تویوتا تاندرا پیکاپ، BZ4X EV برای مشکلات جداگانه فراخوان شد

به گزارش سرویس اخبار فناوری رسانه رادیو فناوری ،

چه اتفاقی می افتد

تویوتا دو فراخوان داوطلبانه برای پیکاپ Tundra و BZ4X EV صادر کرد که بر بیش از 46000 خودرو در ایالات متحده تأثیر گذاشت.

چرا مهم است

تویوتا از مالکان BZ4X خواست تا زمانی که کار فراخوان کامل نشده است، خودروهای خود را رانندگی نکنند.

بعدش چیه

کار تعمیر به صورت رایگان انجام می شود و در ماه جولای به مالکان اطلاع داده می شود.

تویوتا یک جفت فراخوان ایمنی داوطلبانه را در هفته جاری اعلام کرد که بر دو محصول جدید خود تأثیر می گذارد. در 2022 توندرا پیکاپ و 2023 BZ4X SUV الکتریکی موضوع دو فراخوان جداگانه است که بیش از 46000 خودرو در ایالات متحده را پوشش می دهد.

فراخوان توندرا مربوط به مهره های محور عقب است که می توانند به مرور زمان شل شده و به طور بالقوه بیفتند. تویوتا در بیانیه ای گفت: «اگر جداسازی کامل رخ دهد، این می تواند بر پایداری خودرو و عملکرد ترمز تأثیر بگذارد و خطر تصادف را افزایش دهد. صاحبان کامیون های معیوب تا پایان ماه جولای مطلع خواهند شد و تویوتا می گوید تقریباً 46000 توندرا تحت تأثیر قرار گرفته اند.

فراخوان BZ4X به طور قابل توجهی کوچکتر است. تویوتا می گوید که تقریباً 260 وسیله نقلیه درگیر هستند. با این حال، این یکی بسیار جدی تر است. تویوتا گفت: «پس از استفاده کم مسافت پیموده شده، تمام پیچ‌های توپی روی چرخ می‌توانند تا حدی شل شوند که چرخ از خودرو جدا شود. کاملاً واضح است که چرا این خوب نیست.

در واقع، تویوتا می‌گوید شاسی‌بلندهای آسیب‌دیده BZ4X نباید تا زمانی که تعمیری انجام شود رانده شوند. با این حال، تویوتا گفت: “در حال حاضر هیچ درمانی در دسترس نیست.” تا زمانی که راه حل در دسترس نباشد، هر فروشنده مجاز تویوتا خودرو را تحویل می گیرد و یک وسیله نقلیه قرضی به صورت رایگان در اختیار مالک قرار می دهد.

این فراخوان در مورد پسر عموی BZ4X نیز اعمال می شود سوبارو سولترا. به گزارش رویترز، حدود 2600 سولتررا در سراسر جهان تحت تأثیر قرار گرفته اند، اگرچه یک سخنگوی ایالات متحده گفت که هیچ یک از خودروهای الکتریکی به مشتریان تحویل داده نشده است.

برای بررسی اینکه آیا ماشین شما تحت تأثیر این فراخوان یا هر فراخوان دیگری قرار گرفته است، به راهنمای نحوه کار CNET مراجعه کنید.

این مطلب از رسانه های بین المللی معتبر جمع آوری بطور خودکار شده و رسانه رادیو فناوری نقشی در تهیه و تالیف انها ندارد. رادیو فناوری تابع مقررات و آرمانهای جمهوری اسلامی ایران است بنابراین اگر این مطلب نیاز به حذف و یا ویرایش دارد به ما اطلاع دهید.

درباره ی rf_admin

مطلب پیشنهادی

خبر متا یکی از بزرگترین بازی های واقعیت مجازی خود را تعطیل می کند – اما فقط برای دارندگان Quest 1

به گزارش سرویس اخبار تکنولوژی رسانه رادیو فناوری ، تقریباً در همان زمانی که متا …