Novavax چیست؟ – CNET

به گزارش سرویس اخبار فناوری رسانه رادیو فناوری ،

برای به روزترین اخبار و اطلاعات در مورد همه گیری ویروس کرونا، از وب سایت های WHO و CDC دیدن کنید.

چه اتفاقی می افتد

انتظار می رود FDA به Novavax، یک واکسن جدید COVID-19 مجوز دهد، اگرچه هنوز در دست بررسی است.

چرا مهم است

Novavax اولین واکسن مبتنی بر پروتئین برای COVID-19 است که در ایالات متحده موجود است، اگرچه این فناوری دهه‌هاست که وجود دارد. در حالی که این نوع واکسن دارای مزایایی در همه گیری است، چالش های منحصر به فردی نیز دارد.

بعدش چیه

FDA و CDC باید تصمیم بگیرند که ایالات متحده چگونه یا اگر از Novavax استفاده کند یا خیر.

به منظور تحکیم یک طرح واکسن برای افزایش احتمالی کووید-19 زمستانی، کمیته ای متشکل از دانشمندان و سایر کارشناسانی که به سازمان غذا و داروی ایالات متحده مشاوره می دهند، قرار است در پایان ژوئن تشکیل جلسه دهند تا تصمیم بگیرند که ایالات متحده چگونه باید کووید-19 خود را اصلاح کند. 19 واکسن

همین کمیته در اوایل این ماه Novavax را تایید کرد، یک واکسن مبتنی بر پروتئین COVID-19، برای مجوز. اگر FDA به آن چراغ سبز نشان دهد، این چهارمین واکسن کووید-19 در بازار ایالات متحده خواهد بود و اولین واکسنی است که از فناوری سنتی تر و مبتنی بر پروتئین در برابر ویروس کرونا استفاده می کند.

همچنین یکی از ابزارهای اضافی این کشور در مبارزه با کووید-19 خواهد بود، اما ابزاری دیگر که بر اساس چیزی است که گونه اجدادی کووید-19 نامیده می شود. در حالی که واکسن‌های مبتنی بر گونه‌های اجدادی همچنان در برابر بیماری‌های شدید و مرگ محافظت می‌کنند، تنظیم‌کننده‌های سلامت در حال بحث هستند که آیا فرمول‌های واکسن قدیمی‌تر باید راه‌گشا باشد یا خیر.

با گذشت بیش از دو سال از همه‌گیری، اکثر آمریکایی‌ها (حدود 67 درصد) به طور کامل در برابر کووید-19 واکسینه شده‌اند و بسیاری از آنها یک دوز یا دوز تقویت کننده. بر اساس نظرسنجی بنیاد خانواده قیصر، به نظر می رسد کسانی که مردد یا مخالف واکسیناسیون هستند، به این مواضع ادامه می دهند. درصد بزرگسالان آمریکایی که به این نظرسنجی پاسخ دادند و گفتند که «قطعاً» واکسن کووید-19 دریافت نمی‌کنند، از 15 درصد در دسامبر 2020 تا 17 درصد در آوریل 2022 متغیر است.

Novavax از طریق عملیات Warp Speed ​​با دولت فدرال قرارداد داشت، اما مشکلات تولیدی را تجربه کرده است که مانع از مجوز استفاده اضطراری بالقوه شده است. علاوه بر بررسی اطلاعات بیشتر در مورد نحوه عملکرد Novavax در برابر نوع omicron، FDA باید قبل از مجوز واکسن، تولید این شرکت را امضا کند.

با این حال، برخی از دانشمندان امیدوارند که نوواکس ممکن است روزی به عنوان دوز تقویت کننده در ترکیب با سایر واکسن ها استفاده شود و سری اولیه آن ممکن است نیاز به یک واکسن سنتی تر و بالقوه به همان اندازه موثر کووید-19 را برطرف کند. همچنین در حال حاضر در کشورهای دیگر از جمله کانادا و استرالیا با نام Nuvaxovid موجود است.

راس کدل، استاد ایمونولوژی و میکروبیولوژی در پردیس پزشکی دانشگاه کلرادو آنشوتز در ایمیلی گفت: «داشتن واکسنی مانند Novavax خوب است زیرا گزینه دیگری برای کسانی است که ممکن است منع مصرف سایر پلتفرم‌های واکسن داشته باشند». . برخی واکنش های آلرژیک یا نگرانی های نادرتری مانند لخته شدن خون دارند.

واکسن کووید-19 جانسون اند جانسون هنوز در ایالات متحده مجاز است، اما استفاده از آن مجاز بوده است محدود به دلیل خطر نادر اما جدی لخته شدن خون. این باعث می شود واکسن های فایزر و مدرنا به عنوان دو گزینه توصیه شده در حال حاضر برای اکثر بزرگسالان باشند.

مجاز Novavax همچنین در را برای استفاده به عنوان دوز تقویت کننده یا بخشی از a باز می کند ترکیب و مطابقت رویکرد با سایر واکسن‌های کووید-19.

در اینجا چیزی است که باید بدانید.

زن پس از شلیک به یک چسب زخم روی بازوی خود اشاره می کند.

VioletaStoimenova/Getty Images

Novavax چیست؟ چه فرقی دارد؟

Novavax یک واکسن کووید-19 است که برخلاف سایر واکسن‌های موجود در ایالات متحده، از فناوری سنتی‌تر مبتنی بر پروتئین استفاده می‌کند: Pfizer-BioNTech و Moderna از فناوری mRNA استفاده می‌کنند و جانسون و جانسون یک واکسن ناقل ویروسی است.

Kedl گفت: در واکسن Novavax، یک پروتئین خالص شده از ویروس با چیزی که ادجوانت نامیده می شود مخلوط می شود – افزودنی هایی که “پاسخ ایمنی را بیدار می کنند و به آن می گویند که این هدف را جدی بگیرد.”

دکتر گلن ورتمن، متخصص بیماری های عفونی در MedStar Health، گفت که رویکرد کلی اکثر واکسن ها استفاده از پایه پروتئینی است.

وورتمن گفت: “به طور خاص، Novavax بسیار شبیه واکسن هپاتیت B است” که اکثر ما در کودکی دریافت می کنیم. برخی از واکسن‌های آنفولانزا، زونا و سایر بیماری‌ها از فناوری مشابهی استفاده می‌کنند.

با این حال، در حالی که گزینه دیگری را ارائه می دهد، هیئت منصفه ممکن است در مورد اینکه آیا Novavax مصونیت بالاتری نسبت به واکسن های فایزر و مدرنا ارائه می دهد یا خیر.

کدل گفت: «از نظر ایمونولوژیک، به نظر من، به خودی خود چیز افتضاحی را که قبلاً توسط واکسن‌های mRNA به خوبی مورد بررسی قرار نگرفته است، به ارمغان نمی‌آورد.

با این حال، او گفت که ذخیره و ارسال آن آسان تر از واکسن های mRNA است. این ممکن است یک مزیت در هنگام واکسیناسیون جوامعی باشد که دسترسی به آن ها سخت تر است، جایی که خنک نگه داشتن واکسن های سخت در یخچال ممکن است دشوار باشد. Kedl گفت، اما Novavax در مورد تولید دارای معایب جدی است، زیرا تولید و خالص سازی پروتئین ها برای این شرکت ارزان نیست.

او گفت: «واکسن‌های mRNA از این مرحله عبور می‌کنند زیرا هر فرد را به سازنده واکسن خود تبدیل می‌کنند. واکسن‌های mRNA با آموزش سلول‌های ما برای ساختن پروتئینی که باعث ایجاد پاسخ ایمنی می‌شود، کار می‌کنند.

Kedl گفت، به همین دلیل، تنظیم واکسن‌های mRNA نسبت به Novavax آسان‌تر است، زمانی که یک نوع جدید وارد می‌شود.

او گفت: «پلتفرم mRNA به مراتب بیشتر از آنچه Novavax انجام می دهد، قابل تغییر است. هر بار که نیاز به ساخت یک نوع جدید واکسن باشد، Novavax باید کارهای زیادی را در آزمایشگاه انجام دهد تا بفهمد کدام تغییرات همچنان اجازه می‌دهد پروتئین خوبی ساخته و در مقادیر انبوه خالص شود.

چندین ویال واکسن COVID-19 در پس زمینه آبی روشن.

یولیا رزنیکوف/گتی ایماژ

Novavax چقدر موثر است؟

نتایج منتشر شده از یک کارآزمایی نشان داد که Novavax بیش از 90٪ در برابر COVID-19 علامت دار و 100٪ در برابر بیماری شدید و مرگ موثر است. اما مهمتر از همه این است که این آزمایش قبل از انتشار گسترده انواع omicron یا delta انجام شد. هر دو نوع دلتا و اومیکرون – از جمله زیر متغیرهای omicron مانند BA.2، BA.2.12.1 و BA.4 – مسری‌تر هستند و از برخی مصونیت‌ها در برابر واکسن‌ها و عفونت قبلی فرار می‌کنند.

داده‌های واقعی در مورد مقایسه اثر Novavax با سایر واکسن‌ها هنوز وجود ندارد. به گفته سازمان بهداشت جهانی، “به دلیل رویکردهای متفاوت در طراحی مطالعات مربوطه، مقایسه مو به مو واکسن ها غیرممکن است.”

Novavax چه زمانی در دسترس خواهد بود؟

FDA هنوز نیاز به مجوز سری اولیه دارد (اولین مجموعه شات ها، نه دوزهای تقویت کننده). در حالی که معمولاً توصیه کمیته مشورتی خود را می پذیرد، آژانس باید داده های بیشتری را بررسی کند.

پس از انجام این کار، کمیته‌ای متشکل از کارشناسان مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها رای خواهند داد که آیا Novavax و برای چه کسی توصیه شود یا خیر، و سپس مدیر CDC این توصیه را امضا خواهد کرد.

کمیته مشورتی FDA قرار است برای یک جلسه عمومی در 28 ژوئن تشکیل جلسه دهد تا در مورد فرمول‌های واکسن کووید-19 آینده – از جمله برای افزایش احتمالی کووید-19 در پاییز یا زمستان، صحبت کند.

پس از تأیید و توصیه، مشخص نیست که Novavax دقیقاً چقدر در دسترس خواهد بود با واکسن‌های Moderna’s و Pfizer که در داروخانه‌ها، کلینیک‌ها و مطب‌های پزشکان در سراسر کشور موجود هستند مقایسه شود. به گزارش نیویورک تایمز، دولت ایالات متحده در ابتدا قصد داشت 110 میلیون دوز از واکسن را خریداری کند، اما ایالات متحده منبع کافی واکسن کووید-19 برای دوزهای اولیه و تزریقات تقویت کننده دارد.

ایالات متحده چگونه هزینه Novavax را پرداخت می کند؟

در حالی که واکسن‌های کووید-19 رایگان و در دسترس همه آمریکایی‌ها بوده است، بودجه اخیر در کنگره متوقف شده است و مقامات فدرال هشدار داده‌اند که پول ما برای آزمایش‌های کووید-19، واکسن‌ها، درمان‌ها و هزینه‌های مربوطه تمام می‌شود. برخی از خدمات برای آمریکایی ها بدون بیمه درمانی قبلا منقضی شده اند.

با این حال، این احتمال وجود دارد که واکسن‌های COVID-19 حداقل برای مدتی رایگان باقی بمانند. نیویورک تایمز گزارش می دهد که پول برای آزمایش کووید-19 و تجهیزات حفاظتی برای پوشش هزینه های واکسن و درمان پاییز منتقل می شود.

آیا می توان از Novavax به عنوان تقویت کننده استفاده کرد؟

FDA مجوز Novavax را به عنوان یک سری اولیه (دو دوز اول) در نظر گرفته است. اگر FDA به آن چراغ سبز نشان دهد، ممکن است به گزینه دیگری در کاتالوگ تقویت کننده ایالات متحده تبدیل شود. پاییز گذشته، سازمان غذا و داروی آمریکا این قرارداد را امضا کرد رویکرد ترکیب و تطبیق به تقویت کننده های مجاز COVID-19 یا دوز تقویت کننده هترولوگ.

ورتمن گفت: هنگامی که داده‌هایی در مورد استفاده از واکسنی مانند Novavax با واکسن‌های mRNA وجود دارد، ممکن است افرادی وجود داشته باشند که سه یا چهار واکسن mRNA را دریافت کرده‌اند و ممکن است علاقه‌مند به آزمایش واکسن دیگری به عنوان بخشی از استراتژی ترکیب و تطبیق باشند. .

Kedl به طور مشابه گفت: “من فکر می کنم که مزیت واقعی واکسن Novavax در زمینه گسترده تر است.” زیرا اکنون یک پلت فرم واکسن دیگر برای ترکیب و تطبیق با سایر واکسن ها دارد.

اطلاعات موجود در این مقاله فقط برای اهداف آموزشی و اطلاعاتی است و توصیه بهداشتی یا پزشکی نیست. در مورد هر گونه سؤالی که ممکن است در مورد یک وضعیت پزشکی یا اهداف سلامتی داشته باشید، همیشه با یک پزشک یا سایر ارائه دهندگان سلامت واجد شرایط مشورت کنید.

این مطلب از رسانه های بین المللی معتبر جمع آوری بطور خودکار شده و رسانه رادیو فناوری نقشی در تهیه و تالیف انها ندارد. رادیو فناوری تابع مقررات و آرمانهای جمهوری اسلامی ایران است بنابراین اگر این مطلب نیاز به حذف و یا ویرایش دارد به ما اطلاع دهید.

درباره ی rf_admin

مطلب پیشنهادی

خبر متا یکی از بزرگترین بازی های واقعیت مجازی خود را تعطیل می کند – اما فقط برای دارندگان Quest 1

به گزارش سرویس اخبار تکنولوژی رسانه رادیو فناوری ، تقریباً در همان زمانی که متا …