ویژگی آینده الکسای آمازون می تواند صدای مردگان را تقلید کند

به گزارش سرویس اخبار فناوری رسانه رادیو فناوری ،

آمازون الکسا ممکن است از صدای دوستان و خانواده ای که دیگر در قید حیات نیستند در به روز رسانی آینده استفاده کند. آمازون این ویژگی ها را در کنفرانس re:MARS خود در چهارشنبه به عنوان راهی برای “دوام بخشیدن خاطرات” ذکر کرد.

پس از گوش دادن به صدای یک نفر برای کمتر از یک دقیقه، الکسا می تواند آن صدا را هنگام صحبت کردن شبیه سازی کند. به گزارش اسکای نیوز، ویدئویی از این ویژگی کودکی را به تصویر می‌کشد که از مادربزرگش خواسته است برایشان داستان بخواند، و الکسا قبل از تغییر صدایش تایید کرده است.

هنوز مشخص نیست که این ویژگی تا چه اندازه در حال توسعه است یا چه زمانی می‌توان آن را برای دستیارهای صوتی الکسا عرضه کرد. رویداد re:MARS (برای یادگیری ماشینی، اتوماسیون، روبات‌ها و فضا) آنچه را که آمازون در محاسبات محیطی انجام می‌دهد، از جمله پیشرفت‌های الکسا نشان می‌دهد، بنابراین ممکن است به این زودی شاهد این ویژگی نباشیم.

همچنین نگرانی‌های امنیتی بالقوه‌ای در مورد توانایی ایجاد مجدد الگوی صوتی دقیقاً وجود دارد، اگرچه تا زمانی که بدانیم الکسا پس از شنیدن یک صدا برای مدت کوتاهی چقدر می‌تواند آن را تقلید کند، قضاوت خود را حفظ خواهیم کرد. همچنین خواهیم دید که این ویژگی چگونه دریافت می‌شود — در حالی که به نظر می‌رسد کاربران را ملزم می‌کند که استفاده از آن را انتخاب کنند، یک سوال اخلاقی در مورد حقوق صدای متوفی و ​​مدت زمان حفظ آن در دستگاه‌ها یا سرورهای شرکت وجود دارد. .

سخنگوی آمازون به CNET تأیید کرد که ویژگی تقلید صدا به صراحت برای اعضای خانواده فوت شده در نظر گرفته نشده است. این مبتنی بر پیشرفت‌های اخیر در فناوری تبدیل متن به گفتار است که در مقاله سفید آمازون در سال جاری توضیح داده شده است، جایی که تیم صدایی با کیفیت بالا با داده‌های بسیار کمتر تولید کرده است، به جای صرف ساعت‌ها برای ضبط صدا به صورت حرفه‌ای، از فیلتر صوتی استفاده می‌کند. استودیو

بیشتر بخوانید: 50 بهترین مهارت الکسا که به شما کمک می کند زندگی شما را بسیار آسان تر کند

این مطلب از رسانه های بین المللی معتبر جمع آوری بطور خودکار شده و رسانه رادیو فناوری نقشی در تهیه و تالیف انها ندارد. رادیو فناوری تابع مقررات و آرمانهای جمهوری اسلامی ایران است بنابراین اگر این مطلب نیاز به حذف و یا ویرایش دارد به ما اطلاع دهید.

درباره ی rf_admin

مطلب پیشنهادی

خبر متا یکی از بزرگترین بازی های واقعیت مجازی خود را تعطیل می کند – اما فقط برای دارندگان Quest 1

به گزارش سرویس اخبار تکنولوژی رسانه رادیو فناوری ، تقریباً در همان زمانی که متا …