زنان تنها افرادی نیستند که سقط جنین می کنند

به گزارش سرویس اخبار فناوری رسانه رادیو فناوری ،

دادگاه عالی آمریکا لغو شد رو در مقابل وید، نظری که در سال 1973 ایجاد کرد حق قانون اساسی برای سقط جنین. انتهای Roe اثر موجی در زنان خواهد داشت مراقبت های بهداشتی در کلحتی فراتر از دسترسی به سقط جنین – سقط جنین، کنترل تولد و طرح B ممکن است همه تحت تأثیر قرار گیرند.

اما این موضوع پیامدهای گسترده تری نیز دارد. بارداری صرفاً به زنان مربوط نمی شود – هر فردی را که قادر به باردار شدن باشد، تحت تأثیر قرار می دهد، که ممکن است شامل مردان ترنس و افراد بین جنسیتی، غیر دودویی یا دارای جنسیت گسترده باشد. همه این افراد تحت تأثیر سیاست سقط جنین قرار دارند، اما برای افراد ترنس و اینترسکس ممکن است دسترسی به مراقبت های شایسته دشوارتر باشد.

در زیر، در مورد اینکه چگونه افراد ترنس و اینترسکس تحت تأثیر قوانین بارداری و سقط جنین قرار می گیرند، چرا فراگیری اهمیت دارد و در عمل چگونه به نظر می رسد، بیشتر بیاموزید.

نه فقط زنان

1.4 میلیون بزرگسال ترنسجندر در ایالات متحده وجود دارد، رقمی که احتمالاً دست کم گرفته شده است. بسیاری از مردان تراجنسیتی به دلیل داشتن رحم و تخمدان قادر به باردار شدن هستند. و افراد زیادی وجود دارند که غیر باینری، جنسیتی هستند یا به‌طور منظم در دسته‌های «مرد» یا «زن» قرار نمی‌گیرند، که می‌توانند باردار شوند. علاوه بر این، افراد بین جنسی در صورت داشتن رحم و تخمدان می توانند باردار شوند.

اگرچه مبارزه با این ایده قرن‌ها سخت است که زنانگی و زایمان به طور جدایی ناپذیری مرتبط هستند، اما توانایی باردار شدن نمی کند به طور خودکار کسی را زن می کند. عکس آن نیز صادق است – همه زنان نمی توانند باردار شوند، از جمله زنان ترنس و زنان با جنسیت سیس (کسی که در بدو تولد به زن اختصاص داده شده است که با آن برچسب شناسایی می شود) با مشکلات باروری یا کسانی که تخمدان یا رحم خود را برداشته اند.

فرد مو سفید در اسکراب با یک بیمار ارائه دهنده مایع جنسی صحبت می کند.

FG Trade/Getty Images

چرا شمول مهم است

بسیاری از زبان های مربوط به بارداری و سقط جنین به سمت زنان سیس هدف گذاری شده است – درست تا اصطلاحات رایجی مانند “حقوق زنان” و “مغز مادر”. و در حالی که اکثر افراد باردار در واقع زنان سیس هستند، تمرکز شدید روی جنسیت می تواند برای بسیاری از افراد بیگانه باشد.

افراد ترنس، غیر دودویی و اینترسکس نیز نیازهای باروری منحصر به فردی دارند و به طور معمول کمبود آگاهی یا کمبود منابع را در محیط های مراقبت های بهداشتی تجربه می کنند.

به همین دلیل استفاده از زبان فراگیر هنگام صحبت در مورد بارداری، سقط جنین، والدین و به طور کلی سلامت باروری مهم است. در CNET، ما از اصطلاحات خنثی جنسیتی مانند «مردم» به جای «زنان» استفاده می‌کنیم.

اصطلاحات جنسیتی مانند «مادر» و «شیردهی» نیز همیشه جایگاهی خواهند داشت. بسیاری از زنان این اصطلاحات را دوست دارند و اغلب استفاده می کنند. اما ما نباید فرض کنیم که آنها برای همه اعمال می شوند. به روز رسانی اصطلاحات یک تغییر آسان است که می تواند انجام شود طولانی راهی برای بهبود نتایج برای افراد باردار از هر جنسیت.

نمای نزدیک از شکم حامله، با دو دست به هم پیوسته که آن را در آغوش گرفته اند.

آنتونی روزنبرگ/گتی

شرایط شامل بارداری یا سقط جنین

افراد باردار: وقتی شک دارید، نمی توانید با استفاده از کلمه “مردم” در هر جایی که قبلا از “زنان” استفاده می کردید اشتباه کنید. اصطلاح “مردم” تقریباً تا جایی که می توانید فراگیر است – همه را شامل می شود. گزینه های دیگر عبارتند از: “فردی”، “بیمار” یا “والد”.

استفاده از اصطلاح “مردم” همچنین شما را مجبور می کند که به جای تعمیم جنسیتی خاص تر باشید. به عنوان مثال، ممکن است به جای «زنان» بگویید «افرادی که می توانند باردار شوند» یا «افرادی که عادت ماهانه دارند». این مزیت این است که بیشتر مراقب زنانی باشید که رحم ندارند، عادت ماهانه ندارند یا به هر دلیلی نمی توانند باردار شوند.

حقوق بشر: وقتی صحبت از ممنوعیت سقط جنین به میان می آید، اغلب عبارت «حق انتخاب زن» ظاهر می شود. یک جایگزین فراگیرتر اشاره به مراقبت از سقط جنین به عنوان یک است انسان درست در عوض

والد تولد یا والد حاملگی: این اصطلاح می تواند جایگزین «مادر» شود و به فردی اطلاق شود که نوزادی را حمل می کند و به دنیا می آورد. همچنین برای زوج های همجنس که هر دو والدین مادر هستند، اما تنها یکی از آنها کودک را حمل می کند، مفید است.

تغذیه با سینه: برخی از والدین ترنس و غیر باینری انتخاب می کنند که نوزادان خود را با شیر خود تغذیه کنند. می توانید «سینه» را با «سینه» و «شیر دادن» را با «شیر مادر» عوض کنید. شیر را «شیر سینه» یا «شیر انسان» اطلاق کنید.

اطلاعات موجود در این مقاله فقط برای اهداف آموزشی و اطلاعاتی است و توصیه بهداشتی یا پزشکی نیست. در مورد هر گونه سؤالی که ممکن است در مورد یک وضعیت پزشکی یا اهداف سلامتی داشته باشید، همیشه با یک پزشک یا سایر ارائه دهندگان سلامت واجد شرایط مشورت کنید.

این مطلب از رسانه های بین المللی معتبر جمع آوری بطور خودکار شده و رسانه رادیو فناوری نقشی در تهیه و تالیف انها ندارد. رادیو فناوری تابع مقررات و آرمانهای جمهوری اسلامی ایران است بنابراین اگر این مطلب نیاز به حذف و یا ویرایش دارد به ما اطلاع دهید.

درباره ی rf_admin

مطلب پیشنهادی

خبر متا یکی از بزرگترین بازی های واقعیت مجازی خود را تعطیل می کند – اما فقط برای دارندگان Quest 1

به گزارش سرویس اخبار تکنولوژی رسانه رادیو فناوری ، تقریباً در همان زمانی که متا …