با این 5 نکته آسان، کودک نوپا خود را به یک تخت کودک بزرگ منتقل کنید

به گزارش سرویس اخبار فناوری رسانه رادیو فناوری ،

اگر یک هنرمند فراری در دست دارید، احتمالاً زمان آن رسیده است که برای “تخت بزرگ بچه” افسانه ای استفاده کنید. در انتقال از گهواره به تخت کودک نوپا زمان تغییر است — برای هر دوی شما. و، سازگاری با تخت جدید برای کودک شما ممکن است دشوار باشد. بنابراین چگونه می‌توانید مطمئن شوید که فرزندتان ایمن است و انتقال تا حد امکان بدون درز انجام می‌شود؟ ممکن است کمی مشکل باشد. به همین دلیل است که ما لیستی از نکاتی را برای کمک به شما در این راه جمع آوری کردیم.

چه زمانی کودک نوپای من برای یک تخت بزرگ کودک آماده است؟

لوگو نکات خواب CNET

اکثر متخصصان توصیه می کنند که بعد از سه سالگی به یک تخت جدید بروید. کودکان سه ساله معمولاً کنترل رفتار و مهارت های ارتباطی برای مدیریت تغییر دارند. هر کودکی متفاوت است، بنابراین تاریخ جادویی وجود ندارد که شما باید آنها را به یک تخت بزرگ کودک منتقل کنید. انتخاب تعویض تخت بر اساس رشد کودک شماست.

یکی از مهم ترین نشانه هایی که نشان می دهد کودک شما برای تخت بعدی خود آماده است، این است که آیا می تواند از گهواره خود بالا برود. این معمولا زمانی اتفاق می افتد که ارتفاع نرده تخت از سه چهارم ارتفاع آن کمتر باشد. هنگامی که آنها می توانند از آن بالا بروند، دیگر نمی توان آنها را نگه داشت. نشانگر دیگری که می توانید به دنبال آن باشید این است که آیا کودک نوپای شما می تواند شب ها به تنهایی بخوابد یا اینکه یک تخت بزرگ برای کودک می خواهد.

5 نکته برای انتقال کودک نوپا به تخت کودک بزرگش

1. مطمئن شوید که زمان مناسب است

اولین مورد واضح است، اما شما نمی خواهید در این روند عجله کنید. این یک تغییر بزرگ و آزادی های جدید است. اگر برای آن آماده نباشند، در دراز مدت برای شما دردسرساز خواهد شد. آنها باید مرزهای بستر جدید را درک کنند و شما باید در اجرای آنها ثابت قدم باشید.

شما نمی خواهید در طول تغییرات بزرگ – مانند آموزش روی لگن یا شروع مهد کودک، تخت آنها را عوض کنید. اگر فرزند شما مشکل خواب دارد، سعی کنید قبل از اینکه تغییرات بیشتری ایجاد کنید، این مشکلات را برطرف کنید.

اگر خواهر یا برادری در راه باشد، تا حدودی یک جدول زمانی را معرفی می کند. ما آن را دریافت می کنیم؛ آخرین کاری که می خواهید انجام دهید این است یک تخت دیگر بخر. بهتر است این انتقال تقریباً دو تا سه ماه قبل از تولد نوزاد شروع شود. به این ترتیب، آنها قبل از اینکه جدیدترین فرد به خانواده ملحق شود، در تخت کودک بزرگ جدید خود مستقر شده اند.

2. اتاق خود را از کودکان محافظت کنید

اتاق کودک شما احتمالاً در حال حاضر بسیار امن است. آزادی جدیدی که آنها بدون چشم مراقب شما دارند می توانند معرفی کنند خطرات ایمنی جدید که ممکن است در نظر نگیرید یک ترفند خوب این است که از دیدگاه یک کودک نوپا در حال رومینگ به مسائل فکر کنید.

مواردی که باید به آنها توجه کرد:

  • کودکان نوپا کنجکاو هستند: چیزهایی مانند طناب و پرده مانند آهنربا برای کودکان نوپا است. مطمئن شوید که آنها دور از دسترس هستند تا مطمئن شوید که آنها را نمی کشند.
  • کودکان نوپا کوهنوردی را دوست دارند: خواه کمد باشد یا قفسه کتاب، سعی می کنند از آن بالا بروند. مهم است که همه مبلمان را محکم کنید تا مطمئن شوید که چیزی روی آنها نمی افتد. همچنین از قفل بودن پنجره ها برای جلوگیری از سقوط مطمئن شوید.
  • کودکان نوپا همه چیز را لمس می کنند: مطمئن شوید که پریزها پوشیده شده اند تا انگشتان کوچک راه خود را پیدا نکنند.

3. به همان روال قبل از خواب پایبند باشید

احتمالاً از قبل یک برنامه روتین قبل از خواب با کودک نوپای خود دارید. خبر خوب این است که شما قبلاً قسمت سخت را انجام داده اید. اکنون تنها چیزی که باید نگران آن باشید این است که همه چیز را ثابت نگه دارید. با اطمینان از اینکه روال قبل از خواب آنها یکسان است، از اینکه همه چیز برای آنها طاقت فرسا شود، جلوگیری می کنید.

دو پدر در حال خواباندن دخترشان در تخت نوزادش

گتی ایماژ/10000 ساعت

4. در زمان چرت زدن تمرین کنید

هیچ کودک نوپایی برای خوابیدن در یک تخت جدید عالی نیست. آنها ممکن است در مورد تخت جدید خود عصبی باشند یا زمانی که باید بخوابند سرگردان باشند. تمرین خوابیدن در تخت بزرگ بچه در زمان چرت زدن، راه خوبی برای کمک به آنها برای سازگاری با محیط جدید بدون ترس است. پاداش دادن به آنها برای رفتار خوب نیز ایده خوبی است. نمودار برچسبی را امتحان کنید که چند روز را در تخت جدید خود خوابیده اند.

اگر شما آماده نیستید یک تخت جدید بخر برای آنها هنوز، شما می توانید دیوار جلوی تخت خود را بردارید. این به شما زمان می‌دهد تا تصمیم بگیرید بهترین گزینه برای فرزندتان کدام تخت است و به او کمک می‌کند بدون دیوار در رختخواب بماند.

5. انتظار داشته باشید که یک فرآیند باشد

شما باید در طول این فرآیند، شکست‌ها را پیش‌بینی کنید. مواقعی پیش می آید که از ترس در رختخواب نمی مانند یا گریه نمی کنند. صبر همه چیز است. با کوچولوی خود در مورد اتفاقاتی که در حال رخ دادن است صحبت کنید تا به او کمک کنید تا بفهمد.

گنجاندن آنها در فرآیند به آنها کمک می کند تا تغییرات را کنترل کنند. برای کمک به آنها احساس مالکیت (و هیجان) در مورد این فرآیند، می توانید به آنها اجازه دهید چیزی را برای تخت جدید خود انتخاب کنند – مانند پتو، بالش یا حیوان عروسکی.

اطلاعات موجود در این مقاله فقط برای اهداف آموزشی و اطلاعاتی است و توصیه بهداشتی یا پزشکی نیست. در مورد هر گونه سؤالی که ممکن است در مورد یک وضعیت پزشکی یا اهداف سلامتی داشته باشید، همیشه با یک پزشک یا سایر ارائه دهندگان سلامت واجد شرایط مشورت کنید.

این مطلب از رسانه های بین المللی معتبر جمع آوری بطور خودکار شده و رسانه رادیو فناوری نقشی در تهیه و تالیف انها ندارد. رادیو فناوری تابع مقررات و آرمانهای جمهوری اسلامی ایران است بنابراین اگر این مطلب نیاز به حذف و یا ویرایش دارد به ما اطلاع دهید.

درباره ی rf_admin

مطلب پیشنهادی

خبر متا یکی از بزرگترین بازی های واقعیت مجازی خود را تعطیل می کند – اما فقط برای دارندگان Quest 1

به گزارش سرویس اخبار تکنولوژی رسانه رادیو فناوری ، تقریباً در همان زمانی که متا …