نرخ بهره وام مسکن برای 13 مه 2022: نرخ ها روند بالاتری دارند

به گزارش سرویس اخبار فناوری رسانه رادیو فناوری ،

برخی از نرخ‌های وام مسکن که به دقت دنبال می‌شوند، اکنون بالاتر هستند. نرخ وام مسکن 15 ساله و ثابت 30 ساله هر دو بالاتر رفتند. برای نرخ های متغیر، وام مسکن با نرخ قابل تنظیم 5/1 نیز شناور بالاتری داشت.

نرخ‌های وام مسکن از ابتدای سال جاری به آرامی در حال افزایش بوده است و انتظار می‌رود که در طول سال 2022 افزایش یابد. نرخ‌ها اکنون به سطح سال 2018 نزدیک‌تر از پایین‌ترین حد تاریخی است که در اوج همه‌گیری مشاهده شد. نرخ‌های بهره پویا هستند – بسته به عوامل اقتصادی روزانه افزایش و کاهش می‌یابند. به طور کلی، اکنون زمان خوبی برای خریداران بالقوه است که نرخ کمتری نسبت به اواخر سال جاری داشته باشند. صحبت با چندین وام دهنده به شما کمک می کند تا بهترین نرخ موجود را برای وضعیت مالی خود بیابید.

وام مسکن 30 ساله با نرخ ثابت

برای وام مسکن 30 ساله با نرخ ثابت، متوسط ​​نرخی که می پردازید 5.57 درصد است که در مقایسه با یک هفته قبل 15 واحد رشد داشته است. (یک امتیاز معادل 0.01 درصد است.) پرکاربردترین مدت وام، وام مسکن ثابت 30 ساله است. یک وام مسکن 30 ساله معمولاً دارای نرخ بهره بالاتری نسبت به وام مسکن 15 ساله با نرخ ثابت است – اما همچنین پرداخت ماهانه کمتری دارد. اگر چه در طول زمان بهره بیشتری می پردازید – وام خود را در بازه زمانی طولانی تری پرداخت می کنید – اگر به دنبال پرداخت ماهانه کمتر هستید، وام مسکن ثابت 30 ساله ممکن است گزینه خوبی باشد.

وام مسکن 15 ساله با نرخ ثابت

متوسط ​​نرخ وام مسکن 15 ساله و ثابت 4.81 درصد است که نسبت به هفت روز قبل 9 واحد افزایش یافته است. در مقایسه با وام مسکن 30 ساله، وام مسکن ثابت 15 ساله با ارزش وام و نرخ بهره یکسان، پرداخت ماهانه بیشتری خواهد داشت. با این حال، اگر توانایی پرداخت ماهانه را دارید، وام 15 ساله چندین مزیت دارد. اینها معمولاً عبارتند از اینکه بتوانید نرخ بهره کمتری دریافت کنید، وام مسکن خود را زودتر پرداخت کنید، و در درازمدت سود کل کمتری را پرداخت کنید.

5/1 وام مسکن با نرخ قابل تنظیم

وام مسکن با نرخ قابل تنظیم 5/1 دارای نرخ متوسط ​​5.55٪ است که در مقایسه با یک هفته قبل 17 واحد پایه اضافه شده است. با وام مسکن ARM، معمولاً نرخ بهره کمتری نسبت به وام مسکن ثابت 30 ساله برای پنج سال اول دریافت خواهید کرد. با این حال، از آنجایی که نرخ با نرخ بازار تغییر می کند، می توانید پس از آن زمان، همانطور که در شرایط وام خود توضیح داده شده است، بیشتر پرداخت کنید. به همین دلیل، اگر قصد دارید خانه خود را قبل از تغییر نرخ بفروشید یا مجدداً سرمایه گذاری کنید، وام مسکن با نرخ قابل تنظیم می تواند گزینه خوبی باشد. در غیر این صورت، تغییرات در بازار به این معنی است که پس از تعدیل نرخ، نرخ بهره شما می تواند به میزان قابل توجهی بالاتر باشد.

روند نرخ وام مسکن

اگرچه سال 2022 با نرخ های پایین وام مسکن آغاز شد، اما در ماه های اخیر افزایش یافته است، و نرخ ها احتمالاً در طول سال 2022 به روند صعودی خود ادامه خواهند داد. نرخ وام مسکن تحت تأثیر عوامل اقتصادی مختلف قرار دارد. یکی از مهمترین آنها سیاست دولت تعیین شده توسط فدرال رزرو است که در می 2022 نرخ ها را نیم درصد افزایش داد که بالاترین افزایش در 22 سال گذشته در واکنش به تورم بی سابقه بود. این دومین افزایش نرخ توسط فدرال رزرو بود و انتظار می رود چندین مورد دیگر در طول سال افزایش یابد. بنابراین، اگر به دنبال خرید خانه در سال 2022 هستید، انتظار داشته باشید که نرخ وام مسکن همچنان بالاتر باشد.

ما از اطلاعات جمع‌آوری‌شده توسط Bankrate، که متعلق به همان شرکت مادر CNET است، برای پیگیری تغییرات نرخ در طول زمان استفاده می‌کنیم. این جدول میانگین نرخ های ارائه شده توسط وام دهندگان در سراسر کشور را خلاصه می کند:

نرخ بهره وام مسکن امروز

نرخ‌ها از 13 مه 2022 دقیق هستند.

چگونه بهترین نرخ وام مسکن را پیدا کنیم

می توانید با ارتباط با کارگزار وام مسکن محلی خود یا استفاده از ماشین حساب آنلاین، نرخ وام مسکن شخصی سازی شده را دریافت کنید. برای یافتن بهترین وام مسکن، باید اهداف و امور مالی فعلی خود را در نظر بگیرید. نرخ بهره خاص وام مسکن بر اساس عواملی از جمله امتیاز اعتباری، پیش پرداخت، نسبت بدهی به درآمد و نسبت وام به ارزش متفاوت خواهد بود. به طور کلی، شما می خواهید یک امتیاز اعتباری خوب، پیش پرداخت بالاتر، DTI کمتر و LTV پایین تر داشته باشید تا نرخ بهره کمتری دریافت کنید. به غیر از نرخ وام مسکن، عواملی مانند هزینه های بسته شدن، هزینه ها، امتیاز تخفیف و مالیات نیز ممکن است در هزینه خانه شما موثر باشد. حتماً با انواع وام دهندگان – مانند بانک های محلی و ملی، اتحادیه های اعتباری و وام دهندگان آنلاین – و فروشگاه مقایسه صحبت کنید تا بهترین وام مسکن را برای خود بیابید.

بهترین مدت وام چیست؟

هنگام انتخاب وام مسکن، به یاد داشته باشید که مدت وام یا برنامه پرداخت را در نظر بگیرید. رایج ترین شرایط وام 15 ساله و 30 ساله است، اگرچه وام مسکن 10، 20 و 40 ساله نیز وجود دارد. وام مسکن به دو دسته وام مسکن با نرخ ثابت و با نرخ قابل تنظیم تقسیم می شود. برای وام‌های مسکن با نرخ ثابت، نرخ بهره در طول عمر وام ثابت است. برای وام های مسکن با نرخ قابل تنظیم، نرخ بهره برای تعداد معینی از سال (معمولاً پنج، هفت یا 10 سال) ثابت است، سپس نرخ سالانه بر اساس نرخ بازار تغییر می کند.

هنگام تصمیم گیری بین وام مسکن با نرخ ثابت و نرخ قابل تنظیم، باید در نظر بگیرید که چه مدت قصد دارید در خانه خود بمانید. اگر قصد دارید در یک خانه جدید زندگی طولانی مدت داشته باشید، وام مسکن با نرخ ثابت ممکن است گزینه بهتری باشد. در حالی که وام‌های مسکن با نرخ قابل تنظیم گاهی اوقات می‌توانند نرخ بهره پایین‌تری را در ابتدا ارائه دهند، وام‌های مسکن با نرخ ثابت در بلندمدت پایدارتر هستند. با این حال، اگر فقط قصد دارید خانه خود را برای چند سال نگه دارید، می توانید معامله بهتری با وام مسکن با نرخ قابل تنظیم داشته باشید. بهترین شرایط وام به عنوان یک قاعده کلی وجود ندارد. همه چیز به اهداف و وضعیت مالی فعلی شما بستگی دارد. هنگام انتخاب وام مسکن حتما تحقیقات خود را انجام دهید و به اولویت های خود فکر کنید.

این مطلب از رسانه های بین المللی معتبر جمع آوری بطور خودکار شده و رسانه رادیو فناوری نقشی در تهیه و تالیف انها ندارد. رادیو فناوری تابع مقررات و آرمانهای جمهوری اسلامی ایران است بنابراین اگر این مطلب نیاز به حذف و یا ویرایش دارد به ما اطلاع دهید.

درباره ی rf_admin

مطلب پیشنهادی

چرا افراد بیشتری باید این سنگ علمی تخیلی پنهان را در نتفلیکس تماشا کنند؟

به گزارش سرویس اخبار فناوری رسانه رادیو فناوری ، یک نکته کوچک وجود دارد که …