این 5 نکته خوابیدن با دستگاه CPAP را آسان می کند

به گزارش سرویس اخبار فناوری رسانه رادیو فناوری ،

خوابیدن با الف دستگاه CPAP می تواند آزاردهنده باشد — ماسک صورت شما را می پوشاند، شلنگ شما را به دستگاهی متصل می کند که در کنار تخت شما غرغر می کند. ما آن را دریافت می کنیم. بدون شک، آنها می توانند دردسر ساز باشند، و این دلیل بزرگی است که مردم ترجیح می دهند بدون آنها بخوابند. تا 35 درصد از مردم از دستگاه CPAP تجویز شده خود آنطور که در نظر گرفته شده استفاده نمی کنند. برخی از افراد فقط برای چند ساعت در هر شب از آن استفاده می کنند، در حالی که برخی دیگر به طور کامل به آن توجه نمی کنند.

لوگو نکات خواب CNET

ما انجام این کار را توصیه نمی کنیم. نادیده گرفتن آپنه خواب به عنوان بیماری قلبی و فشار خون بالا جدی است. به جای اینکه کیفیت و سلامت خواب خود را به خطر بیندازید، از این نکات سریع استفاده کنید تا خوابیدن با ماسک CPAP را بخشی از برنامه روزانه خود کنید.

1. سبک ماسک مناسب را انتخاب کنید

خبر خوب این است که ماشین‌های CPAP با ماشین‌های نویز قدیمی با ماسک بزرگ فاصله زیادی گرفته‌اند. مدل‌های جدیدتر بسیار بی‌صدا هستند و سبک‌های مختلفی برای ماسک وجود دارد که می‌توانید از بین آن‌ها انتخاب کنید. ماشین‌های مدرن CPAP انواع ماسک‌هایی را ارائه می‌کنند که به شما امکان می‌دهد بهترین کار را برای شما انتخاب کنید.

سبک های رایج ماسک CPAP:

  • ماسک های تمام صورت: این گزینه پوشش همان چیزی است که مردم از ماشین های CPAP انتظار دارند. هم دهان و هم بینی شما را می پوشاند. برای افرادی که گرفتگی بینی دارند یا کسانی که شب ها از طریق دهان نفس می کشند گزینه خوبی است.
  • ماسک بینی: این ماسک فقط بینی شما را می پوشاند. برای افرادی که در خواب حرکت می کنند بسیار مناسب است.
  • ماسک بالش بینی: این ماسک کوچکترین پوشش صورت را دارد – روی لب بالایی و سوراخ های بینی شما قرار می گیرد. این گزینه برای افرادی که در گزینه های پوشش کامل یا عینک زدن احساس تنگناهاسی دارند عالی است.
  • ماسک خوراکی: این ماسک فقط دهان شما را می پوشاند و برای افرادی که شب ها از دهان خود تنفس می کنند مناسب است.

هنگام انتخاب مدل ماسک به این نکته توجه داشته باشید که در چه وضعیتی می خوابید. اگر به روی شکم یا پهلو بخوابید، ماسک های بزرگتر با تسمه های مختلف ممکن است به بالش فشار وارد کنند.

2. مطمئن شوید که ماسک شما به درستی جا می شود

هنگامی که می دانید کدام سبک ماسک به بهترین وجه با نیازهای شما مطابقت دارد، باید مطمئن شوید که مناسب است. یک ماسک نامناسب ناراحت کننده است و می تواند باعث خشکی و گرفتگی بینی شود. اگر متوجه علائم قرمز روی صورت خود شدید، خیلی سفت است. از سوی دیگر، اگر ماسک خیلی شل باشد، از مزایایی که دستگاه‌های CPAP ارائه می‌دهند، نخواهید داشت.

هر شب تنظیمات را انجام دهید تا زمانی که مناسب ترین حالت را پیدا کنید. هنگامی که ماسک خود را تنظیم می کنید، باید این کار را در حالی که دراز کشیده اید و ماسک روی صورت خود دارید انجام دهید. اگر برای قرار دادن مناسب ماسک مشکل دارید، پزشک می‌تواند به شما کمک کند ماسک را مطابق با آن تنظیم کنید.

زنی که ماسک CPAP خود را قبل از خواب تنظیم می کند.

گتی ایماژ/لوبیا گیلاس

3. پوشیدن آن را در طول روز تمرین کنید

هنگامی که برای اولین بار ماسک CPAP را می‌زنید، می‌تواند کمی شبیه این باشد که یک فیس‌هاگر از Alien به صورت شما بسته شود. عادت کردن به زمان نیاز دارد. آخرین کاری که می خواهید انجام دهید این است که دوره سازگاری را برای زمانی که می خواهید به خواب بروید ذخیره کنید. در عوض، استفاده از آن را در طول روز شروع کنید تا به احساس بودن روی صورت خود عادت کنید. هنگامی که در حال تماشای تلویزیون یا خواندن کتاب هستید، آن را بپوشید. به زودی، شما اصلا متوجه آن نخواهید شد.

اگر متوجه شدید که نمی توانید پوشیدن آن را در طول روز تحمل کنید، سعی کنید آن را به چند مرحله تقسیم کنید. فقط با ماسک شروع کنید – بدون شلنگ یا بند. سپس به آرامی شلنگ و تسمه ها را به فرآیند وصل کنید.

4. از ویژگی “رمپ” استفاده کنید

دستگاه‌های CPAP برای فشار دادن هوا به راه‌های هوایی شما طراحی شده‌اند تا از فروپاشی آن‌ها در اثر آپنه خواب جلوگیری کنند. برای برخی افراد، تحمل احساس هوای اجباری، به خصوص در ابتدا، سخت است. بسیاری از ماشین‌های CPAP دارای یک ویژگی “رمپ” هستند که با کاهش فشار هوا هنگام به خواب رفتن شروع می‌شود و در طول شب افزایش می‌یابد. برای یافتن فشار مطلوب برای آپنه خواب با پزشک خود کار کنید.

5. صبور باشید

عادت کردن به خوابیدن با دستگاه CPAP یک فرآیند مداوم است که باید آن را در مراحل کوچک اندازه گیری کنید. هیچ کس دستگاه CPAP جدید خود را به خانه نمی آورد و بلافاصله هشت ساعت بدون وقفه با آن روشن می خوابد. دستگاه های CPAP می توانند به شما کمک کنند تا بهتر بخوابید و در نهایت سلامت شما را در طولانی مدت بهبود بخشند. علیرغم مشکلات گاه آزاردهنده CPAP، اگر با آن بخوابید، احساس آرامش بیشتری خواهید کرد.

اطلاعات موجود در این مقاله فقط برای اهداف آموزشی و اطلاعاتی است و توصیه بهداشتی یا پزشکی نیست. در مورد هر گونه سؤالی که ممکن است در مورد یک وضعیت پزشکی یا اهداف سلامتی داشته باشید، همیشه با یک پزشک یا سایر ارائه دهندگان سلامت واجد شرایط مشورت کنید.

این مطلب از رسانه های بین المللی معتبر جمع آوری بطور خودکار شده و رسانه رادیو فناوری نقشی در تهیه و تالیف انها ندارد. رادیو فناوری تابع مقررات و آرمانهای جمهوری اسلامی ایران است بنابراین اگر این مطلب نیاز به حذف و یا ویرایش دارد به ما اطلاع دهید.

درباره ی rf_admin

مطلب پیشنهادی

خبر متا یکی از بزرگترین بازی های واقعیت مجازی خود را تعطیل می کند – اما فقط برای دارندگان Quest 1

به گزارش سرویس اخبار تکنولوژی رسانه رادیو فناوری ، تقریباً در همان زمانی که متا …