فیس بوک متهم به ایجاد ویرانی عمدی در استرالیا بر سر قانون اخبار شد — فایل های افشاگر را بخوانید

به گزارش سرویس اخبار فناوری رسانه رادیو فناوری ،

افشاگران فیس بوک این شبکه اجتماعی را به مسدود کردن عمدی صفحات رسمی دولت استرالیا و اورژانس در سال گذشته متهم کردند تا بر قانون پیشنهادی تأثیر بگذارند. CNET اطلاعات افشاگرانه افشاگران ارائه شده به کنگره را به دست آورده و در حال انتشار است.

اسنادی که در ماه مارس و آوریل در اختیار مقامات ایالات متحده و استرالیا قرار گرفت، تلاش های داخلی فیس بوک را برای شکستن بن بست فوریه 2021 با دولت استرالیا توصیف می کند. استرالیا در حال بررسی لایحه‌ای بود که پلتفرم‌های آنلاین از جمله فیسبوک را مجبور می‌کرد به ناشران برای اخبار منتشر شده در سایت‌هایشان پول پرداخت کند. فیس بوک به قانون پیشنهادی پاسخ داد مسدود کردن استرالیایی ها و ناشران از اشتراک گذاری یا دیدن اخبار در شبکه اجتماعی (CNET از جمله ناشران خبری بود که تحت تأثیر این حرکت قرار گرفت.)

افشاگری‌های افشاگر، که شامل بخش‌های ویرایش‌شده از ارتباطات داخلی فیس‌بوک است، ادعا می‌کند که خاموشی اخبار عمداً گسترده بوده است تا از دسترسی به صفحات دولتی و خدمات بهداشتی جلوگیری کند. در آن زمان، فیس بوک این اشتباهات را ناشی از مشکلات سیستم های کامپیوتری خود دانست.

افشاگری های 67 صفحه ای که بخش هایی از آن توسط وال استریت ژورنال گزارش شده است، شامل برنامه های داخلی فیس بوک برای حذف “محتوای خبری” در حالی است که قانونگذاران استرالیایی در نظر داشتند به قانون جدید رای دهند. یکی از کارکنان ارشد کنگره، که خواست نامش فاش نشود، به دلیل اینکه افشای اطلاعات به صورت عمومی منتشر نشده است، آنها را در اختیار CNET قرار داد. به دلیل ترس از انتقام، نام افشاگران در افشاگری ها ذکر نشده است.

این افشاگری‌ها در میان رشته‌های رو به رشد افشاگری‌های افشاگران از فیس‌بوک است نام خود را متا تغییر داد سال گذشته فرانسیس هاوگن، مدیر سابق محصولات فیس بوک، حافظه پنهان متفاوتی از اسناد فیس بوک را ارائه کرد که باعث برگزاری جلسات استماع در کنگره و پارلمان بریتانیا شد. افشای جدید می تواند تحقیقات دولتی مشابهی را در استرالیا ایجاد کند.

افشای افشاگران با هم، شیوه های تجاری تهاجمی و گاه فریبنده شرکت را به تصویر می کشد. در پاسخ، قانونگذاران و رگولاتورها که قبلاً نسبت به قدرت عظیم صنعت فناوری بر ارتباطات جهانی بدبین بودند، نگرانی های جدیدی را در مورد انگیزه های مدیران فیس بوک و تمایل آنها برای اصلاح مشکلات در این پلتفرم مطرح کردند.

در یک مورد، ژورنال گزارش داد که شبکه اجتماعی اینستاگرام متا از تأثیرات منفی بر روی کاربران جوان تر برنامه خود آگاه بوده است اما نتوانسته عمل کند. در دیگری، هاوگن این شرکت را متهم کرد که سود را بر ایمنی کاربر مقدم می‌دارد.

مارک زاکربرگ و متاورز متا

مارک زاکربرگ، مدیر عامل متا، به جای پاسخ دادن به جنجال ها، حضور عمومی خود را بر روی بحث در مورد محصولات جدید متمرکز کرده است.

جیمز مارتین / CNET

برخی از اسناد افشاگر Haugen، که همچنین با CNET و کنسرسیومی از نشریات به اشتراک گذاشته شده است، توضیح می دهد که چگونه فیس بوک در تلاش برای مهار آزار و اذیت در فناوری بزرگ بعدی خود، واقعیت مجازی است.

اکنون، افشاگران جدید فیس‌بوک را متهم می‌کنند که قدرت خود را بر دولت دیگری اعمال می‌کند – و در زمانی که قانون‌گذاران بریتانیایی، کانادایی و آمریکایی قوانینی مشابه قوانین استرالیا را در نظر می‌گیرند. افشاگران از وزارت دادگستری خواسته اند در این باره تحقیق کند.

افشاگری‌های افشاگر ادعا می‌کنند که فیس‌بوک هنگام شروع مسدود کردن اخبار در استرالیا از فرآیندهای استاندارد خود پیروی نکرده است. در این شکایت، این شرکت به تلاش برای تأثیرگذاری بر روند سیاسی استرالیا “برای به حداکثر رساندن اهرم مذاکره شرکت” متهم شد.

Whistleblower Aid که با چند افشاگر همکاری می‌کند، در خلاصه‌ای از افشاگری‌های مخابره شده به مقامات نوشت: شرکت فیس‌بوک عمدا و آگاهانه منابع آنلاین بحرانی اورژانس، بهداشت و دولت استرالیا را به عنوان بخشی از یک توطئه جنایی مسدود کرد. برای به دست آوردن یک چیز ارزشمند، یعنی رفتار نظارتی مطلوب.”

Whistleblower Aid یک سازمان حقوقی غیرانتفاعی است که به “افرادی که به طور قانونی نقض قوانین دولتی و شرکتی را گزارش می کنند” کمک می کند. این سازمان همچنین با Haugen، افشاگر قبلی فیس بوک، همکاری می کند.

فیس بوک متا

زاکربرگ سال گذشته نام شرکت مادر فیسبوک را به عنوان Meta Platforms تغییر داد.

جیمز مارتین / CNET

ارین میلر، سخنگوی متا، در بیانیه ای ایمیلی در 5 می گفت که اسناد افشاگر “به وضوح نشان می دهد که ما قصد داشتیم صفحات دولت استرالیا را از محدودیت ها معاف کنیم تا تاثیر این قانون اشتباه و مضر را به حداقل برسانیم. ما نتوانستیم به دلیل یک خطای فنی آنطور که در نظر گرفته شده بود، عذرخواهی کردیم و برای اصلاح آن تلاش کردیم.

میلر از ارائه توضیحات بیشتر در مورد افشای جدید خودداری کرد.

افشاگری‌ها نشان می‌دهد که حداقل سه کارمند فیس‌بوک در مورد مسدود کردن صفحاتی که توسط ناشران خبری مدیریت نمی‌شوند، نگرانی‌هایی را مطرح کرده‌اند. کارمندان همچنین راه حل هایی مانند یافتن فعالانه تمام صفحاتی که به اشتباه مسدود شده اند و بازیابی آنها پیشنهاد کردند. شکایت می‌گوید افشاگری‌های افشاگر متذکر می‌شوند که تیمی که مسئول انتشار این اخبار است، آنها را نادیده گرفته است.

کنگره در حال بررسی لایحه‌ای است که حفاظت از افشاگران را برای افرادی که تخلفات احتمالی یا مشکوک از هر قانون، قانون یا مقرراتی را که توسط کمیسیون تجارت فدرال اجرا می‌شود، گزارش می‌کنند، افزایش می‌دهد. قانون حمایت از افشاگران FTC همچنین مشوق‌های مالی برای تشویق افشاگران بالقوه ارائه می‌کند که “به طور قابل توجهی توانایی FTC را برای شناسایی و مبارزه با شیوه‌های تجاری فریبنده افزایش می‌دهد.” . یک برنامه پاداش افشاگر FTC می‌تواند افشاگران رسانه‌های اجتماعی و شرکت‌های فناوری را به افشای حریم خصوصی داده‌ها و شیوه‌های امنیتی که به مصرف‌کنندگان آسیب می‌رساند تشویق کند.»

کارمند ارشد کنگره که این سند را در اختیار CNET قرار داد، ابراز نگرانی کرد که کنگره اشتهای خود را برای انجام تحقیقات و پیگیری قوانین بالقوه ای که صنعت فناوری را مهار می کند از دست می دهد.

این کارمند گفت: “این یکی دیگر از شواهدی است که نشان می دهد نظارت نظارتی بر رسانه های اجتماعی ناکافی است.”

افشای افشاگران را با دانلود زیر بخوانید:

Meta Facebook Australia Disclosure 3.29.2022 – ویرایش شده توسط CNET در Scribd

این مطلب از رسانه های بین المللی معتبر جمع آوری بطور خودکار شده و رسانه رادیو فناوری نقشی در تهیه و تالیف انها ندارد. رادیو فناوری تابع مقررات و آرمانهای جمهوری اسلامی ایران است بنابراین اگر این مطلب نیاز به حذف و یا ویرایش دارد به ما اطلاع دهید.

درباره ی rf_admin

مطلب پیشنهادی

چرا افراد بیشتری باید این سنگ علمی تخیلی پنهان را در نتفلیکس تماشا کنند؟

به گزارش سرویس اخبار فناوری رسانه رادیو فناوری ، یک نکته کوچک وجود دارد که …