دومین تزلزل استیبل کوین، تضعیف بیشتر بازارهای ارزهای دیجیتال

به گزارش سرویس اخبار فناوری رسانه رادیو فناوری ،

مانند قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال برجسته به شدت کاهش یافته است در روزهای اخیر، نوعی توکن مرکزی که توسط معامله گران استفاده می شود – به نام a استیبل کوین ها — همچنین شروع به از دست دادن ارزش خود کرده است و سؤالات گسترده ای در مورد دوام ارز دیجیتال به عنوان یک طبقه دارایی ایجاد کرده است. چند روز پس از اینکه یکی از بزرگترین استیبل کوین ها به نام terraUSD شروع به کاهش ارزش کرد، استیبل کوین دوم نیز نشانه ای مشابه از ضعف را نشان داد.

تتر، بزرگترین استیبل کوین جهان، در روز یکشنبه ارزش بازاری بیش از 82 میلیارد دلار داشت. از آن زمان، ارزش یک تتر در ساعت 12:24 بامداد پنجشنبه به وقت PT از معیار تعیین شده 1 دلاری خود به 95 سنت کاهش یافت. این مسیر تررا را دنبال می‌کند که روز دوشنبه پیوند خود را با دلار آمریکا از دست داد و از آن زمان تا کنون بیشتر ارزش خود را کاهش داده است.

همانطور که از نام آن پیداست، استیبل کوین‌ها توکن‌های ارز دیجیتال هستند که توسط یک دارایی پشتیبانی می‌شوند – اغلب دلار آمریکا، اما نه همیشه – و برای حفظ ارزش ثابت و ثابت طراحی شده‌اند. بسیاری از معامله‌گران رمزارز ترجیح می‌دهند به جای معامله مستقیم توکن یا دلار آمریکا از استیبل کوین استفاده کنند، زیرا تراکنش‌ها معمولاً کارمزد کمتری دارند و می‌توانند سریع‌تر پردازش شوند.

دنل دیکسون، مدیر عامل توسعه استلار، کلمه استیبل کوین «در اکوسیستم بلاک چین گسترده‌تر برای تعریف ساختارهای توکن مختلف استفاده شده است، و حقیقت این است که همه آنها به شکلی که ما آنها را تعریف می‌کنیم پایدار نیستند. بنیاد، در بیانیه ای ایمیلی گفت. این بنیاد یک سازمان غیرانتفاعی است که بر پرداخت‌ها متمرکز است و تعدادی از استیبل کوین‌ها را پشتیبانی می‌کند. دیکسون قبلاً به عنوان مدیر عملیاتی موزیلا فعالیت می کرد.

کاهش قیمت‌های terraUSD و tether در بحبوحه کاهش چشمگیر در بازار گسترده‌تر ارزهای دیجیتال رخ می‌دهد. بیت کوین و اتر، دو ارز دیجیتال بزرگ از نظر ارزش بازار، هر دو با قیمت هایی بیش از 20 درصد کمتر از قیمت هفت روز پیش معامله می شوند. بازار کریپتو دارد بیش از 200 میلیارد دلار در 24 ساعت گذشته ریخته استبه گزارش coinmarketcap.com.

استیو ارلیچ، مدیر عامل شرکت رمزنگاری وویجر دیجیتال، گفت: «در حال حاضر در ارزهای دیجیتال، شاهد اصلاح بازار در واکنش به افزایش نرخ بهره، کاهش ریسک سیستماتیک در تمام بازارهای مالی و ترس‌های مربوط به افزایش سریع تورم هستیم. در بیانیه ای ایمیلی

تا ساعت 3 بعد از ظهر روز پنجشنبه، بیت کوین با قیمت 28399 دلار و اتر با قیمت 1906 دلار معامله می شد. ترس از تورم و افزایش نرخ های بهره ممکن است به چشم انداز نزولی اقتصادی برای سرمایه گذاری در خارج از بازارهای ارزهای دیجیتال نیز کمک کند.

TerraUSD تا پنجشنبه در ساعت 9:35 صبح به وقت PT به 36 سنت کاهش یافت، پس از حساب رسمی terra Twitter. بیانیه ای منتشر کرد گفت که بلاکچین terra رسما متوقف شده است تا از حملات حاکمیتی به دنبال تورم شدید $LUNA و کاهش قابل توجه هزینه حمله جلوگیری شود.

از آن زمان، حساب رسمی ترا در توییتر گفته است که شبکه بلاک چین آن تحت وصله قرار گرفته و اکنون “از سر گرفته شد تولید بلوک.”

اگرچه تتر هنوز میزان آسیب ناشی از terraUSD را تجربه نکرده است، اما یک استیبل کوین بسیار مهمتر است. تغییر کوچک در قیمت آن ممکن است بازتاب های گسترده ای در سراسر اکوسیستم ارزهای دیجیتال داشته باشد.

به گفته CryptoCompare، ارائه‌دهنده داده‌های بازار جهانی ارزهای دیجیتال، تتر به بخشی جدایی‌ناپذیر از تجارت جهانی ارزهای دیجیتال تبدیل شده است، مکانیزم انتخابی برای بیش از نیمی از کل بیت‌کوین‌های معامله شده در سراسر جهان از سپتامبر 2021.

تتر سال ها درگیر بحث و جدل بوده است. در سال 2021، شرکت مادر آن (که تتر نیز نامیده می شود) و صرافی ارزهای دیجیتال وابسته به آن، Bitfinex، به پرداخت جریمه 18.5 میلیون دلاری و توقف فعالیت های تجاری در ایالت نیویورک محکوم شدند. این جریمه به دلیل پرونده ای که مربوط به پنهان کاری 850 میلیون دلاری بود که ناپدید شد، علیه شرکت ها وضع شد.

لتیتیا جیمز، دادستان کل نیویورک، در زمان صدور این حکم گفت: «Bitfinex و Tether به طور غیرقانونی و بی پروا خسارات مالی هنگفت را برای ادامه برنامه خود و محافظت از نتایج نهایی خود پوشش دادند.

Terraform Labs (شرکت سازنده terraUSD) و Tether به یک درخواست برای اظهار نظر پاسخ ندادند.

این مطلب از رسانه های بین المللی معتبر جمع آوری بطور خودکار شده و رسانه رادیو فناوری نقشی در تهیه و تالیف انها ندارد. رادیو فناوری تابع مقررات و آرمانهای جمهوری اسلامی ایران است بنابراین اگر این مطلب نیاز به حذف و یا ویرایش دارد به ما اطلاع دهید.

درباره ی rf_admin

مطلب پیشنهادی

«آکادمی چتر» فصل 3: پایان توضیح داده شده، به همه سؤالات پاسخ داده شده است

به گزارش سرویس اخبار فناوری رسانه رادیو فناوری ، فصل 3 بینگ به پایان رسید …