گزارش می گوید که محققان از ابزار Meta to Scrap برای ردیابی اطلاعات نادرست آنلاین استفاده می کنند

به گزارش سرویس اخبار فناوری رسانه رادیو فناوری ،

CrowdTangle، ابزاری متعلق به متای والد فیس بوک که محتوای موجود در اینترنت را رصد می کند، نقشی حیاتی در مختل کردن اطلاعات نادرست در رسانه های اجتماعی ایفا کرده است، اما گزارش شده است که برای مدت طولانی تری وجود نخواهد داشت.

طبق گزارش بلومبرگ پنجشنبه، متا قصد دارد پلتفرم را تعطیل کند، اگرچه تاریخ مشخصی مشخص نشده است. Meta که CrowdTangle را در سال 2016 خریداری کرد، طبق گزارش‌ها تیمی را که بر روی این ابزار کار می‌کردند منحل کرد و در ژانویه دسترسی کاربران جدید را متوقف کرد. یکی از سخنگویان متا به بلومبرگ گفت که این ابزار حداقل تا انتخابات میان دوره ای آمریکا در نوامبر امسال در دسترس خواهد بود.

متا بلافاصله به درخواست CNET برای اظهار نظر پاسخ نداد، اما سخنگوی ارین مک پیک به بلومبرگ گفت که این شرکت به حمایت از محققان اطلاعات نادرست و ایجاد ابزارهای “با ارزش تر” برای استفاده آنها ادامه خواهد داد.

بررسی‌کنندگان واقعیت، محققان و روزنامه‌نگاران از CrowdTangle برای مشاهده اطلاعات نادرست در سراسر اینترنت، از جمله در سایت‌های رسانه‌های اجتماعی مانند فیسبوک و اینستاگرام متا. تا انتخابات میان دوره ای، اطلاعات نادرست در این برنامه ها می تواند پیامدهای سیاسی جدی داشته باشد.

“بزرگتر چیزی که مردم در آن است [misinformation] مایک کالفیلد، دانشمند پژوهشی در مرکز جامعه آگاه دانشگاه واشنگتن، قبلاً در تلاش است تا با 2022 پیروز نبرد روایی باشد. به CNET گفت. “اگر آنها بتوانند بخش های بزرگی از مردم را متقاعد کنند که انتخابات 2022 غیرقانونی است، احتمال بیشتری وجود دارد که تغییرات قانونی مورد نظر خود را به دست آورند.”

این مطلب از رسانه های بین المللی معتبر جمع آوری بطور خودکار شده و رسانه رادیو فناوری نقشی در تهیه و تالیف انها ندارد. رادیو فناوری تابع مقررات و آرمانهای جمهوری اسلامی ایران است بنابراین اگر این مطلب نیاز به حذف و یا ویرایش دارد به ما اطلاع دهید.

درباره ی rf_admin

مطلب پیشنهادی

WWE Money in the Bank 2022: Start Times, How to Watch, Match Card and Peacock

به گزارش سرویس اخبار فناوری رسانه رادیو فناوری ، آخرین پرداخت به ازای هر ویو …