مرسدس EQXX رکورد خود را شکست و با یک بار شارژ 747 مایل را طی کرد

به گزارش سرویس اخبار فناوری رسانه رادیو فناوری ،

برگشت در آوریل خودروی مفهومی الکتریکی مرسدس بنز ویژن EQXX از اشتوتگارت، آلمان، به کاسیس، فرانسه، با یک بار شارژ، 626.3 مایل را طی کرد و همچنان با 15 درصد شارژ باقی مانده به مقصد رسید. حالا مرسدس گرفته است EQXX در یک سفر حتی طولانی تر، رانندگی آن از اشتوتگارت به پیست مسابقه Silverstone در بریتانیا و شکستن رکورد برد خود با طی کردن 747 مایل در مجموع.

این سفر به انگلستان علاوه بر فاصله طولانی‌تر، چالش‌های بسیار بیشتری نسبت به رانندگی EQXX به فرانسه داشت. در حالی که رکورد قبلی در آب و هوای بهاری که از 37 تا 64 درجه فارنهایت متغیر بود، ثبت شد، دما در راه سیلورستون به 86 درجه فارنهایت رسید. در مجموع EQXX 14 ساعت و 30 دقیقه رانندگی کرد و 8 ساعت از آن تهویه مطبوع کار کرد. EQXX دارای یک پمپ حرارتی چند منبعی است که به خنک نگه داشتن فضای داخلی با کمترین تأثیر در برد کمک می کند، و موتور الکتریکی فشرده آن به اندازه ای کارآمد است که گرمای زیادی تولید نمی کند، بنابراین سیستم مدیریت حرارتی می تواند سبک تر و کوچکتر باشد. خنک‌سازی تا حدی از طریق آیرودینامیک خودرو، از جمله کرکره‌های فعال و صفحه خنک‌کننده در کف انجام می‌شود.

شبیه یک سفینه فضایی است.

مرسدس بنز

همچنین در مسیر اشتوتگارت به سیلورستون، ترافیک توقف و حرکت بسیار بیشتری وجود داشت، و فرصت‌های کمتری برای بازیابی انرژی از طریق ترمزگیری وجود داشت – رانندگی آوریل از طریق کوه‌های آلپ انجام شد، که در این زمینه بسیار مفید است. تیم مرسدس همچنین باید با بخش بسته ای از اتوبان برخورد می کرد که نیاز به انحراف در حومه شهر داشت و EQXX مجبور بود یوروتونل را طی کند.

هنگامی که EQXX به سیلورستون رسید، هنوز مقداری شارژ باقی مانده بود، بنابراین راننده فرمول E مرسدس بنز و قهرمان سابق Nyck de Vries فرمان را در دست گرفت و به پیست رسید. او در EQXX به راحتی پیش نرفت و به حداکثر سرعت 87 مایل در ساعت رسید و 11 دور از پیست را کامل کرد قبل از اینکه آب خودرو در حین ورود به پیت لین تمام شود. در طول 747 مایل پیموده شده، EQXX میانگین سرعت 52 مایل در ساعت را با میانگین مصرف 8.3 کیلووات ساعت در هر 100 کیلومتر داشت.

EQXX پس از سفر طولانی‌اش، اکنون در جشنواره سرعت گودوود به نمایش گذاشته می‌شود، جایی که از تپه‌های معروف بالا می‌رود. با این حال، سرگرمی هنوز تمام نشده است. بسیاری از فناوری‌های EQXX طی چند سال آینده به تولید خودروهای الکتریکی مرسدس بنز راه خواهند یافت و تیم توسعه در حال برنامه‌ریزی سفر جاده‌ای بعدی خود است.

این مطلب از رسانه های بین المللی معتبر جمع آوری بطور خودکار شده و رسانه رادیو فناوری نقشی در تهیه و تالیف انها ندارد. رادیو فناوری تابع مقررات و آرمانهای جمهوری اسلامی ایران است بنابراین اگر این مطلب نیاز به حذف و یا ویرایش دارد به ما اطلاع دهید.

درباره ی rf_admin

مطلب پیشنهادی

خبر متا یکی از بزرگترین بازی های واقعیت مجازی خود را تعطیل می کند – اما فقط برای دارندگان Quest 1

به گزارش سرویس اخبار تکنولوژی رسانه رادیو فناوری ، تقریباً در همان زمانی که متا …