تونی فادل، خالق آی پاد، هیپ Metaverse را نمی‌خرد

به گزارش سرویس اخبار فناوری رسانه رادیو فناوری ،

اگر کسی نگاهی به مسیر صنعت فناوری داشته باشد، احتمالاً تونی فادل است.

او در طول مدتی که در اپل کار می کرد، تیم سازنده آی پاد را رهبری کرد.پاره كردن) و سه نسل اول آیفون. سپس، او شرکت خانه هوشمند Nest را که اکنون متعلق به گوگل است، تأسیس کرد نوار را بالا برد برای اینکه وسایل متصل به چه ظاهر و احساسی باید داشته باشند. با چنین سابقه ای، تعجبی ندارد که او نظر محکمی در مورد متاورس دارد – اصطلاحی مبهم که مدیران فناوری برای توصیف آینده اینترنت از آن استفاده کرده اند.

اما نظر او ممکن است آن چیزی نباشد که شما از کسی که به اندازه فادل با پیشرفت در صنعت فناوری مرتبط است، انتظار دارید. سخنان دقیق او هنگام صحبت با استیون لوی از وایرد این بود: “لعنت به متاورس”، نظری که بی توجه نبوده است.

به آن سادگی نیست. او پتانسیل‌هایی را در فناوری‌هایی می‌بیند که اغلب در زمینه متاورژن مطرح می‌شوند، مانند واقعیت افزوده، واقعیت مجازی و واقعیت ترکیبی (XR)، که در بین این دو قرار می‌گیرد. او فکر نمی‌کند که متاورس، انقلاب اجتماعی اینترنت است که ساخته شده است.

هفتمین و آخرین نسل آیپاد تاچ اپل

اپل به‌تازگی تولید آی‌پاد تاچ را متوقف کرد و ظاهراً خط تولیدی را که فادل به ایجاد آن کمک کرد، پایان داد.

سیب

من مخالف تکنولوژی نیستمفادل در مصاحبه ای با CNET پس از معرفی کتاب جدیدش، ساخت: راهنمای غیرمتعارف برای ساختن چیزهایی که ارزش ساختن دارند، گفت. “من مخالف برنامه هستم؛ روشی که درباره آن سر و صدا شده است. این مشکلی نیست که نیاز به حل داشته باشد.

متاورس یک اصطلاح فراگیر است که عموماً به فضاهای آنلاینی اطلاق می شود که افراد می توانند به طور مجازی جمع شوند، معمولاً از طریق آواتارهای دیجیتال. شاید از خود بپرسید که چه چیزی متاورس را با تماس زوم یا یک بازی ویدیویی متفاوت می کند. همکاران من اسکات استین و اندرو مورس بهترین توصیفش کن برخلاف تماس ویدیویی، هنگام خروج از سیستم، فضاهای متاورس ناپدید نمی‌شوند. بسیاری به بازی هایی مانند Roblox، Minecraft و Fortnite به عنوان نمونه هایی از وجود متاورس امروزه اشاره کرده اند.

غول‌های فناوری متاورس را جزء مهم فاز بعدی اینترنت می‌دانند که بر نحوه کار، بازی و معاشرت افراد تأثیر می‌گذارد. اما فادل فکر می‌کند باید تمرکز بیشتری بر رفع مشکلاتی که شبکه‌های اجتماعی امروزی را درگیر کرده‌اند، قبل از اینکه به سراغ موارد بعدی برویم، وجود داشته باشد. همانطور که Queenie Wong از CNET گزارش داد، متا در حال حاضر در حال مبارزه برای مبارزه با آزار و اذیت در پلتفرم واقعیت مجازی خود است.

«من نمی‌خواهم در مورد یک پاتوق اجتماعی جدید بدون شنیدن بشنوم [about] فادل گفت: تعدیل محتوای جدیدی که قرار است اتفاق بیفتد. و بیایید مواردی را که داریم اصلاح کنیم.

spotify-island-main

شرکت‌هایی مانند Roblox، مانند جزیره اخیر Spotify، به تجربیات متاورس ملحق شده‌اند.

Spotify

ایده متاورس جدید نیست، اما شرکت های فناوری اخیراً آن را به بخش بزرگی از تجارت خود تبدیل کرده اند. در ماه اکتبر، فیس بوک خود را به عنوان متا تغییر نام داد تا تمرکز بیشتر خود را بر ساخت متاورژن منعکس کند. مارک زاکربرگ، مدیر عامل شرکت، آن را “مرز بعدی” نامید و پتانسیل متاورس را برای ایجاد احساس صمیمیت بیشتر در تعاملات مجازی بشارت داده است. مایکروسافت موافقت کرد غول بازی های ویدیویی اکتیویژن بلیزارد را خریداری کنید در ژانویه برای “تامین بلوک های ساختمانی برای متاورس”. سامسونگ هم شروع کرده است برگزاری رویدادها در متاورژن.

شرکت های دیگر صنایع نیز شروع به توجه کرده اند. شراکت اخیراً اعلام شده بین کرافت هاینز و مایکروسافت به غول مواد غذایی و نوشیدنی اجازه می دهد تا “دوقلوهای دیجیتالی” از امکانات تولیدی خود را برای آزمایش فرآیندها قبل از رسیدن به کف کارخانه ایجاد کند. جادسون آلتوف، مدیر شرکت مایکروسافت، در بیانیه‌ای مطبوعاتی که جزئیات این همکاری را توضیح می‌داد، از اصطلاح «متاور صنعتی» استفاده کرد. دیزنی همچنین یک مدیر اجرایی را منصوب کرد بر استراتژی متاورز آن نظارت کند در ماه فوریه

فادل فکر می‌کند علاوه بر متاورژن، مشکلات مهم‌تری برای حل وجود دارد – مانند بحران آب‌وهوایی – اما دلیل دیگری هم وجود دارد که چرا او این تبلیغات را نمی‌خرد. بسیاری از تجربیات متاورس امروزی، کاربران را در جایگاه یک آواتار قرار می‌دهد، و در نتیجه تعاملات اجتماعی به وجود می‌آید که واقعی نیستند. فادل گفت: “من نمی توانم حالات صورت شما را ببینم.” “من نمی توانم با شما ارتباط برقرار کنم.”

او اولین کسی نیست که چنین تردیدهایی را مطرح می کند. به گزارش گاردین، ایوان اشپیگل، مدیرعامل اسنپ اخیراً گفته است که کلمه متاورس (metaverse) هرگز در دفاتر این شرکت استفاده نمی شود، زیرا این کلمه “مبهم” و “فرضی” است. اما شرکت‌هایی مانند اسنپ سرمایه‌گذاری زیادی روی واقعیت افزوده می‌کنند که گرافیک دیجیتال را با دنیای فیزیکی ترکیب می‌کند و اغلب با متاورس مرتبط است. اسنپ ​​رونمایی شد یک جفت عینک AR سال گذشته، و شایعه شده است که اپل روی عینک واقعیت افزوده نیز کار می کند.

گوگل، آلما ماتر فادل، در سال 2012 در ابتدای رقابت عینک‌های هوشمند AR بود که نشان داد. نسخه اکسپلورر گوگل گلس. در جریان کنفرانس Google I/O خود در روز چهارشنبه، این شرکت فاش کرد یک جفت عینک AR جدید که می تواند گفتار را ترجمه کند.

اما از نظر فادل، عینک اصلی گوگل مشکلی بسیار مشابه با تکرار فعلی متاورس داشت. مشکلی را حل نمی کند به گفته فادل، تنها ایجاد فناوری یا پلتفرم کافی نیست.

او در پاسخ به سوالی درباره اینکه چگونه می‌توان از کاستی‌های عینک گوگل در موج بعدی عینک‌های AR استفاده کرد، گفت: «باید به مردم بگویید با آن چه کنند.

“این دقیقاً همان چیزی است که من در مورد متاورز می بینم.”

این مطلب از رسانه های بین المللی معتبر جمع آوری بطور خودکار شده و رسانه رادیو فناوری نقشی در تهیه و تالیف انها ندارد. رادیو فناوری تابع مقررات و آرمانهای جمهوری اسلامی ایران است بنابراین اگر این مطلب نیاز به حذف و یا ویرایش دارد به ما اطلاع دهید.

درباره ی rf_admin

مطلب پیشنهادی

«آکادمی چتر» فصل 3: پایان توضیح داده شده، به همه سؤالات پاسخ داده شده است

به گزارش سرویس اخبار فناوری رسانه رادیو فناوری ، فصل 3 بینگ به پایان رسید …