بهترین پیشنهادات پرایم دی در فضای باز: صرفه جویی در مصرف زغال چوب، کامادو، گاز و گریل های قابل حمل

به گزارش سرویس اخبار فناوری رسانه رادیو فناوری ،

تابستان و فصل کباب تابستانی اینجاست. این که آیا شما یک فروش روز اول یا چهارم ژوئیه، اواسط تابستان زمان بسیار خوبی برای ارتقاء بازی گریل خود است. معاملات اولیه روز و فروش چهارم جولای شروع شده است، بنابراین وقت آن است که آشپزی کنید. اگر به یک گریل جدید برای پاسیو، عرشه یا پارکینگ درب صندوق عقب خود نیاز دارید، ما بهترین پیشنهادها را برای انواع کباب پزها، از سنتی، جمع آوری کرده ایم. کوره های زغالی و سرامیک گریل کامادو به کوره های گاز و گریل های قابل حمل.

مطمئن نیستید که کدام نوع گریل مناسب شماست؟ قبل از اینکه گزینه های ما را برای بهترین پیشنهادات در مورد کباب پزهای فضای باز بررسی کنید، به ما نگاهی بیندازید راهنمای خرید گریل. من کاملاً در اردوگاه کباب‌پز زغالی هستم، اما اگر هنوز در بحث بزرگ کباب‌پزی طرفی نگرفته‌اید، در اینجا یک آغازگر مفید وجود دارد. گریل گازی یا زغالی که بهتر است.

مت الیوت/CNET

از نظر به دست آوردن بهترین عملکرد و ساده ترین طراحی با کمترین هزینه، چیزی بهتر از نسخه اصلی نیست. برای کسری از قیمت یک کامادو یا یک کباب پز گازی، کتری 22 اینچی وبر استاندارد استاندارد کباب پزهای زغالی است. مونتاژ آن آسان است و سال ها و سال ها دوام می آورد. این کتری وبر که به طرز شگفت انگیزی همه کاره است، می تواند برای کباب کردن با حرارت بالا استفاده شود تا همبرگرها و پوست ترد مرغ را بپزد، و همچنین می توانید آن را برای یک جلسه پخت طولانی تر تنظیم کنید تا برش های بزرگتر گوشت مانند سینه یا گوشت خوک را دود کنید. لب به لب می توانید آن را با 139 دلار در Lowe’s یا Amazon دریافت کنید.

وبر

کباب پز زغالی 22 اینچی وبر با قیمت 80 دلار بیشتر از کتری اولیه فوق العاده است. در مقایسه با مدل اصلی، Premium یک خاکستر گیر بهتر (برای آشفتگی کمتر در پاسیو شما)، یک دماسنج داخلی در درب (برای کمک به حفظ دمای ثابت هنگام پخت کم و آهسته) و یک رنده پخت لولایی (برای اضافه کردن زغال های بیشتر بدون نیاز به برداشتن کل رنده). مدل Premium در رنگ‌هایی غیر از مشکی نیز موجود است.

کریس مونرو / CNET

کباب پز گازی سه شعله فولاد ضد زنگ Char-Broil بهترین توازن بین ویژگی ها و عملکرد را در بین مدل هایی که CNET آزمایش کرده است ارائه می دهد. با 25500 Btu بیش از 420 اینچ مربع، قدرت و فضای مناسبی برای کباب کردن فراهم می کند. همچنین دارای مشعل جانبی و انبار مخزن پشت دو درب کابینت و دارای 10 سال گارانتی می باشد. Char-Broil از آنچه Tru-Infrared می نامد استفاده می کند، مجموعه ای از صفحات قطره چکان سوراخ شده که غذا را از شعله جدا می کند تا گرما را به طور مساوی توزیع کند و شعله ور شدن را کاهش دهد.

کریس مونرو / CNET

گریل های کامادو معمولاً از سرامیک ساخته می شوند و دارای حفظ حرارت شگفت انگیزی هستند که به شما امکان می دهد دمای ثابتی را برای پخت و پز کم و آهسته حفظ کنید. آنها همچنین می توانند برای کباب کردن همبرگر و حتی پیتزا به دمای بالا برسند. بیگ گرین اگ شور و شوق کامادو را آغاز کرد و همچنان در ساخت بهترین و زیباترین کامادوها پیشتاز است.

من سال گذشته یک تخم مرغ بزرگ خریدم و دنده های دودی، ته گوشت خوک، مرغ کامل، بال مرغ و شاهکارم تا به امروز، یک بریسکت 10 پوندی دارم. پستان تمام روز طول کشید – تقریباً 10 ساعت – و Big Green Egg از طرف من برای حفظ دمای ثابت در حدود 250 درجه بسیار کمی نیاز داشت. من قبلا سعی کردم یک برسکت را روی وبر بپزم و باید بیشتر درگیر اضافه کردن ذغال سنگ و تنظیم دریچه ها برای حفظ دمای گریل بودم.

من سال‌ها از Big Green Eggs که در سخت‌افزار Ace محلی خود به نمایش گذاشته شده بود، بازدید کردم تا اینکه در نهایت در Weber مورد اعتماد خود برای یک مورد معامله کردم. هزینه آن بالا است و وقتی شروع به اضافه کردن لوازم جانبی می‌کنید، از جمله پایه (یعنی لانه‌ای برای تخم‌مرغ) و یک بادگیر سرامیکی برای زمان‌های طولانی پخت روی حرارت غیرمستقیم، حتی بیشتر می‌شود. بعد از اینکه در نهایت در Big Green Egg فرو رفتم، پشیمان نیستم. کیفیت ساخت آنقدر برجسته است که قصد دارم تخم مرغ خود را برای مدت طولانی داشته باشم.

کامادو جو

کامادو جو بزرگترین رقیب کامدو برای Big Green Egg است، و Classic II قیمت کمتری نسبت به Big Green Egg بزرگ دارد و همراه با یک چرخ دستی چدنی و قفسه های جانبی عرضه می شود. این جدیدترین مدل در خط تولید کامادو جو نیست، اما باید با کسری از هزینه، عملکردی مشابه با کلاسیک III جدیدتر داشته باشد. Classic III دارای سه منطقه پخت و پز نسبت به دو منطقه Classic II است، اما دو منطقه باید برای اکثر پیت‌مسترهای حیاط خلوت کافی باشد.

آمازون

همانقدر که من کباب پز زغالی را ترجیح می دهم، استفاده از کباب پز گازی برای دم یا کمپینگ بسیار منطقی است زیرا نیازی نیست که با حمل و نقل کباب پز کثیف و پر از خاکستر در ماشین خود دست و پنجه نرم کنید. از بین تمام کوره های قابل حمل CNET که آزمایش کرده است، این کباب پز گازی براق از Weber برنده واضحی بود.

به راحتی مونتاژ می شود و احساس محکمی می کند. جرقه زن به خوبی کار می کند و گریل به سرعت به دمای بالا می رود و تنها در 15 دقیقه به 500 درجه فارنهایت اعلام شده خود می رسد. کنترل شعله آسان است و دمای ثابتی را در طول پخت و پز نگه می دارد، حتی در هنگام کباب کردن با شعله کم. این به اندازه کافی بزرگ است که برای یک گروه شش نفره پخت و پز می کند و دارای سینی های شعله ور برای نگهداری بشقاب ها و ابزار کباب کردن شما است. و آن را در یک دسته از رنگ های سرگرم کننده می آید.

این مطلب از رسانه های بین المللی معتبر جمع آوری بطور خودکار شده و رسانه رادیو فناوری نقشی در تهیه و تالیف انها ندارد. رادیو فناوری تابع مقررات و آرمانهای جمهوری اسلامی ایران است بنابراین اگر این مطلب نیاز به حذف و یا ویرایش دارد به ما اطلاع دهید.

درباره ی rf_admin

مطلب پیشنهادی

خبر متا یکی از بزرگترین بازی های واقعیت مجازی خود را تعطیل می کند – اما فقط برای دارندگان Quest 1

به گزارش سرویس اخبار تکنولوژی رسانه رادیو فناوری ، تقریباً در همان زمانی که متا …