تلسکوپ فضایی جیمز وب ناسا در آزمایش نهایی از نیمه راه عبور کرد

به گزارش سرویس اخبار فناوری رسانه رادیو فناوری ،

چه اتفاقی می افتد

تیم JWST 10 مورد از 17 “حالت” یا ایست بازرسی را در مسیر راه اندازی تلسکوپ تکمیل کرده است.

چرا مهم است

آزمایش موفقیت آمیز به این معنی است که ما هنوز در مسیر دریافت اولین تصاویر JWST در تابستان هستیم.

تقریباً وقتش است.

ناسا برای انتشار اولین اکتشافات بین ستاره‌ای خود، به لطف تلسکوپ فضایی پیشگامانه جیمز وب، سرعت خود را بالا می‌برد. 12 جولای بیا، ممکن است جهان را از طریق عدسی بسیار واضح تر ببینیم.

و در آماده‌سازی برای روز مورد انتظار، محققان JWST به‌دقت در حال تکمیل هر یک از تجهیزات پیشرو این حوزه بوده‌اند – در این یادداشت، ما یک به‌روزرسانی داریم.

دانشمندان ناسا این هفته اعلام کردند که با موفقیت چشم یک دستگاه نصب شده در JWST به نام NIRSpec را کالیبره کرده اند. این یک نقطه عطف بسیار بزرگ است، زیرا ناسا روش ساده ای را برای استفاده منظم از وب سازماندهی کرد. آژانس اساساً باید از طریق 17 “حالت” ابزار، که می توانید آنها را به عنوان نقاط بازرسی آزمایشی در نظر بگیرید، از طریق تجزیه و تحلیل و مشاهده قبل از راه اندازی کامل JWST، عبور کند.

بنابراین، اکنون با احتساب دستاوردهای NIRSpec، آژانس رسماً از نیمه راه در دفتر کل حالت عبور کرده است – و مجموع کل را به 10 از 17 کامل رسانده است.

تیم گفت: «تأیید اخیر کسب هدف NIRSpec… تیم NIRSpec را برای آخرین فعالیت‌های راه‌اندازی ما آغاز می‌کند. ما نمی توانیم منتظر باشیم تا اولین مشاهدات علمی NIRSpec را در تابستان امسال ببینیم!

در واقع، طبق اعلام آژانس، “تیم شروع به گرفتن برخی از اولین داده های علمی کرده است.”

خلاصه ای سریع از مشخصات جیمز وب

چهار مؤلفه کلیدی برای JWST وجود دارد که هر کدام به آن 17 حالتی که توسط آژانس مشخص شده است کمک می کند. شایان ذکر است، تقریباً همه این جنبه‌ها به نوعی از تشخیص نور مادون قرمز متکی هستند، به این معنی که می‌توانند بخشی از طیف الکترومغناطیسی را که برای چشم انسان نامرئی است، مطالعه کنند.

تیم JWST گفت: «مطالعه شدت یا روشنایی نور در طول موج‌ها می‌تواند اطلاعات تشخیصی کلیدی در مورد ماهیت اجرام مختلف در سراسر جهان ارائه دهد. از سیارات فراخورشیدی در اطراف ستارگان دور، تا کهکشان های کم نور در لبه کیهان و اجرام در منظومه شمسی خودمان.”

heic1406c

مقایسه نماهای مرئی و فروسرخ هابل از سحابی سر میمون. اگرچه هابل دارای برخی از قابلیت های مادون قرمز است، اما در مقایسه با وب چیزی نیست.

ناسا و اسا

تو می توانی در مورد علم مادون قرمز بخوانید با جزئیات بیشتر در اینجا – اما برای بازگشت به ارتش فناوری JWST، در اینجا شکست وجود دارد.

ابزار آلفای آن احتمالاً دوربین مادون قرمز نزدیک یا NIRCam است. NIRCam اساساً وظیفه شناسایی و تصویربرداری از کیهان را بر عهده خواهد داشت، همانطور که زمان شروع شد. آلیسون نورد، مدیر علوم فضایی و ابزار دقیق در غول هوافضا لاکهید مارتین، که از ابتدا بخشی از JWST بوده است، به سادگی می گوید: “اگر NIRCam کار نکند، تلسکوپ کار نمی کند.”

130430-alison-nircam-is-assembled-9858

مهندس لاکهید مارتین، آلیسون نورت، در حال کار بر روی وب NIRCam است.

لاکهید مارتین

سپس، ابزار مادون قرمز میانی یا MIRI وجود دارد که دارای دوربین و طیف‌نگار است که هدف آن تشریح مواردی است که توسط نور در نور قرار گرفته‌اند. اواسط-منطقه الکترومغناطیسی مادون قرمز، و تصویرگر مادون قرمز نزدیک و طیف‌نگار بدون شکاف، یا NIRISS، که اساساً یک ماشین شکار سیارات فراخورشیدی است.

همچنین در عرشه JWST، یک سیستم ناوبری، با نام سنسور راهنمایی خوب، پیدا خواهید کرد، که به گم شدن محدوده کمک می کند. و در نهایت، ستاره آخرین به روز رسانی ناسا، طیف نگار مادون قرمز نزدیک یا NIRSpec است.

webb-img-sharpness-1200x635.png

شما می توانید تصویری از تمام سازهای اصلی وب را در این کلاژ مشاهده کنید.

NASA/STScI

NIRSpec چیست؟

تیم JWST گفت: «طیف‌نگار فروسرخ نزدیک ابزاری در تلسکوپ وب است که طیف اجرام اخترفیزیکی و سیاره‌ای را در طول موج‌های فروسرخ نزدیک مشاهده می‌کند.

تصویری از ستارگان که توسط دستگاه NIRSpec JWST گرفته شده است.

شبیه‌سازی فرآیند اکتساب هدف مبتنی بر NIRSpec MSA، که در تصویر بررسی وضوح NIRSpec نشان داده شده است. NIRSpec از “ستاره های مرجع” استفاده می کند که در اینجا می توانید مشاهده کنید و از طریق شکاف های ثابت در دستگاه مشاهده می شود.

ناسا، ESA و تیم NIRSpec

به عبارت دیگر، برای بررسی پدیده‌های فضایی که نور را در ناحیه فروسرخ نزدیک ساطع می‌کنند، کار می‌کند، اما به جای تصویربرداری صرف از آن اجرام، می‌تواند ترکیب شیمیایی آنها را مطالعه کند. این فتنه طیف نگاری است. شما چیزی بیش از یک تصویر از یک سیاره به دست می آورید، جزئیاتی از نحوه ایستادن روی آن را دریافت می کنید.

شکل2-513x1024

شبیه سازی بهینه شده با وضوح بالا از یک ستاره که از طریق یک میکرو شاتر NIRSpec دیده می شود. برای تخمین شدت مناسب طیف های علمی NIRSpec، ما باید موقعیت اهداف را تا یک دهم عرض شاتر به طور دقیق بدانیم.

ناسا، ESA و تیم NIRSpec

و از نظر دستیابی به هدف، تیم JWST می‌گوید NIRSpec یک آینه مهم دارد که می‌تواند اهداف کیهانی را در مکان‌های مناسب خود در حین کاوش تلسکوپ قرار دهد. این بسیار مهم است زیرا چنین اطلاعاتی به طیف‌نگار NIRSpec کمک می‌کند بداند کجا باید نگاه کند.

دو راه وجود دارد که آینه این کار را انجام می‌دهد: اکتساب هدف با دیافراگم باز (WATA) و جمع‌آوری هدف مبتنی بر شاتر میکرو (MSATA). در طول آزمایش، تیم گفت، WATA “عالی” عمل کرد و MSATA پیشرفت قابل توجهی داشت، و خوشبختانه برای ما، هر دو موفقیت تصاویر کیهانی فوق‌العاده‌ای را به ما می‌دهند، مانند تصویری که در بالا نشان داده شده است.

علاوه بر این، با توجه به MSATA، تیم JWST می گوید که این روش بسیار دشوار است. این امر مستلزم برآورد مناسب شدت طیف علمی iNIRSpec در داخل است یک دهم عرض شاتر دستگاه. این فوق العاده دقیق است. برای زمینه، این تیم گفت: “اندازه تقریبی یک زنبور عسل، 1.5 سانتی متر، که از فاصله 150 کیلومتری مشاهده می شود.”

اکنون که ناسا این موفقیت‌ها را کاهش داده است، تنها هفت حالت دیگر تا رسیدن به 12 جولای باقی مانده است – روزی که همه منتظرش بودیم.

به ستاره ها، JWST.

این مطلب از رسانه های بین المللی معتبر جمع آوری بطور خودکار شده و رسانه رادیو فناوری نقشی در تهیه و تالیف انها ندارد. رادیو فناوری تابع مقررات و آرمانهای جمهوری اسلامی ایران است بنابراین اگر این مطلب نیاز به حذف و یا ویرایش دارد به ما اطلاع دهید.

درباره ی rf_admin

مطلب پیشنهادی

خبر متا یکی از بزرگترین بازی های واقعیت مجازی خود را تعطیل می کند – اما فقط برای دارندگان Quest 1

به گزارش سرویس اخبار تکنولوژی رسانه رادیو فناوری ، تقریباً در همان زمانی که متا …