چگونه باتری‌ها در مکان‌های شارژ می‌توانند هر EV را سریع‌تر شارژ کنند

به گزارش سرویس اخبار فناوری رسانه رادیو فناوری ،

زیرساخت شارژ ممکن است بیشتر از نوآوری در خود خودروها برای پذیرش خودروهای برقی تأثیرگذار باشد: داشتن مکان‌های بیشتر برای شارژ سریع‌تر می‌تواند نقش برجسته‌ای در تجربه و درک رانندگان از خودروهای الکتریکی داشته باشد. اما ایجاد یک شبکه گسترده از شارژ سریع فراوان، یک تلاش بی‌اهمیت نیست، همانطور که افراد متنفر از خودروهای الکتریکی می‌خواهند به آن اشاره کنند: این یک پروژه ساختمانی بزرگ است که تقریباً در قلمرو سیستم بزرگراه‌های بین ایالتی است که ممکن است در بسیاری از مناطق از توان موجود فراتر رود. چه مقدار کابل اجرا می کنید یا شارژرهایی که به آن وصل می کنید.

ماشینی در ایستگاه شارژ باتری بافر

رندر ADS-TEC Energy ChargeBox. جعبه حاوی یک باتری مخصوص یکپارچه است که برق را از شبکه افزایش می دهد.

انرژی ADS-TEC

جان توچیلو، رئیس بخش جهانی شرکت ها و امور دولتی برای انرژی ADS-TEC، گفت: «این سوال واقعاً در مورد زیرساخت های خدماتی نیست. “سوال واقعاً در مورد نیروی موجود است” که می تواند از طریق تمام آن خطوط و پست ها تحویل داده شود. اگر پشتیبانی از تعداد زیادی از اتصالات شارژ سریع کافی نباشد، مراکز خرید، پمپ بنزین ها و سایر شرکا در تلاش برای مطابقت با فناوری شارژ کندتر سطح 2 خود با افزایش انتظار مصرف کنندگان از بازدید سریع برای تحویل غذا، گیر می کنند. سفارش آنلاین یا فقط یک Slurpee. حساب کردن روی رانندگان برای صرف زمان بیشتر از آنچه که لازم است برای تطبیق زمان‌های شارژ کندتر، یک شرط باخت است.

ADS-TEC از فناوری به نام بافر باتری استفاده می‌کند که می‌گوید می‌تواند با استفاده از باتری‌های مخصوص نصب شده در تجهیزات شارژی که به ماشین خود متصل می‌کنید، برق شبکه را در محل شارژ افزایش دهد. این فناوری می‌تواند خودرو را با استفاده از برق شبکه به سرعت شارژ کند که در غیر این صورت فقط از شارژ آهسته‌تر سطح 2 پشتیبانی می‌کند، که موهای کسی را آتش نمی‌زند مگر اینکه در خانه نصب شود، سناریوی کاملاً متفاوتی که بافر باتری برای آن اعمال نمی‌شود.

دیاگرام بلوک بافر باتری، شارژ کم توان، جعبه شارژ و شارژ فوق سریع 320 کیلوواتی را نشان می دهد.

ADS-TEC Energy ادعا می کند که فناوری آن می تواند کمی کیمیاگری را انجام دهد.

انرژی ADS-TEC

توچیلو گفت: «110 کیلووات که وارد یک شارژر بافر باتری می شود دو کار را انجام می دهد. [car]توچیلو گفت که فناوری ADS-TEC هر دو کار را به گونه‌ای مدیریت می‌کند که زمان خاموشی را حذف می‌کند و اجازه می‌دهد بافر باتری “به عقب” برسد.

در مصاحبه ویدیویی برایان کولی با جان توچیلو، چشم انداز کامل را در مورد اینکه چگونه بافر باتری ممکن است یک شبکه فشرده را به شبکه ای تبدیل کند که برای تمام خودروهای برقی که می توانیم به آن پرتاب کنیم، تبدیل کند.

این مطلب از رسانه های بین المللی معتبر جمع آوری بطور خودکار شده و رسانه رادیو فناوری نقشی در تهیه و تالیف انها ندارد. رادیو فناوری تابع مقررات و آرمانهای جمهوری اسلامی ایران است بنابراین اگر این مطلب نیاز به حذف و یا ویرایش دارد به ما اطلاع دهید.

درباره ی rf_admin

مطلب پیشنهادی

خبر متا یکی از بزرگترین بازی های واقعیت مجازی خود را تعطیل می کند – اما فقط برای دارندگان Quest 1

به گزارش سرویس اخبار تکنولوژی رسانه رادیو فناوری ، تقریباً در همان زمانی که متا …