ممنوعیت FDA برای سیگارهای الکترونیکی Juul فعلا متوقف می شود

به گزارش سرویس اخبار فناوری رسانه رادیو فناوری ،

پس از آنکه دادگاه تجدیدنظر فدرال روز جمعه، ممنوعیت ممنوعیتی که توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده صادر شد، فعلاً می‌تواند به فروش سیگارهای الکترونیکی خود ادامه دهد.

روز پنجشنبه، FDA به Juul دستور داد فروش را متوقف کند و قلم های ویپ و غلاف های طعم دار آن را توزیع می کند. این آژانس گفت که زمانی که Juul درخواست مجوز FDA برای بازاریابی محصولات تنباکوی خود کرد، این شرکت نتوانست شواهد کافی مبنی بر مطابقت این محصولات با استانداردهای قانونی در مورد بهداشت عمومی ارائه دهد.

Juul مخالفت کرد و در روز جمعه درخواست توقف اضطراری در مورد این ممنوعیت را داد در حالی که شرکت درخواست پیگیری برای تعلیق ممنوعیت را آماده می کند و Juul نسبت به تصمیم FDA تجدید نظر می کند.

طبق گزارش ها، دادگاه تجدیدنظر در اعطای اقامت اداری، گفته است که ژول تا ظهر روز دوشنبه فرصت دارد تا درخواست اضافی خود را ارائه کند و FDA تا 7 ژوئیه فرصت دارد تا پاسخ خود را ارسال کند. سپس دادگاه تصمیم خواهد گرفت که آیا محصولات باید از بازار خارج شوند و در حالی که درخواست تجدید نظر Juul را بررسی می کند.

ممنوعیت FDA به دنبال بررسی گسترده دو ساله Juul است که برای ماندن سیگارهای الکترونیکی خود در بازار به مجوز آژانس نیاز داشت. سیگارهای الکترونیکی در ابتدا بودند برای سیگاری های سابق به بازار عرضه می شود به عنوان راهی برای کمک به آنها برای جلوگیری از اثرات مضر سیگار واقعی. آنها با تبدیل مایع کار می کنند نیکوتین به بخار. اما کارشناسان هشدار داده‌اند که تحویل روان مواد نیکوتین بالا، بسته‌بندی شده در طرحی براق، ممکن است اعتیاد به نیکوتین را در افراد جوان تر.

بر اساس گزارش FDA، سالانه 480000 نفر بر اثر بیماری های ناشی از مصرف سیگار جان خود را از دست می دهند.

نه Juul و نه FDA به درخواست اظهار نظر پاسخ ندادند.

جسیکا رندال از CNET در این گزارش مشارکت داشت.

اطلاعات موجود در این مقاله فقط برای اهداف آموزشی و اطلاعاتی است و توصیه بهداشتی یا پزشکی نیست. در مورد هر گونه سؤالی که ممکن است در مورد یک وضعیت پزشکی یا اهداف سلامتی داشته باشید، همیشه با یک پزشک یا سایر ارائه دهندگان سلامت واجد شرایط مشورت کنید.

این مطلب از رسانه های بین المللی معتبر جمع آوری بطور خودکار شده و رسانه رادیو فناوری نقشی در تهیه و تالیف انها ندارد. رادیو فناوری تابع مقررات و آرمانهای جمهوری اسلامی ایران است بنابراین اگر این مطلب نیاز به حذف و یا ویرایش دارد به ما اطلاع دهید.

درباره ی rf_admin

مطلب پیشنهادی

خبر متا یکی از بزرگترین بازی های واقعیت مجازی خود را تعطیل می کند – اما فقط برای دارندگان Quest 1

به گزارش سرویس اخبار تکنولوژی رسانه رادیو فناوری ، تقریباً در همان زمانی که متا …