بی‌ام‌و مدل تولیدی 3.0 CSL Hommage مبتنی بر Retro M4 را معرفی می‌کند

به گزارش سرویس اخبار فناوری رسانه رادیو فناوری ،

طی ده‌ها یا چند سال گذشته، BMW تعداد انگشت شماری از خودروهای مفهومی “Hommage” را عرضه کرده است، مدل‌های نمادین این برند مانند سوپراسپرت M1 و اصل 2002. جالب‌ترین آن‌ها 3.0 CSL Hommage از سال 2015 بود که دارای استایلی رادیکال رترو بود که عناصر طراحی بحث‌برانگیز کنونی BMW مانند جلوپنجره بزرگ را نیز پیش‌نمایش می‌کرد. شایعات اخیر حاکی از آن است که نوعی از CSL Hommage در سال جاری برای پنجاهمین سالگرد ب ام و M وارد تولید می شود و اکنون این خودرو از طریق پست اینستاگرامی فرانک ون میل، مدیرعامل بخش M تایید شده است.

دو تصویر کوپه یکپارچهسازی با پوشش استتاری رنگارنگ را نشان می‌دهند که از عکس‌های خودروهای نمادین M تشکیل شده است، اما هنوز می‌توانیم جزئیات آبدار زیادی را ببینیم. CSL Hommage جدید بدیهی است که بر اساس M4 کوپه موجود است، بنابراین نقاط سخت مانند پنجره‌ها و ستون‌ها باید ثابت بمانند، اما در غیر این صورت به نظر می‌رسد که بدنه کاملاً بازسازی شده است.

جلوپنجره‌های کلیوی هنوز بزرگ هستند، اما کمی کوچک‌تر از M4 معمولی هستند، و شکل بسیار جذاب‌تری دارند که مانند کانسپت اصلی CSL، در قسمت پایین قرار می‌گیرد. ورودی‌های بیضی شکل در گوشه‌های سپر، دهانه‌های تغییر شکل زیر جلوپنجره، اسپلیتر برجسته و کاپوت جدید وجود دارد و به نظر می‌رسد چراغ‌های جلو ممکن است دارای امضاهای LED جدید باشند.

خودروهای بیشتری نیاز به اسپویلر سقف دارند.

بی ام و

اما این عکس سه ربع عقب است که واقعاً نشان می دهد که این خودرو چقدر متفاوت خواهد بود. گلگیرهای جلو و عقب عریض‌تر از M4 معمولی هستند و به نظر می‌رسد که CSL همان شکل گلگیر عقب را دارد که در کانسپت 2015 وجود داشت. گلگیرهای زاویه ای به یک اسپویلر یکپارچه می ریزند که یادآور 3.0 CSL اصلی دهه 1970 است و اسپویلر مشابهی در بالای سقف نیز وجود دارد. همچنین می‌توانیم ببینیم که CSL جدید دارای چرخ‌های جدید، دیفیوزر بازطراحی شده و چراغ‌های عقب به‌روز شده است و پلاک خودرو به زیر درب صندوق عقب منتقل شده است.

BMWBlog گزارش می دهد که 3.0 CSL جدید، همانطور که ممکن است نامگذاری شود، بر اساس نسخه اخیر رونمایی شده ساخته خواهد شد. M4 CSL اما دارای تعدادی ترفند مکانیکی است. مانند M4 CSL، مدل یکپارچهسازی با سیستمعامل دیفرانسیل عقب خواهد بود، اما بر خلاف M4، فقط با گیربکس دستی ارائه می شود – روکش camo دارای برچسبی است که روی آن نوشته شده است “6MT FTW”. حتی قدرتمندتر نیز خواهد بود: M4 CSL 543 اسب بخار نیرو تولید می کند، اما 3.0 CSL ظاهراً 600 اسب بخار قدرت خواهد داشت و می تواند در 3.5 ثانیه به سرعت 62 مایل در ساعت برسد. با وزن کمتر نیز انتظار یک فضای داخلی باریک‌تر را داشته باشید.

تنها 50 دستگاه از 3.0 CSL قرار است ساخته شود و بعید است در ایالات متحده فروخته شود. قیمت اولیه بیش از 700000 دلار شایعه شده است که CSL جدید BMW را به گران ترین خودروی تولیدی تا کنون تبدیل می کند. انتظار می رود 3.0 CSL در اواخر این تابستان اولین نمایش جهانی خود را در Pebble Beach انجام دهد.

این مطلب از رسانه های بین المللی معتبر جمع آوری بطور خودکار شده و رسانه رادیو فناوری نقشی در تهیه و تالیف انها ندارد. رادیو فناوری تابع مقررات و آرمانهای جمهوری اسلامی ایران است بنابراین اگر این مطلب نیاز به حذف و یا ویرایش دارد به ما اطلاع دهید.

درباره ی rf_admin

مطلب پیشنهادی

خبر متا یکی از بزرگترین بازی های واقعیت مجازی خود را تعطیل می کند – اما فقط برای دارندگان Quest 1

به گزارش سرویس اخبار تکنولوژی رسانه رادیو فناوری ، تقریباً در همان زمانی که متا …