نسخه های جدید Omicron Drive Up Covid Cases

به گزارش سرویس اخبار فناوری رسانه رادیو فناوری ،

برای به روزترین اخبار و اطلاعات در مورد همه گیری ویروس کرونا، از وب سایت های WHO و CDC دیدن کنید.

در حالی که ایالات متحده در اطراف یک نقطه عطف غیرقابل درک حرکت می کند، 1 میلیون مرگ بر اثر کووید-19، موارد و میزان بستری شدن در بیمارستان در سراسر کشور در حال افزایش است.

نسخه های جدیدتر و مسری تر از نوع omicron مسئول افزایش فعلی هستند. در حالی که اعداد هنوز کمتر از افزایش زمستان است، افزایش محدودیت ها را تهدید می کند دستورات ماسک را کنار گذاشتو بازگشت برخی افراد به زندگی “عادی”.

به گفته یکی از مقامات فدرال که با نیویورک تایمز صحبت کرد، ممکن است 100 میلیون آمریکایی در پاییز و زمستان امسال در جریان افزایش شدید تجمعات داخلی و کاهش ایمنی به COVID-19 مبتلا شوند. در حالی که هنوز تعداد افرادی که تحت تاثیر موج omicron زمستان گذشته بودند کمتر است، تخمین (بر اساس مدل‌های نامشخص، تایمز گزارش کرد) نشان داد که سویه‌هایی از خانواده omicron احتمالا مسئول حدود 30 درصد از جمعیت ایالات متحده آلوده شدن هستند.

بر اساس گزارش 5 ماه مه مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده، Omicron و همه اشکال آن در حال حاضر عامل 100٪ موارد COVID-19 در ایالات متحده هستند. طبق CDC دودمان های مختلفی از omicron وجود دارد، اما BA.2 (در اصل “Stealth omicron” نامیده می شود) و BA.2.12.1 اکثر موارد COVID-19 را در ایالات متحده تشکیل می دهند. (BA.1 Omicron “اصلی” بود که باعث موج زمستانی شد.)

CDC گفت از 4 می، موارد ابتلا در مقایسه با میانگین هفت روزه قبلی حدود 21 درصد افزایش یافته است. بستری شدن در بیمارستان نیز حدود 17 درصد افزایش یافته است. دکتر اریک توپول، مدیر مؤسسه ترجمه تحقیقاتی اسکریپس، در توییتر گفت که “نرخ افزایش” فعلی مشابه افزایش نوع دلتا در تابستان گذشته است، در حالی که هنوز نسبتا پایین باقی مانده است.

گزارشی از CDC اخیراً تأیید کرد که تقریباً 60٪ از آمریکایی ها و 75٪ از کودکان تا فوریه 2022 به COVID-19 مبتلا بوده اند. محققان آنتی بادی های ناشی از عفونت را بررسی کردند که با آنتی بادی های ناشی از واکسن متفاوت است. کریستی کلارک، محقق این مطالعه، در یک نشست خبری به رسانه ها اشاره کرد. او همچنین گفت که عفونت قبلی لزوماً برابر با مصونیت در برابر COVID-19 نیست، زیرا محققان سطح آنتی بادی های محافظ در برابر عفونت مجدد COVID-19 یا بیماری شدید را اندازه گیری نکردند.

در اینجا آنچه باید در مورد BA.2 و سایر نسخه های omicron بدانید آمده است.

زیرشاخه ها یا زیرشاخه ها چیست؟

انواع مختلف از دودمان و دودمان فرعی تشکیل شده اند. طبق CDC، هر گونه دارای یک اصل و نسب “والد” است و به دنبال آن دودمان های دیگری وجود دارد که می توانید آنها را مانند یک شجره نامه در نظر بگیرید. همانطور که ویروس بین افراد پخش می شود، جهش هایی رخ می دهد، اما همه آنها ویژگی های ویروس را به روش های معنی داری تغییر نمی دهند.

نوع omicron و زیردمین های آن ویروس را بسیار مسری تر کرده و می تواند افراد بیشتری را آلوده کند، اما به طور متوسط ​​منجر به بیماری کمتری نسبت به ویروس می شود. نوع دلتا.

نظارت ژنومی می تواند انواع و زیردوم ها را شناسایی کند. دانشمندان آفریقای جنوبی به دلیل روشی که از طریق آزمایش‌های PCR نشان می‌دهد، توانستند به سرعت اومیکرون را به عنوان یک نوع جدید در زمستان امسال شناسایی کنند. omicron اصلی باعث کاهش سیگنال یا نشانگر در آزمایش می شود که آن را از دلتا که نوع غالب قبل از omicron بود متمایز می کند. با این حال، BA.2 سیگنال یکسانی به نام شکست هدف ژن S را ندارد. این امر آن را پنهان‌تر می‌کند، هرچند توالی ژنومی (که اتفاق می‌افتد تقریبا 10٪ آزمایش‌های COVID-19 PCR در ایالات متحده) همه زیر متغیرهای omicron و انواع ویروس کرونا را به طور کلی شناسایی می‌کند.

یک ماسک صورت و دو سرنگ در زمینه نئون صورتی.

سارا تیو/CNET

علائم انواع کووید فعلی چیست؟

داده های موجود در حال حاضر نشان می دهد که BA.2 باعث بیماری شدیدتر از نوع اولیه omicron نمی شود، حتی اگر بیشتر قابل انتقال باشد. (سازمان بهداشت جهانی خاطرنشان می کند که تفاوت انتقال بین omicron اصلی و omicron مخفی کمتر از تفاوت بین دلتا و اومیکرون.)

در حال حاضر تحقیقی در دسترس نیست که نشان دهد BA.2 علائم متفاوتی نسبت به نوع اولیه omicron دارد. برای بسیاری از افرادی که به کووید-19 مبتلا می شوند (مخصوصاً کسانی که به طور کامل واکسینه شده اند یا تقویت شده اند)، علائم COVID-19 شبیه علائم سرماخوردگی مانند گلودرد، آبریزش بینی و خستگی است. اگر بیمار هستید در خانه بمانید و اگر علائم خفیف دارید فقط تصور نکنید که آلرژی یا سرماخوردگی است، به ویژه در دوره‌هایی که موارد COVID-19 در حال افزایش است، مانند الان، مهم است.

بیشتر بخوانید: آیا این آلرژی است یا کووید؟ چگونه تفاوت را تشخیص دهیم

آیا BA.2.12.1 شدیدتر است؟ آیا واکسن ها کار خواهند کرد؟

WHO با در نظر گرفتن تمام داده های موجود در دنیای واقعی، به این نتیجه رسید که علیرغم مزیت رشد Omicron BA.1 و BA.2 تفاوت گزارش شده ای در شدت وجود ندارد.

دکتر روشل والنسکی، مدیر CDC، در یک نشست خبری گفت که بین BA.2 و BA.2.12.1، تصور می شود نسخه جدیدتر حدود 25 درصد بیشتر قابل انتقال باشد، اما ارزیابی و تحقیقات بیشتری در حال انجام است.

مانند Omicron اصلی، BA.2 به این معنی است که افرادی که به طور کامل واکسینه شده‌اند، عفونت‌های جدید را تجربه خواهند کرد. اما کسانی که کاملا واکسینه شده اند و مخصوصا در برابر COVID-19 تقویت شده استوالنسکی در این نشست گفت: “به محافظت قوی در برابر بیماری شدید ادامه دهید.”

در بیانیه ای در 8 مارس، WHO گفت که اگرچه مواردی از افراد مبتلا به BA.2 پس از ابتلا به کووید-19 ناشی از omicron وجود دارد، داده های اولیه نشان می دهد که عفونت با BA.1 “محافظت قابل توجهی” در برابر این بیماری ایجاد می کند. BA.2، حداقل برای مدتی.

اطلاعات موجود در این مقاله فقط برای اهداف آموزشی و اطلاعاتی است و توصیه بهداشتی یا پزشکی نیست. در مورد هر گونه سؤالی که ممکن است در مورد یک وضعیت پزشکی یا اهداف سلامتی داشته باشید، همیشه با یک پزشک یا سایر ارائه دهندگان سلامت واجد شرایط مشورت کنید.

این مطلب از رسانه های بین المللی معتبر جمع آوری بطور خودکار شده و رسانه رادیو فناوری نقشی در تهیه و تالیف انها ندارد. رادیو فناوری تابع مقررات و آرمانهای جمهوری اسلامی ایران است بنابراین اگر این مطلب نیاز به حذف و یا ویرایش دارد به ما اطلاع دهید.

درباره ی rf_admin

مطلب پیشنهادی

چرا افراد بیشتری باید این سنگ علمی تخیلی پنهان را در نتفلیکس تماشا کنند؟

به گزارش سرویس اخبار فناوری رسانه رادیو فناوری ، یک نکته کوچک وجود دارد که …