خبر الکس جونز با حکم 45.2 میلیون دلاری افترا روبرو است – اما می تواند کمتر بپردازد

به گزارش سرویس اخبار تکنولوژی رسانه رادیو فناوری ،

هیئت منصفه ایالت تگزاس، الکس جونز را به دلیل انتشار یک تئوری توطئه نادرست در مورد تیراندازی در مدرسه ابتدایی سندی هوک به پرداخت حدود 45.2 میلیون دلار محکوم کرد. این خسارات جزایی بیش از حکم 4.1 میلیون دلاری از دیروز است که به طور بالقوه ضربه بزرگی به امپراتوری رسانه ای جونز Infowars خواهد بود. اما این تعداد را می‌توان با محدودیت‌هایی که در قانون تگزاس تعبیه شده است، کاهش داد، که خسارات مجازات‌های افترا را محدود می‌کند.

هیئت منصفه رای خود را روز جمعه پس از شنیدن شهادت در مورد وضعیت مالی جونز – چیزی که گفته می شود او برای پنهان کردنش اقدامات مهمی انجام داده است، پس داد. آی تی شامل یک ارزیابی است ارزش شرکت جونز Free Speech Systems حداقل 130 میلیون دلار بود. شهادت قبلی نشان داد که درآمد سالانه آن در سال های اخیر 50 میلیون دلار یا بیشتر بوده است. جونز در دادگاه ادعا کرد که جریمه 2 میلیون دلاری یا بیشتر می تواند Infowars را “غرق” کند.

مانند بلومبرگ توضیح می دهد، قانون تگزاس خسارات تنبیهی را دو برابر سطح خسارت اقتصادی جبرانی به ازای هر متهم به اضافه حداکثر 750000 دلار برای خسارت غیراقتصادی محدود می کند. وکلای جونز قصد دارند بر اساس این قانون درخواست کاهش جریمه را ارائه دهند، چیزی که وکلای شاکیان گفتند. بلومبرگ آنها در صورت لزوم «قطعاً دعوی خواهند کرد».

این یکی از سه محاکمه مربوط به والدین کودکانی است که در سال 2012 در سندی هوک کشته شدند، رویدادی که جونز و دیگر کارمندان Infowars ادعا کردند برگزار شده است. شاکیان – اسکارلت لوئیس و نیل هسلین – 150 میلیون دلار درخواست کرده بودند.

این مطلب از رسانه های بین المللی معتبر جمع آوری بطور خودکار شده و رسانه رادیو فناوری نقشی در تهیه و تالیف انها ندارد. رادیو فناوری تابع مقررات و آرمانهای جمهوری اسلامی ایران است بنابراین اگر این مطلب نیاز به حذف و یا ویرایش دارد به ما اطلاع دهید.

منبع

درباره ی rf_admin

مطلب پیشنهادی

خبر اکنون WhatsApp یک برنامه بومی در ویندوز دارد که به صورت مستقل کار می کند

به گزارش سرویس اخبار تکنولوژی رسانه رادیو فناوری ، برنامه جدید واتس اپ در ویندوز …