چگونه ناسا ماموریت بعدی ماه خود را در آزمایشگاه موشک در روز سه شنبه تماشا کنیم

به گزارش سرویس اخبار فناوری رسانه رادیو فناوری ،

چه اتفاقی می افتد

ناسا در حال پرتاب یک فضاپیمای کوچک برای آزمایش مدار برنامه ریزی شده به دور ماه برای دروازه ماه آینده است.

چرا مهم است

این ماموریت که Capstone نام دارد، گامی کلیدی در بازگشت فضانوردان به سطح ماه است.

بعدش چیه

این فضاپیما چهار ماه آینده را برای رسیدن به مدار منحصر به فرد ماه خود صرف خواهد کرد.

اولین ماموریت ناسا در ماه در نزدیک به یک دهه قرار است سوار بر a موشک الکترون آزمایشگاه راکت به فضا سه شنبه، راه را برای هموار کردن فضانوردان آرتمیس برای بازگشت به ماه در سال های آینده

این موشک کوچک حامل یک به اصطلاح “CubeSat” به اندازه یک اجاق مایکروویو با وزن تنها 55 پوند (25 کیلوگرم) و نام Capstone خواهد بود که مخفف عبارت Cislunar Autonomous Positioning Technology Operations and Navigation Experiment است.

پرواز در حال حاضر برای ساعت 2:55 بامداد سه شنبه از مرکز پرتاب موشک راکت در نیوزلند برنامه ریزی شده است. شما می توانید همه چیز را از طریق تلویزیون ناسا تماشا کنید. این پرتاب در ابتدا برای 31 می تعیین شده بود، اما چندین بار به عقب رانده شد زیرا تیم ماموریت به بررسی و بررسی چهارگانه سیستم های مختلف درگیر در رساندن Capstone به ماه ادامه داد.

این فضاپیمای فشرده در حال آزمایش سیستم‌های ناوبری جدید و آزمایش مدار هاله‌ای شکل به دور ماه است که روزی توسط دروازه ماه ناسا اشغال خواهد شد. دروازه نوعی ایستگاه فضایی کوچک خواهد بود که دور ماه می چرخد ​​و برای ماموریت های آرتمیس به سطح ماه استفاده می شود.

این مدار منحصر به فرد قبلا هرگز پرواز نکرده است و بر تعادل بین کشش گرانش زمین و ماه متکی است. این امکان برقراری ارتباط مداوم با زمین را در حین عبور از اطراف ماه فراهم می کند.

الوود آگاسید از ناسا در بیانیه‌ای گفت: «این مدار یک امتیاز اضافی دارد که به گیت‌وی اجازه می‌دهد با مأموریت‌های آتی آرتمیس که روی سطح ماه و همچنین به زمین کار می‌کنند، ارتباطات بهینه داشته باشد». این می‌تواند فرصت‌های جدیدی را برای تلاش‌های علمی و اکتشافی ماه آینده باز کند.» آگاسید معاون مدیر برنامه فناوری فضاپیماهای کوچک در مرکز تحقیقات ایمز ناسا است.

Capstone همچنین ارتباط با مدارگرد شناسایی ماه ناسا را ​​آزمایش خواهد کرد تا راه هایی را نشان دهد که ماموریت های ماه آینده ممکن است بدون اتکا به ارتباطات مستقیم با زمین کار کنند.

علاوه بر آزمایشگاه راکت، ناسا با تعداد انگشت شماری از شرکت های فضایی خصوصی دیگر نیز در این ماموریت کار می کند، از جمله Advanced Space مستقر در کلرادو که Capstone را ساخته است. Terran Orbital و Stellar Exploration کالیفرنیا به ترتیب پلت فرم CubeSat و سیستم رانش آن را ساختند.

این مطلب از رسانه های بین المللی معتبر جمع آوری بطور خودکار شده و رسانه رادیو فناوری نقشی در تهیه و تالیف انها ندارد. رادیو فناوری تابع مقررات و آرمانهای جمهوری اسلامی ایران است بنابراین اگر این مطلب نیاز به حذف و یا ویرایش دارد به ما اطلاع دهید.

درباره ی rf_admin

مطلب پیشنهادی

خبر اکنون WhatsApp یک برنامه بومی در ویندوز دارد که به صورت مستقل کار می کند

به گزارش سرویس اخبار تکنولوژی رسانه رادیو فناوری ، برنامه جدید واتس اپ در ویندوز …