چرا Spider-Man: No Way Home در حال پخش نیست اما «Doctor Strange» پخش می شود

به گزارش سرویس اخبار فناوری رسانه رادیو فناوری ،

Spider-Man: No Way Home در ماه دسامبر در سینماها اکران شد و زمینه داستان سرایی را برای طرفداران مارول فراهم کرد تا در ماه می به Doctor Strange در Multiverse of Madness بپیوندند. اما با وجود اینکه آخرین فیلم مرد عنکبوتی تقریباً پنج ماه قبل از فیلم Strange در سینماها منتشر شد، Doctor Strange این هفته در دیزنی پلاس پخش شد، مدت‌ها قبل از اینکه No Way Home برای پخش در هر جایی در دسترس باشد.

برای افزودن به سردرگمی، Spider-Man: No Way Home به دیزنی پلاس نمی آید، حتی اگر مرد عنکبوتی بازیگر تام هالند به طور معمول در فیلم های مارول دیزنی ظاهر می شود و بندیکت کامبربچ استرنج را در هر دو فیلم به تصویر می کشد.

کی و کجا دکتر استرنج برای پخش در دسترس است؟

Doctor Strange در Multiverse of Madness اوایل چهارشنبه به دیزنی پلاس رسید. بدون هزینه اضافی برای همه مشترکین برای پخش جریانی در دسترس است.

این تقریباً 47 روز پس از اکران گسترده آن در سینماها است، بسیار سریعتر از دو فیلم آخر مارول که به دیزنی پلاس راه یافتند. Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings 70 روز قبل از پخش در دیزنی پلاس در سینماها بود. برای Eternals، 68 روز بود.

اگر دکتر استرنج نیز به آن جدول زمانی پایبند بود، در اواسط ژوئیه در دیزنی پلاس در دسترس قرار می گرفت. اما با این فیلم، دیزنی به هنجارهای دیگر استودیوهای بزرگ نزدیک‌تر می‌شود، استودیوهایی که تا حد زیادی به فیلم‌ها دریچه‌ای از انحصار نمایشی به مدت 45 روز متمایل شده‌اند.

Spider-Man: No Way Home کی و کجا پخش می شود؟

No Way Home از 15 جولای در Starz پخش خواهد شد.

اگرچه مرد عنکبوتی بخشی از به اصطلاح دنیای سینمایی مارول است، که عمدتاً یک غول‌پیکر ساخته دیزنی است، سونی در واقع استودیو پشت سر No Way Home است. و سونی رویکرد کاملا متفاوتی برای پخش فیلم های خود دارد.

سونی توافقنامه‌ای امضا کرده است که فیلم‌های ۲۰۲۱ خود ابتدا به شبکه کابلی پریمیوم Starz بروند، جایی که در کانال‌های سنتی خود و همچنین برنامه پخش آن در دسترس هستند. بنابراین Starz پخش No Way Home را در 15 جولای آغاز خواهد کرد.

چرا این تاریخ های انتشار استریم معنایی ندارند؟

ممکن است هر دو فیلم بخشی از MCU باشند، اما استراتژی‌های پخش این فیلم‌ها نمی‌تواند متفاوت از این باشد.

دلیل اصلی تفاوت ها این است که شخصیت های مارول در فیلم بین دو استودیو مختلف، استودیو مارول متعلق به دیزنی و سونی تقسیم شده اند. مرد عنکبوتی، به عنوان یک شخصیت، از مارول نشأت می‌گیرد، اما مارول دیزنی قرارداد پیچیده‌ای برای اشتراک‌گذاری مجوز با سونی برای شخصیت‌های کمیک‌های مرد عنکبوتی منعقد کرد.

تمام فیلم‌های مستقل دنیای مرد عنکبوتی توسط سونی ساخته و توزیع شده‌اند. مارول بقیه را اداره می کند.

هر شرکتی می‌تواند ترتیبی دهد که شخصیت‌ها (و بازیگرانی که آنها را بازی می‌کنند) از دیگری قرض بگیرد تا بخشی از فیلم‌های MCU خودش باشد. به همین دلیل است که هالند به طور مرتب در فیلم‌های انتقام‌جویان دیزنی ظاهر می‌شود و کامبربچ نقش دکتر استرنج را نه تنها در فیلم No Way Home سونی بلکه در Multiverse of Madness از دیزنی نیز بازی می‌کند. شما هم به همین دلیل می توان چند فیلم را در دیزنی پلاس پخش کنید که هلند را در نقش مرد عنکبوتی نشان می دهد — اما شما نمی تواند هر یک از فیلم های خاص مرد عنکبوتی را در آنجا پخش کنید.

علاوه بر این، دیزنی و سونی استراتژی‌های استریم متفاوتی دارند.

دیزنی سرویس پخش خود را دارد. سونی این کار را نمی کند. دیزنی در طول همه‌گیری همه‌گیر انعطاف‌پذیر بوده است، و دائماً زمان (و اگر) فیلم‌ها به سینماها می‌روند و مدت زمانی که قبل از پخش در آنجا می‌ماندند، تغییر می‌دهد. از سوی دیگر، سونی و استارز در قراردادی که سال‌ها پیش منعقد شده بودند، بسته شده‌اند، قبل از اینکه همه‌گیری سرعت فیلم‌های جدید به سرعت به یک سرویس پخش برسد.

دیزنی دیزنی پلاس را تنها حدود چهار ماه قبل از شیوع بیماری همه گیر COVID-19 راه اندازی کرد. تقریباً بلافاصله، دیزنی دوباره این سرویس را به عنوان یک خروجی برای انتشار فیلم‌های جدید بزرگ تصور کرد. برخی از فیلم‌های دیزنی – معمولاً فیلم‌های لایو اکشن با بودجه متوسط ​​و فیلم‌های پیکسار مانند لوکا و سول – به طور کامل از سینماها رد شدند و بدون هزینه اضافی برای پخش در دیزنی پلاس در دسترس بودند. برای بزرگ‌ترین فیلم‌ها، دیزنی پلاس مدل پریمیر اکسس خود را معرفی کرد تا دسترسی پخش جریانی به فیلم‌های جدید و بزرگ را با هزینه 30 دلاری اضافی بفروشد.

پس از آن که جامعه در سال گذشته بازگشایی شده است، دیزنی فیلم های انحصاری تئاتر را دوباره معرفی کرد. اما «پنجره‌های» دیزنی – دوره زمانی پس از اکران یک فیلم در سینماها اما قبل از شروع پخش آن – در سراسر نقشه دیده می‌شود. Encanto قبل از پخش یک ماه در سینماها گذراند. برای مارول جاودانه ها، دو بود. داستان وست ساید – استیون اسپیلبرگ که دوباره این فیلم موزیکال را بازسازی می کند – حدود سه ماه پس از پخش انحصاری آن در سینماها، به دیزنی پلاس رسید.

اکنون، با ورود دکتر استرنج به دیزنی پلاس پس از 47 روز، دیزنی به سمت نرمال جدید صنعت حرکت می کند که حدود یک ماه و نیم فیلم ها را به عنوان فیلم های انحصاری نمایش می دهد.

اما رویکرد استریم سونی نمی‌تواند متفاوت از این باشد.

برخلاف دیزنی، سونی از سرویس پخش خود استفاده نمی کند. بنابراین استراتژی سونی این است که مجوز فیلم‌های خود را برای پخش تلویزیونی و استریم برای دیگران صادر کند و در این فرآیند درآمد حاصل از این معاملات را افزایش دهد.

سونی و استارز در سال 2017 قرارداد خود را منعقد کردند، زمانی که استاندارد بود که فیلم‌ها به طور انحصاری برای حدود 75 تا 90 روز در سینماها اکران شوند و شش تا نه ماه پس از اکران در سینماها از پخش آن‌ها جلوگیری کردند. اگرچه همه‌گیری سنت‌های اکران فیلم را تغییر داد، معامله سونی با Starz همچنان مطابق با استانداردهای قبل از همه‌گیری است.

به همین دلیل است که Spider-Man: No Way Home برای شروع استریمینگ در Starz بسیار طول می کشد: جدول زمانی آن مصنوع از دوران متفاوتی از فیلم ها است.

این مطلب از رسانه های بین المللی معتبر جمع آوری بطور خودکار شده و رسانه رادیو فناوری نقشی در تهیه و تالیف انها ندارد. رادیو فناوری تابع مقررات و آرمانهای جمهوری اسلامی ایران است بنابراین اگر این مطلب نیاز به حذف و یا ویرایش دارد به ما اطلاع دهید.

درباره ی rf_admin

مطلب پیشنهادی

خبر متا یکی از بزرگترین بازی های واقعیت مجازی خود را تعطیل می کند – اما فقط برای دارندگان Quest 1

به گزارش سرویس اخبار تکنولوژی رسانه رادیو فناوری ، تقریباً در همان زمانی که متا …