خبر کلیدهای عبور هرگز یک کلمه فقط اپل نبودند، اما سردرگمی قابل درک است

به گزارش سرویس اخبار تکنولوژی رسانه رادیو فناوری ،

زمانی که اپل کلیدهای عبور را معرفی کرد، یعنی پیاده‌سازی فناوری احراز هویت بدون رمز عبور FIDO Alliance، این شرکت این کار را به بهترین شکل ممکن اپل انجام داد. این یک نماد درست کرد و یک “Passkeys” با ظاهر برند اپل را در کنار آن چاپ کرد که با فونت سان فرانسیسکو کامل شده بود. و اگر فقط بخشی از ارائه WWDC را روی کلیدهای عبور اپل تماشا کرده اید، می توان فرض کرد که کلیدهای عبور یکی از ویژگی های انحصاری iCloud Keychain اپل هستند. فقط یک یادآوری: اینطور نیست.

عبارت Passkey نیز توسط بازیکنان اصلی مایکروسافت و گوگل استفاده خواهد شد. به عنوان یک اسم مشترک استفاده می شود و می تواند به صورت جمع یا مفرد باشد، به عنوان مثال: “شما باید یک رمز عبور برای برنامه بانکی خود تنظیم کنید.” به عبارت دیگر، با کلمه “رمز عبور” همانطور رفتار کنید که با کلمه “گذرواژه” رفتار می کنید. کلیدهای عبور اینگونه کار می کنند که به شما امکان می دهند فقط با نام کاربری و دستگاه از پیش تأیید شده خود وارد یک برنامه یا وب سایت شوید – که از یک رمز رمزنگاری به جای رمز عبور و کد پیام متنی استفاده می کند که ممکن است فیش شود یا در غیر این صورت به خطر بیفتد.

ریکی موندلو، مدیر مهندسی نرم افزار اپل دیروز یک تاپیک توییتری راه انداخت برای ترویج فناوری جدید و روشن کردن معنای آن. معاون هویت مایکروسافت، الکس سیمونز، در این تاپیک صحبت کرد و تایید کرد که مایکروسافت نیز این نام را اتخاذ خواهد کرد. به نظر می‌رسد همه طرف‌های درگیر متعهد به گسترش آگاهی از کلیدهای عبور هستند، و تا کنون هیچ‌کدام سعی نکرده‌اند آن را به عنوان مال خود بدانند.

«Passkey» مطمئناً در مقایسه با «احراز هویت FIDO» برای هضم آسان‌تر است، که در صورت استفاده شفاهی می‌تواند واقعاً گیج‌کننده باشد – مانند این جایی که من می‌خواهم نام اولین حیوان خانگی من را وارد کنید? اما به طور جدی، اگر تا به حال مجبور شده اید برای افراد عادی توضیح دهید که احراز هویت دو مرحله ای چیست، و بیش از پنج دقیقه طول کشید، تصور کنید به آنها آموزش دهید احراز هویت FIDO چیست.

برای اینکه این فناوری موفق شود، به آن فشار بازاریابی نیاز دارد، و چه راهی بهتر از اینکه به اپل اجازه دهید سکان هدایت را به دست بگیرد. اگر اپل واقعاً سعی می کرد مردم را فریب دهد تا فکر کنند کلیدهای عبور یک فناوری فقط اپل هستند، احتمالاً Apple PassKeys نامیده می شد.

اگر از نسخه‌های بتای توسعه‌دهنده برای macOS یا iOS استفاده می‌کنید، می‌توانید از هم‌اکنون از کلیدهای عبور که در دسترس هستند استفاده کنید. گوگل قصد دارد ابزارهای توسعه‌دهنده مورد نیاز برای پیاده‌سازی کلیدهای عبور در اندروید را تا پایان سال 2022 باز کند. و مایکروسافت در حال حاضر از کلیدهای عبور در وب با استفاده از Windows Hello پشتیبانی می کند و از ورود به حساب MS با استفاده از کلیدهای عبور از یک دستگاه iOS یا Android “در آینده نزدیک” پشتیبانی می کند.

این مطلب از رسانه های بین المللی معتبر جمع آوری بطور خودکار شده و رسانه رادیو فناوری نقشی در تهیه و تالیف انها ندارد. رادیو فناوری تابع مقررات و آرمانهای جمهوری اسلامی ایران است بنابراین اگر این مطلب نیاز به حذف و یا ویرایش دارد به ما اطلاع دهید.

منبع

درباره ی rf_admin

مطلب پیشنهادی

خبر اکنون WhatsApp یک برنامه بومی در ویندوز دارد که به صورت مستقل کار می کند

به گزارش سرویس اخبار تکنولوژی رسانه رادیو فناوری ، برنامه جدید واتس اپ در ویندوز …