ناسا ماموریت 2022 به روان سیارکی ارزشمند را در یک فالکون هوی لغو کرد

به گزارش سرویس اخبار فناوری رسانه رادیو فناوری ،

چه اتفاقی می افتد

فضاپیمایی که برای بازدید از یک سیارک غیر معمول ساخته شده است تا پایان یک پنجره پرتاب کوتاه از زمین خارج نمی شود.

چرا مهم است

ممکن است مجبور باشیم تا سال 2030 منتظر باشیم تا ماموریتی برای فرود بر روی سیارک مرموز و بالقوه ارزشمند روان انجام شود.

امید ناسا برای پرتاب یک فضاپیما برای بررسی سیارک غنی از فلز Psyche در سال 2022 حداقل در سال آینده کاهش یافته است.

ماموریت Psyche در ابتدا قرار بود در ماه اوت از بالای یک موشک فالکون هوی اسپیس ایکس پرتاب شود، اما ناسا در ماه مه اعلام کرد که یک نقص نرم افزاری باعث به تعویق افتادن راه اندازی آن حداقل تا سپتامبر خواهد شد. اکنون آژانس می گوید که نمی تواند در طول پنجره پرتاب که در 11 اکتبر به پایان می رسد، از زمین خارج شود.

دکتر لوری لشین، مدیر آزمایشگاه پیشرانه جت ناسا، جمعه به خبرنگاران گفت: «زمان ما برای فرصت پرتاب 2022 تمام شده است. “این یک چالش با نرم افزار برای سیستم هدایت، ناوبری و کنترل است.”

نرم‌افزار مورد بحث با چند ماه تأخیر تکمیل شد و محقق اصلی Psyche، Lindy Elkins-Tanton از دانشگاه ایالتی آریزونا، گفت چالش‌هایی در راه‌اندازی محیط آزمایش پیچیده مورد نیاز برای اعتبارسنجی آن وجود داشته است.

Elkins-Tanton با اشاره به سیستم هدایت، ناوبری و کنترل گفت: “ما هیچ مشکل شناخته شده ای با نرم افزار GNC نداریم، فقط نتوانستیم آن را آزمایش کنیم.”

این تاخیر به این معنی است که پرتاب تا سال 2023 یا 2024 اتفاق نمی افتد و فضاپیما تا سال 2029 یا 2030 به Psyche نمی رسد.

لشین در بیانیه ای گفت: “پرواز به سمت یک سیارک غنی از فلز دور، با استفاده از مریخ برای کمک گرانشی در مسیر رسیدن به آنجا، دقت باورنکردنی دارد. ما باید آن را درست انجام دهیم.” تصمیم برای به تاخیر انداختن پرتاب آسان نبود، اما تصمیم درستی است.

مقصد ماموریت یک سیارک عجیب و غریب به نام رسمی 16 Psyche است که دارای ترکیب بالایی از فلزات است که برخی از دانشمندان حدس می زنند که ممکن است در واقع هسته یک سیاره باستانی باشد. امید این است که اکسپدیشن بتواند بینشی در مورد آرایش دقیق شی و منشاء آن ارائه دهد.

یکی دیگر از ماموریت های ناسا به نام ژانوس، که برای مطالعه سیستم های دوتایی سیارکی طراحی شده است، قرار بود در پرتاب فالکون هوی سوار شود. آژانس فضایی گفت که به دنبال گزینه های دیگری برای این ماموریت است.

این مطلب از رسانه های بین المللی معتبر جمع آوری بطور خودکار شده و رسانه رادیو فناوری نقشی در تهیه و تالیف انها ندارد. رادیو فناوری تابع مقررات و آرمانهای جمهوری اسلامی ایران است بنابراین اگر این مطلب نیاز به حذف و یا ویرایش دارد به ما اطلاع دهید.

درباره ی rf_admin

مطلب پیشنهادی

خبر متا یکی از بزرگترین بازی های واقعیت مجازی خود را تعطیل می کند – اما فقط برای دارندگان Quest 1

به گزارش سرویس اخبار تکنولوژی رسانه رادیو فناوری ، تقریباً در همان زمانی که متا …