سقوط ارزهای دیجیتال لونا و TerraUSD. برترین اخبار بیت کوین و کریپتو این هفته

به گزارش سرویس اخبار فناوری رسانه رادیو فناوری ،

دو ارز دیجیتال مرتبط از هم پاشیدند و افراد زیادی پول خود را از دست دادند. کوین بیس گفت سرمایه‌گذارانی که از پلتفرم آن استفاده می‌کنند ممکن است در صورت ورشکستگی شرکت، رمزارز خود را از دست بدهند. و کل مجتمع کریپتو یک هفته در کار بود. این چیزی است که هفته گذشته در کریپتو اتفاق افتاد:


ارز دیجیتال لونا و استیبل کوین terraUSD سقوط کردند

یک هفته پیش، کریپتوکارنسی لونا ۸۰ دلار در هر سکه معامله شد. اکنون ارزش آن کمتر از یک پنی است. استیبل کوین terraUSD که برای همیشه ارزش یک دلار طراحی شده است، اکنون حدود یک چهارم ارزش دارد.

Luna و terraUSD در بلاک چین terra به هم مرتبط هستند و ایده این بود که اگر ارزش استیبل کوین در خطر افت از ارزش دلار باشد، ارز دیجیتال luna، terraUSD را تثبیت کند.

این روش جواب نداد و بسیاری از افرادی که لونا و terraUSD داشتند بیشتر سرمایه گذاری خود را از دست دادند. یک زیرمجموعه برای جامعه به سرعت با نظرات شوم پر شد.

سقوط terraUSD زمانی رخ داد که جانت یلن وزیر خزانه داری روز پنجشنبه در برابر قانونگذاران حاضر شد تا در مورد خطرات ارزهای دیجیتال صحبت کند. یلن در مورد استیبل کوین ها گفت: «آنها به سرعت در حال رشد هستند. آنها همان نوع خطراتی را ارائه می دهند که ما قرن ها در ارتباط با بانک ها می شناسیم.

ایالات متحده مقررات فدرال استیبل کوین را تصویب نکرده است، اما تعدادی از آژانس های فدرال در حال بررسی قوانین ارزهای دیجیتال هستند. فرمان اجرایی رئیس جمهور جو بایدن در ماه مارس صادر شد.

داستان کامل CNET در مورد سقوط کریپتوکارنسی لونا را اینجا بخوانید.


افشای جدید کوین بیس می گوید که در صورت ورشکستگی کوین بیس، ارز دیجیتال کاربران که توسط صرافی نگهداری می شود، در معرض خطر قرار می گیرد.

کوین بیس، صرافی بزرگ کریپتو ایالات متحده، روز سه‌شنبه در درآمد خود فاش کرد که در صورت ورشکستگی شرکت، هر سکه‌ای که کاربران در پلتفرم آن ذخیره می‌کنند، از بین خواهند رفت. اطمینان بخش نیست برای بسیاری از مردم

افشاگری که در بخش “عوامل خطر” گزارش سه ماهه ارائه شده است، می‌گوید: «از آنجایی که دارایی‌های رمزنگاری تحت قیمومت ممکن است به عنوان دارایی یک دارایی ورشکستگی در نظر گرفته شود، در صورت ورشکستگی، دارایی‌های رمزنگاری که ما در امانت نگه می‌داریم از طرف مشتریان ما ممکن است مشمول مراحل ورشکستگی شوند و با چنین مشتریانی به عنوان طلبکاران عمومی ما بدون وثیقه رفتار شود.”

این قانونی است، زیرا در صورت زیر پا گذاشتن شرکت، سکه های شما می توانند برای پرداخت سایر تعهدات بدهی Coinbase استفاده شوند.

این واکنش برایان آرمسترانگ، مدیر عامل شرکت را برانگیخت توییت که افشای صرفاً برای مطابقت با الزامات SEC انجام شده است. او می گوید که Coinbase در خطر ورشکستگی قرار ندارد.

داستان کامل CNET در مورد افشای ریسک جدید Coinbase را اینجا بخوانید.


بازار ارزهای دیجیتال در 24 ساعت بیش از 200 میلیارد دلار کاهش یافت

بر اساس داده های سایت ردیابی قیمت CoinMarketCap، در یک پنجره 24 ساعته از چهارشنبه تا پنجشنبه، ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال بیش از 200 میلیارد دلار کاهش یافت.

بیت کوین و اتر، دو ارز دیجیتال بزرگ از نظر ارزش بازار، هر دو حداقل 15 درصد کمتر از هفت روز پیش معامله می شوند. حذف یک روزه پس از هفته ها کاهش قیمت ارزهای دیجیتال صورت می گیرد. بیت کوین بیش از نیمی از ارزش خود را از زمان اوج خود در نوامبر از دست داده است.

داستان کامل CNET در مورد بازارهای کریپتو که بیش از 200 میلیارد دلار در روز سقوط کرده است را اینجا بخوانید..


با تشکر برای خواندن. هفته آینده با تعداد زیاد دیگری باز خواهیم گشت. در همین حال، این داستان توسط Bree Fowler را بررسی کنید که تهدید باج افزار را در سالگرد یک سالگی حمله سایبری Colonial Pipeline بررسی می کند.

این مطلب از رسانه های بین المللی معتبر جمع آوری بطور خودکار شده و رسانه رادیو فناوری نقشی در تهیه و تالیف انها ندارد. رادیو فناوری تابع مقررات و آرمانهای جمهوری اسلامی ایران است بنابراین اگر این مطلب نیاز به حذف و یا ویرایش دارد به ما اطلاع دهید.

درباره ی rf_admin

مطلب پیشنهادی

«آکادمی چتر» فصل 3: پایان توضیح داده شده، به همه سؤالات پاسخ داده شده است

به گزارش سرویس اخبار فناوری رسانه رادیو فناوری ، فصل 3 بینگ به پایان رسید …