خبر اینتل تاخیر Meteor Lake تا سال 2024 را تکذیب می کند و می گوید تراشه های مصرف کننده در سال 2023 عرضه خواهند شد.

به گزارش سرویس اخبار تکنولوژی رسانه رادیو فناوری ،

اینتل یک سه ماهه فوق‌العاده سخت را پشت سر گذاشت و به‌دلیل رکود خرید رایانه‌های شخصی، به طور غیرمنتظره‌ای نیم میلیارد دلار از دست داد، و دیروز خبر بدتری به نظر می‌رسید – گزارشی از TrendForce در مورد تأخیر در تولید، شایعاتی مبنی بر به تعویق افتادن پردازنده پرچمدار بعدی اینتل Meteor Lake تا سال 2024 را برانگیخت. ، که آن را به اندازه یک سال از برنامه عقب می اندازد. (در یک جلسه سرمایه گذار در ماه فوریه، اینتل گفت که Meteor Lake تابستان امسال قبل از ارسال در سال 2023 “روشن” می شود.)

با این حال، اینتل امروز به طور قاطع این شایعات را رد می کند و سخنگوی توماس هانافورد در این باره توضیح داد. آستانه که نه تنها واقعیت ندارند، بلکه Meteor Lake در واقع در سال 2023 ارسال، راه اندازی و در دسترس مصرف کنندگان قرار خواهد گرفت.

نقشه راه پردازنده مشتری اینتل، از روز سرمایه گذار 2022
تصویر: اینتل

این یک چیز خوب برای اینتل است، زیرا Meteor Lake یکی از مهم ترین پیشرفت های این شرکت در سال های متمادی است. این نه تنها اولین پردازنده مشتری در معماری اینتل 4 (که قبلاً 7 نانومتری نامیده می‌شد) است و طبق گزارش‌ها اولین پردازنده‌ای است که از لیتوگرافی فرابنفش شدید (EUV) در تولید استفاده می‌کند، بلکه اولین نسخه اصلی اینتل است که از طراحی چیپ‌لت استفاده می‌کند. قطعات را می توان بیشتر شبیه لگوها ترکیب کرد. اینتل قبلاً شروع به حرکت به سمت آن کرده بود ترکیبی تراشه‌هایی با ترکیب هسته‌های عملکرد و کارایی نسل دوازدهم Alder Lake، شبیه به یک تراشه گوشی‌های هوشمند، اما این یک چیز نیست.

این ایده که Meteor Lake هنوز در مسیر است، برای هر کسی که به فراخوان درآمد سه ماهه دوم سال 2022 اینتل گوش داد، چندان تعجب آور نخواهد بود. در آنجا، پت گلسینگر، مدیرعامل اینتل، مستقیماً به سرمایه‌گذاران گفت که این شرکت دریاچه Meteor را در سال 2023 تحویل خواهد داد و گفت که این دریاچه «سلامت خوبی در آزمایشگاه‌های ما و مشتریان ما» نشان می‌دهد و قبلاً «نمونه‌برداری گسترده‌ای برای مشتریان انجام شده است. ”

البته تحویل نمونه به مشتریان مانند آماده بودن برای عرضه به مشتریان نیست – اما اکنون، اینتل روشن می کند که در سال 2023 نیز برای مصرف کنندگان آماده خواهد شد.

گزارش TrendForce حاکی از آن است که اینتل حتی تا پایان سال 2023 تولید انبوه قطعه کلیدی Meteor Lake را آغاز نخواهد کرد و «این حادثه به شدت بر برنامه توسعه تولید TSMC تأثیر گذاشته است». TSMC در مورد اینتل اظهار نظری نمی‌کند، اما در بیانیه‌ای برای روزنامه اقتصادی چین این موضوع را رد کرد که پروژه توسعه ظرفیت آن تحت تأثیر قرار گرفته است.

اینتل در جریان تماس درآمد سه ماهه دوم خود اعلام کرد که قبلاً 35 میلیون واحد از پردازنده های نسل دوازدهم Alder Lake خود را ارسال کرده است. Raptor Lake که احتمالاً با نام Intel 13th Gene Core شناخته می شود، اواخر امسال عرضه خواهد شد.

این مطلب از رسانه های بین المللی معتبر جمع آوری بطور خودکار شده و رسانه رادیو فناوری نقشی در تهیه و تالیف انها ندارد. رادیو فناوری تابع مقررات و آرمانهای جمهوری اسلامی ایران است بنابراین اگر این مطلب نیاز به حذف و یا ویرایش دارد به ما اطلاع دهید.

منبع

درباره ی rf_admin

مطلب پیشنهادی

خبر اکنون WhatsApp یک برنامه بومی در ویندوز دارد که به صورت مستقل کار می کند

به گزارش سرویس اخبار تکنولوژی رسانه رادیو فناوری ، برنامه جدید واتس اپ در ویندوز …