اپل، دیزنی، و دیگران در مورد لغو دادگاه عالی Roe v. Wade صحبت می کنند

به گزارش سرویس اخبار فناوری رسانه رادیو فناوری ،

روز جمعه دادگاه عالی حق سقط جنین در قانون اساسی را حذف کرد در ایالات متحده، لغو تصمیم تاریخی 1973 Roe v. Wade.

تصمیم دادگاه به ایالت ها این اختیار را می دهد که قوانین خود را در مورد سقط جنین وضع کنند که بسیاری از آنها چنین هستند انتظار می رود ممنوع یا به شدت محدود شود دسترسی به سقط جنین

در حالی که کشور با تأثیر این حکم دست و پنجه نرم می کند، چندین مدیر اجرایی برجسته از صنایع فناوری، سرگرمی و سایر صنایع صحبت کرده اند. برخی از شرکت‌ها همچنین گفته‌اند که هزینه‌های سفر کارکنانی را که نمی‌توانند در محل زندگی خود به سقط جنین دسترسی داشته باشند، پوشش خواهند داد.

در اینجا نگاهی می اندازیم به آنچه شرکت ها و رهبران آنها تاکنون گفته اند.

آنچه مدیران می گویند و شرکت ها انجام می دهند

سیب: این سازنده آیفون گفت که از “حقوق کارمندان برای تصمیم گیری در مورد سلامت باروری خود” پشتیبانی می کند.

یکی از سخنگویان اپل گفت: “بیش از یک دهه است که مزایای جامع اپل به کارمندان ما این امکان را می دهد که برای مراقبت های پزشکی به خارج از ایالت سفر کنند، اگر در ایالت خود در دسترس نبود.”

جعبه: Aaron Levie، مدیرعامل شرکت اشتراک‌گذاری فایل و ذخیره‌سازی ابری، بیانیه‌ای را به اشتراک گذاشت و گفت که از تصمیم دادگاه عالی برای لغو Roe v. Wade ناامید شده است.

در بیانیه ای که لوی در توییتر به اشتراک گذاشته است، آمده است: «با توجه به این تصمیم، ما می خواهیم مجدداً تأیید کنیم که Box به حمایت از مرخصی با حقوق ادامه می دهد و همچنین هزینه های سفر و پزشکی کارکنان را برای دریافت خدمات مهم مراقبت های بهداشت باروری پوشش می دهد. ما متعهد به ایجاد یک محیط کار ایمن، عادلانه و فراگیر برای همه بوکسورها هستیم.»

بانجی: استودیوی بازی سازی Bungie گفت که در “تعهد خود برای دفاع از انتخاب باروری و آزادی” دلسرد نشده است.

در یک پست وبلاگی، این شرکت اعلام کرد که یک برنامه بازپرداخت هزینه سفر را برای کارمندان اجرا می کند تا زمانی که خود یا وابستگانشان نمی توانند به مراقبت های بهداشتی مورد نیاز در محل زندگی خود دسترسی داشته باشند، استفاده کنند.

دیزنی: دیزنی روز جمعه به کارمندان گفت که “متعهد به ارائه دسترسی جامع به مراقبت های با کیفیت و مقرون به صرفه” از جمله برنامه ریزی خانواده و ختم بارداری است.

سخنگوی دیزنی گفت که این شرکت مزایای سفر را ارائه می دهد که به کارمندان اجازه می دهد به درمان های پزشکی دسترسی پیدا کنند که ممکن است در محل آنها در دسترس نباشد. همه کارمندان ایالات متحده که در طرح مراقبت های بهداشتی دیزنی شرکت می کنند، واجد شرایط هستند، از جمله بازیگران در پارک ها و استراحتگاه ها.

متا: شریل سندبرگ، مدیر اجرایی متا در پستی در شبکه اجتماعی گفت این حکم “سلامت و زندگی میلیون ها دختر و زن” را در سراسر ایالات متحده به خطر می اندازد.

سندبرگ نوشت: نمی توانم باور کنم که سه دخترم را با حقوق کمتری به کالج بفرستم. این یک شکست بزرگ است. برای خودمان، دخترانمان و هر نسلی که در پی آن می‌آید، باید به مبارزه ادامه دهیم.»

متا بلافاصله به درخواست نظر اضافی پاسخ نداد.

اوبر: به گفته یکی از سخنگویان، روز جمعه، شرکت حمل‌ونقل سواری به کارمندان آمریکایی تکرار کرد که «تعدادی از مزایای سلامت باروری، از جمله ختم بارداری و هزینه‌های سفر برای دسترسی به مراقبت‌های بهداشتی» را ارائه می‌کند.

سخنگوی اوبر گفت: «ما همچنین به حمایت از رانندگان ادامه خواهیم داد و در صورت شکایت از راننده‌ای تحت قوانین ایالتی به دلیل ارائه خدمات حمل‌ونقل روی پلت فرم ما به کلینیک، هزینه‌های قانونی را بازپرداخت می‌کنیم.»

شرکت این سیاست را در سال گذشته اعمال کرد پس از تصویب لایحه 8 سنا در تگزاس، قانونی که سقط جنین پس از حدود شش هفته بارداری را ممنوع می کند. این به افراد اجازه می‌دهد از افرادی که در سقط جنین کمک می‌کنند، از جمله پزشکان و افرادی که فردی را که به دنبال سقط جنین است رانده به یک کلینیک می‌رانند، شکایت کنند.

فریاد زدن: جرمی استوپلمن، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران Yelp، گفت در یک توییت حکم دادگاه عالی “سلامت زنان را به خطر می اندازد، حقوق انسانی آنها را انکار می کند و پیشرفت هایی را که از زمان رو به سمت برابری جنسیتی در محیط کار داشته ایم را تهدید می کند.” او از رهبران تجارت خواست که علیه “موج ممنوعیت سقط جنین” که توسط این تصمیم ایجاد شده است صحبت کنند و از کنگره بخواهند که حق سقط جنین را به قانون تبدیل کند.

در ماه آوریل، این شرکت پوشش بیمه سلامت خود را که قبلاً شامل مراقبت از سقط جنین می‌شد، گسترش داد تا مزایای سفر را برای کارمندان ایالات متحده و وابستگان آنها که ممکن است نیاز به مراقبت در خارج از ایالت داشته باشند، فراهم کند. در سال 2018، Yelp همچنین تلاش هایی را برای کاهش اطلاعات نادرست در سایت بررسی انجام داد و اطمینان حاصل کرد که ارائه دهندگان مراقبت های بهداشت باروری را به طور دقیق دسته بندی می کند، که خدمات سقط جنین و مراکز حاملگی بحرانی را ارائه می دهد، که افراد را به گزینه های دیگر هدایت می کند.

واکنش‌های قابل توجه‌تر به سرنگونی Roe v. Wade

بیل گیتس: در یک توییت روز جمعه، یکی از بنیانگذاران مایکروسافت گفت که سرنگونی Roe v. Wade یک “شکست ناعادلانه و غیرقابل قبول است. و زندگی زنان، به ویژه محروم ترین آنها را در معرض خطر قرار می دهد.”

هیلاری کلینتون: در یک توییت وزیر امور خارجه اسبق آمریکا روز جمعه گفت: اکثر آمریکایی ها معتقدند تصمیم برای بچه دار شدن یکی از مقدس ترین تصمیماتی است که وجود دارد و این تصمیمات باید بین بیماران و پزشکانشان باقی بماند. کلینتون افزود که تصمیم دادگاه عالی “به عنوان یک گام به عقب برای حقوق زنان و حقوق بشر، با بدنامی زندگی خواهد کرد.”

میشل اوباما: میشل اوباما، بانوی اول سابق آمریکا در بیانیه‌ای که در رسانه‌های اجتماعی منتشر شد، گفت: «دلش برای مردمی در سراسر این کشور که به تازگی حق اساسی تصمیم‌گیری آگاهانه درباره بدن خود را از دست داده‌اند، می‌سوزد». او این تصمیم را “وحشتناک” و “ویرانگر” خواند، اما مردم را تشویق کرد تا با مشارکت در سازمان‌هایی از جمله Planned Parenthood و The United State of Women وارد عمل شوند.

این مطلب از رسانه های بین المللی معتبر جمع آوری بطور خودکار شده و رسانه رادیو فناوری نقشی در تهیه و تالیف انها ندارد. رادیو فناوری تابع مقررات و آرمانهای جمهوری اسلامی ایران است بنابراین اگر این مطلب نیاز به حذف و یا ویرایش دارد به ما اطلاع دهید.

درباره ی rf_admin

مطلب پیشنهادی

خبر متا یکی از بزرگترین بازی های واقعیت مجازی خود را تعطیل می کند – اما فقط برای دارندگان Quest 1

به گزارش سرویس اخبار تکنولوژی رسانه رادیو فناوری ، تقریباً در همان زمانی که متا …