلامتی داشته باشید، همیشه با یک پزشک یا سایر ارائه دهندگان سلامت واجد شرایط مشورت کنید.

این مطلب از رسانه های بین المللی معتبر جمع آوری بطور خودکار شده و رسانه رادیو فناوری نقشی در تهیه و تالیف انها ندارد. رادیو فناوری تابع مقررات و آرمانهای جمهوری اسلامی ایران است بنابراین اگر این مطلب نیاز به حذف و یا ویرایش دارد به ما اطلاع دهید.

درباره ی rf_admin

مطلب پیشنهادی

افراد بیشتری باید بهترین نمایش مطلق را در HBO Max تماشا کنند

به گزارش سرویس اخبار فناوری رسانه رادیو فناوری ، در آغاز، ایستگاه یازدهم من را …