چگونه اپل، دیزنی و سایر شرکت ها به لغو دادگاه عالی Roe علیه وید پاسخ دادند

به گزارش سرویس اخبار فناوری رسانه رادیو فناوری ،

ملت همچنان با تصمیم دادگاه عالی برای لغو رو در مقابل وید دست و پنجه نرم می کند، پرونده ای تاریخی که در سال 1973 تضمین می کرد حق قانون اساسی برای سقط جنین در امریکا.

تصمیم دادگاه در روز جمعه به ایالت ها این اختیار را داد که قوانین خود را در مورد سقط جنین وضع کنند، که بسیاری از آنها ممنوع کرده اند یا قصد دارند آن را ممنوع کنند یا به شدت محدود کنند دسترسی به سقط جنین حداقل هشت ایالت ممنوعیت هایی دارند که در حال حاضر موثر هستند و حدود ده ایالت دیگر به زودی ممنوعیت ها یا تقریباً کل ممنوعیت ها را اجرا خواهند کرد.

از زمان انتشار این نظر، چندین مدیر برجسته از صنایع فناوری، سرگرمی و سایر صنایع صحبت کرده اند. برخی از شرکت‌ها همچنین گفته‌اند که هزینه‌های سفر کارکنانی را که نمی‌توانند در محل زندگی خود به سقط جنین دسترسی داشته باشند، پوشش خواهند داد.

در اینجا نگاهی می اندازیم به آنچه شرکت ها و رهبران آنها تاکنون گفته اند.

آنچه مدیران می گویند و شرکت ها انجام می دهند

سیب: این سازنده آیفون گفت که از “حقوق کارمندان برای تصمیم گیری در مورد سلامت باروری خود” پشتیبانی می کند.

یکی از سخنگویان اپل گفت: “بیش از یک دهه است که مزایای جامع اپل به کارمندان ما این امکان را می دهد که برای مراقبت های پزشکی به خارج از ایالت سفر کنند، اگر در ایالت خود در دسترس نبود.”

جعبه: Aaron Levie، مدیرعامل شرکت اشتراک‌گذاری فایل و ذخیره‌سازی ابری، بیانیه‌ای را به اشتراک گذاشت و گفت که از تصمیم دادگاه عالی برای لغو Roe v. Wade ناامید شده است.

در بیانیه ای که لوی در توییتر به اشتراک گذاشته است، آمده است: «با توجه به این تصمیم، ما می خواهیم مجدداً تأیید کنیم که Box به حمایت از مرخصی با حقوق ادامه می دهد و همچنین هزینه های سفر و پزشکی کارکنان را برای دریافت خدمات مهم مراقبت های بهداشت باروری پوشش می دهد. ما متعهد به ایجاد یک محیط کار ایمن، عادلانه و فراگیر برای همه بوکسورها هستیم.»

بامبل: در یک پست وبلاگی، مدیر عامل شرکت ویتنی ولف گفت: “زمانی که توانایی شما برای انتخاب اینکه آیا، چه زمانی و چگونه بچه دار شوید از بین می رود، استقلال بدنی شما نیز کاهش می یابد.” ولف گفت که برنامه دوستیابی از سازمان‌هایی که به حقوق باروری متعهد هستند، از جمله با کمک مالی به اتحادیه آزادی‌های مدنی آمریکا در تگزاس و فدراسیون والدینی برنامه‌ریزی شده آمریکا، پشتیبانی می‌کند.

بانجی: استودیوی بازی سازی Bungie گفت که در “تعهد خود برای دفاع از انتخاب باروری و آزادی” دلسرد نشده است.

در یک پست وبلاگی، این شرکت اعلام کرد که برنامه بازپرداخت سفر را برای کارمندان اجرا می کند تا زمانی که خود یا وابستگانشان نمی توانند به مراقبت های بهداشتی مورد نیاز در محل زندگی خود دسترسی پیدا کنند، استفاده کنند.

دیزنی: دیزنی روز جمعه به کارمندان گفت که “متعهد به ارائه دسترسی جامع به مراقبت های با کیفیت و مقرون به صرفه” از جمله برنامه ریزی خانواده و ختم بارداری است.

سخنگوی دیزنی گفت که این شرکت مزایای سفر را ارائه می دهد که به کارمندان اجازه می دهد به درمان های پزشکی که ممکن است در محل آنها در دسترس نباشد دسترسی داشته باشند. همه کارمندان ایالات متحده که در طرح مراقبت های بهداشتی دیزنی شرکت می کنند، واجد شرایط هستند، از جمله بازیگران در پارک ها و استراحتگاه ها.

گوگل: در یک ایمیل سراسری شرکت که توسط CNBC در عصر جمعه منتشر شد، فیونا سیکونی، مدیر ارشد مردمی گوگل، به کارمندان گفت که می‌توانند بدون دلیل درخواست جابه‌جایی کنند. او همچنین خاطرنشان کرد که مزایای شرکت در ایالات متحده شامل اقدامات پزشکی خارج از ایالت می شود که در محل زندگی و کار یک کارمند قابل دسترسی نیستند. او گفت که این مزایا شامل افراد تحت تکفل نیز می شود.

در این یادداشت آمده است که سرنگونی Roe یک تغییر عمیق برای کشور است که عمیقاً بر بسیاری از ما، به ویژه زنان تأثیر می گذارد.

“برابری برای ما به عنوان یک شرکت فوق العاده مهم است، و ما نگرانی های خود را در مورد تاثیر این حکم بر سلامت، زندگی و شغل افراد به اشتراک می گذاریم. ما به کار خود ادامه می دهیم تا اطلاعات مربوط به مراقبت های بهداشتی باروری را در محصولات خود در دسترس قرار دهیم و به کار خود ادامه خواهیم داد. از حریم خصوصی کاربر محافظت کنید.”

ماه گذشته، اعضای کنگره نامه ای به ساندار پیچای، مدیر عامل گوگل ارسال کردند و از آنها خواستند این شرکت جمع آوری و نگهداری داده های مکان را متوقف کند از کاربران آن، زیرا می توان از آن برای شناسایی افرادی که به دنبال سقط جنین هستند استفاده کرد.

گوگل بلافاصله به درخواستی برای اظهار نظر در مورد یادداشت منتشر شده توسط CNBC پاسخ نداد.

اهک: شرکت کرایه دوچرخه و اسکوتر گفت: تمام برنامه‌های پزشکی لایم مستقر در ایالات متحده سقط جنین را به عنوان یک جزء مهم از مراقبت‌های بهداشتی زنان پوشش می‌دهد. توییت در 24 ژوئن. لایم اضافه کرد که مزایای سفر را برای کارمندان در ایالت هایی که “از دسترسی به منابع کافی برای سلامتی آنها جلوگیری می کند” اضافه می کند.

گروه مسابقه: این شرکت که دارای سرویس های محبوب دوستیابی Tinder، Match، OkCupid و سایرین است، گفت که متعهد است دسترسی ایمن به مراقبت های سقط جنین را برای همه کارمندان خود فراهم کند.

در اکتبر سال 2021، این شرکت با Planned Parenthood Los Angeles شراکتی برای ارائه آن ایجاد کرد دسترسی به مراقبت سقط جنین برای کارکنان تگزاس پس از تصویب قانون محدودکننده سقط جنین توسط ایالت. سخنگوی Match Group گفت که این شرکت در حال بررسی راه هایی برای گسترش این مشارکت به تمام کارکنان آمریکایی خود است.

به گفته سخنگوی، برنامه‌های مراقبت‌های بهداشتی این شرکت اکنون به پوشش هزینه‌های سفر و اقامت کارکنانی که ممکن است برای مراقبت‌های پزشکی نیاز به سفر به خارج از ایالت داشته باشند، کمک می‌کند.

متا: شریل سندبرگ، مدیر اجرایی متا در پستی در شبکه اجتماعی گفت این حکم “سلامت و زندگی میلیون ها دختر و زن” را در سراسر ایالات متحده به خطر می اندازد.

سندبرگ نوشت: نمی توانم باور کنم که سه دخترم را با حقوق کمتری به کالج بفرستم. این یک شکست بزرگ است. برای خودمان، دخترانمان و هر نسلی که در پی آن می‌آید، باید به مبارزه ادامه دهیم.»

طبق گزارش‌ها، این شرکت فناوری همچنین به دنبال راه‌هایی برای پوشش هزینه‌های سفر برای کارمندانی است که به دنبال سقط جنین در خارج از ایالت خود هستند. سخنگوی متا به سی ان ان گفت: «ما در حال ارزیابی بهترین روش برای انجام این کار با توجه به پیچیدگی های حقوقی موجود هستیم. متا به درخواست برای اظهار نظر اضافی پاسخ نداد.

مایکروسافت: این شرکت فناوری “به انجام هر کاری که طبق قانون می‌توانیم برای حمایت از کارکنان خود و افراد تحت تکفل آنها در دسترسی به مراقبت‌های بهداشتی حیاتی – که در حال حاضر شامل خدماتی مانند سقط جنین و مراقبت‌های تایید جنسیت می‌شود – بدون توجه به اینکه در کجا در ایالات متحده زندگی می‌کنند، حمایت خواهد کرد، ادامه خواهد داد. سخنگوی مایکروسافت گفت. این شامل “کمک هزینه برای این خدمات پزشکی قانونی و دیگر خدمات پزشکی قانونی” می شود، زمانی که مراقبت در منطقه خانه کارمند محدود است.

اوبر: به گفته یکی از سخنگویان، روز جمعه، شرکت حمل و نقل سواری به کارمندان ایالات متحده تکرار کرد که “محدوده ای از مزایای سلامت باروری، از جمله ختم بارداری و هزینه های سفر برای دسترسی به مراقبت های بهداشتی” را ارائه می دهد.

سخنگوی اوبر گفت: «ما همچنین به حمایت از رانندگان ادامه خواهیم داد و در صورت شکایت از راننده‌ای تحت قوانین ایالتی به دلیل ارائه خدمات حمل‌ونقل روی پلت فرم ما به کلینیک، هزینه‌های قانونی را بازپرداخت می‌کنیم.»

شرکت این سیاست را در سال گذشته اعمال کرد پس از تصویب لایحه 8 سنا در تگزاس، قانونی که سقط جنین پس از حدود شش هفته بارداری را ممنوع می کند. این به افراد اجازه می‌دهد از افرادی که در سقط جنین کمک می‌کنند، از جمله پزشکان و افرادی که فردی را که به دنبال سقط جنین است رانده به کلینیک می‌شوند، شکایت کنند.

فریاد زدن: جرمی استوپلمن، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران Yelp، گفت در یک توییت حکم دادگاه عالی “سلامت زنان را به خطر می اندازد، حقوق انسانی آنها را انکار می کند و پیشرفت هایی را که از زمان رو به سمت برابری جنسیتی در محیط کار داشته ایم را تهدید می کند.” او از رهبران تجارت خواست که علیه “موج ممنوعیت سقط جنین” که توسط این تصمیم ایجاد شده است صحبت کنند و از کنگره بخواهند که حق سقط جنین را به قانون تبدیل کند.

در ماه آوریل، این شرکت پوشش بیمه سلامت خود را که قبلاً شامل مراقبت از سقط جنین می‌شد، گسترش داد تا مزایای سفر را برای کارمندان ایالات متحده و وابستگان آنها که ممکن است نیاز به مراقبت در خارج از ایالت داشته باشند، فراهم کند. در سال 2018، Yelp همچنین تلاش‌هایی را برای کاهش اطلاعات نادرست در سایت بررسی‌ها انجام داد و اطمینان حاصل کرد که ارائه‌دهندگان مراقبت‌های بهداشت باروری را که خدمات سقط جنین ارائه می‌دهند و به اصطلاح مراکز بارداری بحرانی که این کار را نمی‌کنند، به‌طور دقیق دسته‌بندی می‌کند.

واکنش‌های بیشتر به سرنگونی Roe v. Wade

الکسیس اوهانیان: یکی از بنیانگذاران Reddit که با ستاره تنیس سرنا ویلیامز ازدواج کرده است، مورد سوال قرار گرفت در یک سری توییت آیا دادگاه عالی پا را فراتر خواهد گذاشت و لاوینگ علیه ویرجینیا را که یک حکم حقوق مدنی برجسته در سال 1967 بود که ازدواج بین نژادی را قانونی می کرد، لغو خواهد کرد.

اوهانیان در توییتی با اشاره به قوانین نوشت: “اجازه دهید ایالت ها تصمیم بگیرند” آنها گفتند – پس گفتند ازدواج بین نژادی غیرقانونی است – حتی تازه ازدواج کرده ها را به خاطر آن به زندان فرستادند. علیه ازدواج بین نژادی قبل از تصمیم دادگاه عالی در Loving v. Virginia. “پنجاه و پنج سال پیش می توانستم به خاطر ازدواج با زنی که دوستش دارم به زندان بروم.”

بیل گیتس: در یک توییت روز جمعه، یکی از بنیانگذاران مایکروسافت گفت که سرنگونی Roe v. Wade یک “شکست ناعادلانه و غیرقابل قبول است. و زندگی زنان، به ویژه محروم ترین آنها را در معرض خطر قرار می دهد.”

هیلاری کلینتون: در یک توییت وزیر امور خارجه سابق آمریکا روز جمعه گفت: اکثر آمریکایی ها معتقدند تصمیم به بچه دار شدن یکی از مقدس ترین تصمیماتی است که وجود دارد و این تصمیمات باید بین بیماران و پزشکانشان باقی بماند. کلینتون افزود که تصمیم دادگاه عالی “به عنوان یک گام به عقب برای حقوق زنان و حقوق بشر، با بدنامی زندگی خواهد کرد.”

میشل اوباما: میشل اوباما، بانوی اول سابق آمریکا در بیانیه‌ای که در رسانه‌های اجتماعی منتشر شد، گفت: «دلش برای مردمی در سراسر این کشور که به تازگی حق اساسی تصمیم‌گیری آگاهانه درباره بدن خود را از دست داده‌اند، می‌سوزد». او این تصمیم را “وحشتناک” و “ویرانگر” خواند، اما مردم را تشویق کرد تا با مشارکت در سازمان‌هایی از جمله Planned Parenthood و The United State of Women وارد عمل شوند.

این مطلب از رسانه های بین المللی معتبر جمع آوری بطور خودکار شده و رسانه رادیو فناوری نقشی در تهیه و تالیف انها ندارد. رادیو فناوری تابع مقررات و آرمانهای جمهوری اسلامی ایران است بنابراین اگر این مطلب نیاز به حذف و یا ویرایش دارد به ما اطلاع دهید.

درباره ی rf_admin

مطلب پیشنهادی

خبر اکنون WhatsApp یک برنامه بومی در ویندوز دارد که به صورت مستقل کار می کند

به گزارش سرویس اخبار تکنولوژی رسانه رادیو فناوری ، برنامه جدید واتس اپ در ویندوز …