خبر نقد کارتر: فیلم جدید نتفلیکس اکشن را بالاتر از هر چیز دیگری قرار می دهد

به گزارش سرویس اخبار تکنولوژی رسانه رادیو فناوری ،

نتفلیکس بسیاری از سریال های اپیزودیک پر زرق و برق و پر اکشن را امسال منتشر کرده است، از جمله همه ما مرده ایم و دزدی پول: کره. اما قطعه اکشن بزرگ بعدی آن یک فیلم است، کارتر، که جو وون در نقش اصلی بازی می کند. تصویر دلخراش معمولاً تمیز جو وون در اینجا دستخوش دگرگونی حیرت‌آوری می‌شود و به کارتر خشن و رفیق‌مانند (همنام عنوان فیلم) تبدیل می‌شود. کارتر کارگردانی جونگ بیونگ گیل است که کار حرفه ای خود را با کارگردانی اکشن و اکتان بالا در فیلم هایی مانند شرارت (2017) و اعتراف به قتل (2012).

تماشاگرانی که به دنبال یک فیلم اکشن قوی هستند، هیجان های زیادی را در این فیلم فریبنده و زیبا خواهند یافت. کارتر، جایی که سکانس های اکشن آن همه به هم تنیده شده اند تا جلوه ای “یک برداشت” به فیلم بدهد. مناظر هوایی خیره کننده ای از دعواهای روی پشت بام و فرار از آبشار، در کنار تعقیب و گریز گزگز از میان اتاق های غارهای کم نور وجود دارد – با پس زمینه آشنای فزاینده تنش بین کره شمالی و کره جنوبی. کارتر در اکشن، رقص و طراحی صحنه به انجام رساندن آن می پردازد، آن را با شکوه به پایان می رساند.

با این حال، کسانی که به دنبال داستان شخصیت محورتر هستند یا کسانی که تحمل کمتری برای سکانس های اکشن طولانی و مفصل دارند، ممکن است پیدا کنند. کارترزمان اجرای 132 دقیقه ای کمی بیش از حد طاقت فرسا است.

کارتر با مقدمه ای پربار شروع می شود و خاطرنشان می کند که شبه جزیره کره با شیوع عفونی وخیم “ویروس DMZ” دست و پنجه نرم می کند. عفونت ویروسی “رفتارهای حیوانی” ایجاد می کند و تمایلات خشونت آمیز را در افراد آلوده افزایش می دهد. رهبران کره شمالی و جنوبی در حال همکاری برای ایجاد یک درمان آنتی بادی با استفاده از خون دختر دکتر یونگ به نام Ha-na هستند که با تحقیقات پدرش از عفونت ویروس DMZ درمان شد. با این حال، دکتر یونگ (جونگ جائه یونگ) و هانا (کیم بومین) در جریان یک ترتیب انتقال به کره شمالی گم می شوند، جایی که دکتر قرار بود تحقیقات خود را ادامه دهد و به تولید انبوه درمانی برای ویروس در کره شمالی بپردازد. موسسه تسلیحات شیمیایی Sinuiju. در آنجا انبوهی از بیماران مبتلا به کره شمالی نیز در قرنطینه نگهداری می شوند. در همین حال، کارتر از خواب بیدار می شود و صدای مرموزی را می یابد که از طریق یک گوشی به او دستور می دهد. او چاره ای ندارد جز اینکه ماموریت را دنبال کند زیرا یک بمب مرگبار در دهانش جاسازی کرده است.

شیوع ویروس DMZ تنها 10 ماه پس از آتش بس بین کره شمالی و کره جنوبی اتفاق می افتد، با آتش بس در میان بی اعتمادی هر دو طرف نسبت به انتقال ناموفق دکتر جونگ و هانا در تعادل ظریف. پس‌زمینه ژئوپلیتیک و بحران سلامت، ریسک‌های روایی لازم را در میان گردباد بی‌وقفه اکشن فیلم فراهم می‌کند. همچنین مجموعه ای کامل از شخصیت های جذاب وجود دارد: رابط های خارجی، اعضای حزب کارگران کره شمالی، رهبران نظامی، ماموران اطلاعاتی، پزشکان بیماری های عفونی و کودکان. متأسفانه، هر یک از آنها فقط به مقدار کمی استفاده می شود (به استثنای هانا جوان). آن‌ها به همان سرعتی که وارد می‌شوند خارج می‌شوند و بینندگان را مجبور می‌کنند که از فرصت‌های از دست رفته برای عمیق‌تر کردن داستان‌گویی و قوس‌های شخصیتی فیلم ناراحت شوند.

یک حس حاد در وجود دارد کارتر که کنش همیشه بر رشد شخصیت یا چرخش‌های عاطفی خوش‌ساخت اولویت دارد. این فیلم همچنین دارای مقدار قابل توجهی گور است که با سبک «یک شات» فیلم طولانی‌تر و یا حتی افراط می‌شود. در چندین نقطه در کارتر، بینندگان ممکن است برای یافتن پاسخ برخی از سؤالات اساسی در هنر مقدس ساختن یک داستان تلاش کنند: چه چیزی در حال حاضر قهرمان داستان، کارتر را وادار می کند تا چنین میزان نامتناسبی از ریسک را بپذیرد؟ از طرف دیگر، دلایل تصمیمات آنتاگونیست چیست؟ در اصل، انگیزه پشت عمل هر شخصیت چیست؟

یکی از بزرگترین نکات صحبت از کارتر سبک “تک برداشت” است که در آن فیلمبرداری شده است. در حالی که فیلم مسلماً از چندین پلان تشکیل شده است، اثر کلی کار می کند. در حالی که فیلم با نفس نفس زدن از یک حمام عمومی به یک اتوبوس، انبار، مرکز پزشکی، فروشگاه لباس و هواپیما حرکت می کند، فقط برای نام بردن از چند مورد، سبک “تک برداشت” به شما می دهد. کارتر احساس وسعت در فضا که کمتر فیلم اکشن توانسته است به آن دست یابد. دوربین به طور خستگی ناپذیری کارتر به همان اندازه سخت کوش را در فضای فیزیکی تعقیب می کند و در هرج و مرج و عدم اطمینان در کنار هم به دام افتاده است. نه مهلت ارائه شده توسط یک زاویه جایگزین و نه دانش اضافی به دست آمده از طریق یک ضربه ثابت وجود دارد. دشمن می تواند از هر جهت بیرون بیاید.

جو برنده شد کارتر.
تصویر: نتفلیکس

چندین سکانس پیروزی فیلمسازی است، به ویژه آنهایی که شامل وسایل نقلیه می شوند که در میان مجموعه ای از پس زمینه های سرگیجه آور اوج می گیرند: صحنه تعقیب و گریز موتورسیکلت در خیابان ها و کوچه های هزارتویی، بن بست هواپیما که به صحنه مبارزه چتربازی تبدیل می شود (که با بازیگران واقعاً در حال چتربازی فیلمبرداری شده است) و یک سکانس مبارزه شامل کامیون‌ها و جیپ‌هایی که با سرعت در حال عبور از یک منظره کشاورزی هستند. سکانس‌ها تقریباً بدون دردسر کنار هم قرار می‌گیرند – یک تضاد کامل با کار و برنامه‌ریزی غیرقابل تصوری که برای ایجاد کار انجام شد. کارتر. در بعضی مواقع، فیلم شبیه یک بازی غول پیکر و پیچیده اتاق فرار است. شاید یک سوال آزاردهنده در اینجا وجود داشته باشد که آیا کارتردستاوردهای سینمایی او در نمایشگرهای کوچکی که مخاطبان نتفلیکس با فیلم مواجه خواهند شد تلف می‌شوند، زیرا ممکن است تمام تلاش‌ها به طور کامل به تماشای خانگی تبدیل نشود.

در 25 دقیقه پایانی فیلم است که کارتر واقعاً به مسائل مهمتر می پردازد و جاذبه احساسی غیرمنتظره ای ایجاد می کند. مسئله خویشاوندی وجود دارد – خانواده ای که در آن متولد می شویم و “خانواده ای” که پیدا می کنیم – و اینکه چگونه وظایف مسئولیت و مراقبت در این روابط نقش می بندد. این فیلم همچنین سوالاتی را در مورد هویت و جنگ اطلاعاتی از طریق از دست دادن حافظه کارتر مطرح می کند. فراگیر شدن فناوری – فیلم این را به معنای واقعی کلمه، از طریق وسایل الکترونیکی تعبیه شده در بدن کارتر دریافت می کند – با موضوعیت طنین انداز می شود. درست همانطور که کارتر با تلاش برای کشف هویت خود از طریق هجوم بی وقفه پیام های متنی و همچنین اطلاعاتی که توسط صدایی بی چهره ارائه می شود دست و پنجه نرم می کند، فناوری نیز به طرز نگران کننده ای به یک نیروی اصلی در تعیین دانش درباره خود و جهان تبدیل شده است.

اینها همه سوالات جالبی هستند که توسط کارتر. با این حال، بینندگان ممکن است متوجه شوند که مجبورند زیر انفجارهای فیلم را به خوبی حفاری کنند و صحنه‌ها را تعقیب کنند تا آنها را پیدا کنند.

کارتر اکنون در نتفلیکس پخش می شود.

این مطلب از رسانه های بین المللی معتبر جمع آوری بطور خودکار شده و رسانه رادیو فناوری نقشی در تهیه و تالیف انها ندارد. رادیو فناوری تابع مقررات و آرمانهای جمهوری اسلامی ایران است بنابراین اگر این مطلب نیاز به حذف و یا ویرایش دارد به ما اطلاع دهید.

منبع

درباره ی rf_admin

مطلب پیشنهادی

خبر اکنون WhatsApp یک برنامه بومی در ویندوز دارد که به صورت مستقل کار می کند

به گزارش سرویس اخبار تکنولوژی رسانه رادیو فناوری ، برنامه جدید واتس اپ در ویندوز …