صندوق های سقط جنین: چه هستند و چگونه کار می کنند

به گزارش سرویس اخبار فناوری رسانه رادیو فناوری ،

در ایالات متحده، سقط جنین می تواند مملو از چالش های مالی و تدارکاتی باشد. اکنون که دیوان عالی کشور دارد Roe v. Wade را واژگون کرد، حکم مهم سال 1973 که حق قانونی یک فرد را برای سقط جنین تضمین می کند، موانع بیشتری برای بسیاری از کسانی که در حال حاضر در تلاش برای یافتن مراقبت هستند وجود خواهد داشت.

اما مدت‌ها قبل از انتشار اخباری در ماه مه مبنی بر از بین رفتن این سابقه قانونی، سازمان‌هایی در سرتاسر کشور به نام صندوق‌های سقط جنین تلاش می‌کنند تا افرادی را که به دنبال سقط جنین هستند با منابع مورد نیاز برای رسیدن به قرار ملاقات خود و فراتر از آن مرتبط کنند.

شبکه غیرانتفاعی ملی صندوق های سقط جنین، یک شبکه مردمی متشکل از بیش از 90 صندوق سقط جنین در ایالات متحده، گفت که بین ژوئیه 2019 تا ژوئن 2020، 81692 نفر از طریق این شبکه کمک دریافت کرده اند و این تعداد تنها حدود 35 درصد از تماس ها را تشکیل می دهد. در آن دوره زمانی دریافت کرد.

میراندا وارگاس، عضو هیئت مدیره صندوق دسترسی به سقط جنین شمال غربی، که به واشنگتن، اورگان، آیداهو و آلاسکا خدمات رسانی می کند، گفت که با اعمال محدودیت ها و ممنوعیت های فعال در چند ماه گذشته، حجم تماس افزایش یافته است.

“ما پیش بینی می کنیم که باید انعطاف پذیر باشیم و به نیازهای در حال تغییر افرادی که به دنبال سقط جنین هستند و همچنین افرادی از سایر نقاط کشور که ممکن است نتوانند به راحتی به سقط جنین در جایی که هستند دسترسی داشته باشند پاسخ دهیم.” او گفت.

در اینجا آنچه باید در مورد صندوق های سقط جنین بدانید آمده است.

صندوق سقط جنین چیست؟

استفانی لورین پینیرو، مدیر اجرایی صندوق سقط جنین در فلوریدا Access Network، گفت: در سطح وسیعی، این مجموعه ای از افرادی است که برای دسترسی به سقط جنین تلاش می کنند. پینیرو گفت که صندوق‌ها می‌توانند شبیه گروه‌های سازمان‌یافته‌تر مانند سازمان‌های غیرانتفاعی باشند، یا می‌توانند بیشتر تحت رهبری داوطلبان باشند. به گفته سایت شبکه ملی صندوق های سقط جنین، هدف صندوق های سقط جنین پر کردن شکاف های مراقبت است.

“[They’re a] وارگاس گفت: رابط بین افرادی که نیاز به سقط جنین دارند و نمی توانند آن را بپردازند یا نمی توانند به آنها دسترسی داشته باشند.

چگونه کار می کنند و چه چیزی را پوشش می دهند؟

اگرچه وجوه ممکن است متفاوت باشد، اما می توانند هر چیزی را از خود عمل گرفته تا سفر، اقامت و سایر حمایت های مورد نیاز مانند مراقبت از کودک را پوشش دهند. بسته به صندوق، ممکن است در زمینه تدارکات یا هر چیز دیگری که افراد برای قرار ملاقاتشان لازم است کمک کند. برخی از صندوق‌ها ممکن است مستقیماً به کسانی که به دنبال کمک هستند پول نقد بدهند. دیگران ممکن است مستقیماً با کلینیک هایی که با آنها شریک هستند کار کنند. به عنوان مثال، صندوق سقط جنین آریزونا، برای هر چیزی، از بنزین گرفته تا خواربار، کارت هدیه ارائه می کند.

الویزا لوپز، مدیر اجرایی صندوق گفت: “ما حتی قبوض تلفن همراه مردم را پوشش داده ایم. ما برای کمک به مردم برای رسیدن به قرار ملاقات خود، هزینه لاستیک های نو را پرداخت کرده ایم.”

به گفته شبکه ملی صندوق های سقط جنین، آنها تا حد زیادی به کمک های مالی متکی هستند. اغلب صندوق ها در مواردی با یکدیگر کار می کنند، برای مثال، جایی که ممکن است شخصی در خطوط ایالتی سفر کند.

واجد شرایط بودن برای کمک نیز ممکن است بسته به صندوق متفاوت باشد. برخی ممکن است دارای شرایط مالی باشند که یک فرد باید آن ها را برآورده کند، برخی دیگر ندارند. بسیاری از آنها خطوط تلفنی را ارائه می دهند که توسط داوطلبان اداره می شود، یا به اصطلاح خطوط سرد را ارائه می دهند که در آن فردی که به دنبال کمک است می تواند پیامی برای درخواست کمک بگذارد.

چرا مردم به آنها نیاز دارند؟

همه در موقعیت مالی برای پرداخت تمام هزینه های مرتبط با سقط جنین نیستند. طبق گفته بنیاد خانواده قیصر، اکثر سقط جنین ها در سه ماهه اول 450 تا 600 دلار هزینه دارند و هزینه ها بعداً افزایش می یابد. این شامل سایر هزینه‌های مرتبط، مانند سفر و اقامت برای کسانی که ممکن است برای دریافت مراقبت‌های سقط جنین به خارج از ایالت بروند، نمی‌شود. KFF همچنین در یک پست وبلاگ اشاره کرد که هیئت فدرال رزرو دریافته است که بیش از 35٪ از بزرگسالان در ایالات متحده پس انداز یا پول نقدی برای پوشش هزینه های 400 دلاری پزشکی ندارند.

پینیرو گفت: «ما در کشورمان با دوران بسیار سخت اقتصادی روبرو هستیم، جایی که مردم در حال حاضر برای پرداخت هزینه بنزین، تأمین غذای خانواده خود، پرداخت اجاره بها یا حتی مسکن مقرون به صرفه با مشکل مواجه هستند.

به عنوان مثال، در فلوریدا، به دلیل یک دوره انتظار اجباری 24 ساعته، مردم باید حداقل دو بار به کلینیک مراجعه کنند، که می تواند به معنای مرخصی از کار و سازماندهی مراقبت از کودکان باشد. “فقط چیزهای زیادی با رسیدن به قرار ملاقات شما همراه است، [and] این قبل از سقط جنین است.”

برخی از افرادی که بیشتر به سقط جنین نیاز دارند نیز ممکن است بزرگترین چالش ها را در دریافت این مراقبت داشته باشند.

وارگاس گفت: «افرادی که بیشتر به سقط جنین نیاز دارند… معمولاً افرادی در جوامع روستایی، رنگین پوستان، LGBTQ+، جوانان، افرادی که بی خانمان هستند یا خشونت شریک جنسی را تجربه می کنند، هستند. دلایل زیادی برای نیاز به سقط جنین وجود دارد، اما ممکن است نتوان به آن دسترسی داشت.”

چگونه یک صندوق سقط جنین را پیدا و بررسی می کنید؟

پینیرو بر اهمیت بررسی صحیح یک صندوق تاکید کرد. این پتانسیل وجود دارد که افراد با نیت بد از افراد آسیب پذیر باردار سوء استفاده کنند، توجه داشته باشید که هر کسی که صادقانه کمک می کند نباید مشکلی برای اثبات مشروعیت داشته باشد. اگر شک دارید، افرادی که به دنبال کمک هستند می توانند به وب سایت هایی مانند ineedana.com و با سازمان های فهرست شده در آنجا مراجعه کنند.

لوپز همچنین به مردم پیشنهاد داد که با سرمایه در ایالت خود شروع کنند. با این حال، بسته به ایالت، یافتن صندوق سقط جنین ممکن است اکنون که Roe از بین رفته است و وضعیت در حال تغییر است، دشوارتر شود. لوپز در مورد اینکه چگونه ایالت هایی مانند تگزاس قوانین محدودکننده ای دارند که حتی آنهایی را که به هر شکلی در سقط جنین کمک می کنند را هدف قرار می دهند صحبت کرد. اگر کسی در ایالتی با قوانین محدود کننده زندگی می کند، باید در مورد ایالت های دارای حمایت تحقیق کند.

او گفت: “اگر شما از یک کشور متخاصم می آیید، ممکن است صندوق سقط جنین شما باید خدمات را متوقف کند و ممکن است به شخصی دسترسی نداشته باشید.” لوپز همچنین شبکه ملی صندوق های سقط جنین را به عنوان مکانی بررسی شده برای یافتن کمک توصیه کرد.

چگونه به یکی کمک می کنید؟

لوپز و پینیرو بر حمایت از صندوق‌هایی که قبلاً تأسیس شده‌اند و منابع و شبکه‌های موجود برای کمک به افرادی که نیاز به سقط جنین دارند، دارند، تأکید کردند.

برای کسانی که به دنبال اهدا هستند، وارگاس پیشنهاد داد که از طریق شبکه ملی صندوق های سقط جنین، وجوه بررسی شده را پیدا کنند.

این مطلب از رسانه های بین المللی معتبر جمع آوری بطور خودکار شده و رسانه رادیو فناوری نقشی در تهیه و تالیف انها ندارد. رادیو فناوری تابع مقررات و آرمانهای جمهوری اسلامی ایران است بنابراین اگر این مطلب نیاز به حذف و یا ویرایش دارد به ما اطلاع دهید.

درباره ی rf_admin

مطلب پیشنهادی

خبر متا یکی از بزرگترین بازی های واقعیت مجازی خود را تعطیل می کند – اما فقط برای دارندگان Quest 1

به گزارش سرویس اخبار تکنولوژی رسانه رادیو فناوری ، تقریباً در همان زمانی که متا …