چگونه شرکت داروسازی جدید مارک کوبان داروها را با تخفیف های هنگفت می فروشد

به گزارش سرویس اخبار فناوری رسانه رادیو فناوری ،

چه اتفاقی می افتد

مارک کوبان شرکتی را راه اندازی کرد که نسخه های ژنریک دارو را با قیمت بسیار پایین ارائه می دهد. یک مطالعه اخیر محاسبه کرده است که Medicare می تواند میلیاردها دلار با این مدل کسب و کار پس انداز کند.

چرا مهم است

داروهای تجویزی نجات دهنده در ایالات متحده اغلب بسیار گران هستند، به ویژه برای افرادی که بیمه ندارند.

شرکت جدید مارک کوبان، کارآفرین میلیاردر، که کمتر از شش ماه از عمر آن می گذرد، صدها داروی عمومی و پرمصرف را با کاهش هزینه های بسیار زیاد می فروشد. و منظورم عظیم است. مطالعه برچسب های قیمت باعث افت فک شما می شود.

نسخه عمومی Actos – که برای بیماران مبتلا به دیابت تجویز می شود و معمولاً به قیمت 74.40 دلار در داروخانه های استاندارد فروخته می شود – طبق این وب سایت با قیمت 6.60 دلار در دسترس است. نسخه عمومی Apriso – که برای بیماران مبتلا به بیماری های گوارشی تجویز می شود و به قیمت 122.70 دلار در داروخانه های استاندارد به فروش می رسد – 36.60 دلار است.

و این فقط یک قطعه است. دفتر کل داروی شرکت دارویی Mark Cuban Cost Plus (بله، این نام کامل است) طولانی است. این داروها شرایطی از میگرن خفیف گرفته تا رفلاکس اسید معده و سرطان و اختلالات عصبی را درمان می‌کنند. همچنین نسخه‌های عمومی انواع داروهای سلامت روان مانند Wellbutrin را که برای درمان افسردگی استفاده می‌شود و Adapin که گاهی برای اضطراب تجویز می‌شود، به فروش می‌رساند.

به طور کلی، Cost Plus Drugs به نظر می رسد به نام مبارزه با چند موضوع بسیار مبرم بهداشت عمومی در ایالات متحده عمل می کند. کوبان در بیانیه ماموریت این شرکت گفت: “اگر بیمه ندارید یا برنامه ای با فرانشیز بالا ندارید، می دانید که حتی ابتدایی ترین داروها نیز می توانند هزینه زیادی داشته باشند.”

او می افزاید: «هر آمریکایی باید به داروهای ایمن و مقرون به صرفه دسترسی داشته باشد، و ما همچنین فکر می کنیم که به همان اندازه مهم است که در قیمت گذاری داروها شفافیت ایجاد کنیم تا بیماران بدانند که قیمت منصفانه ای دریافت می کنند».

با توجه به مورد دوم، وب سایت Cost Plus Drugs دقیقاً آنچه را که ممکن است در حال حاضر تعجب کنید، تشریح می کند. چگونه می توان قیمت دارو را کاهش داد؟

مکانیک Cost Plus

به طور کلی، نحوه قیمت گذاری داروهای تجویزی با نام تجاری – مانند Humira، برای بیماران مبتلا به بیماری کرون، یا EpiPen که برای درمان واکنش های آلرژیک شدید در محل استفاده می شود – بسیار پیچیده است.

بخش‌های متحرک زیادی در پشت صحنه وجود دارد که شامل خود شرکت‌های دارویی و بیمه‌گرها می‌شود. اما در پایان روز، هزینه دارو با نام تجاری نشان دهنده تقاضای آن است.

این بدان معناست که قیمت‌ها لزوماً بر اساس آنچه که برای تولیدکنندگان دارو برای جمع‌آوری مواد تشکیل‌دهنده دارو و انجام کار برای ساختن دارو لازم است، تعیین نمی‌شود. و در حالی که هزینه تحقیق گاهی برای توجیه قیمت‌های بالا استفاده می‌شود، مطالعه‌ای در سال 2016 نشان داد که «هیچ مدرکی دال بر ارتباط بین هزینه‌های تحقیق و توسعه و قیمت‌ها وجود ندارد؛ در عوض، داروهای نسخه‌ای در ایالات متحده عمدتاً بر اساس قیمت‌گذاری می‌شوند. آنچه که بازار متحمل خواهد شد.”

به عنوان مثال، EpiPen قیمت خود را بین سال‌های 2007 تا 2016 تا 500 درصد افزایش داد، اگرچه این قطعاً نمونه شدیدتری از چنین تغییری است.

جان کلارک، دانشیار بالینی در کالج داروسازی، علاوه بر این، در مقایسه با قیمت جهانی داروهای نسخه‌ای، «عوامل اقتصادی زیادی در کار است که باعث می‌شود ایالات متحده دو تا شش برابر بیشتر از سایر کشورها برای داروهای نسخه‌ای بپردازد». و مدیر خدمات داروسازی در Michigan Medicine، در سال 2020 گفت. این عوامل نیز در وهله اول در درون و برون پیچیده تولید دارو پنهان هستند.

Cost Plus Drugs رویکردی کاملاً متفاوت از معمول دارد.

اولاً، این شرکت قصد دارد تمام پیچیدگی های گریزان پشت تولید دارو را حذف کند. دوم اینکه قصد ندارد برای هزینه بسیار بیشتر از هزینه های ساخت.

کوبان در بیانیه ماموریت شرکت گفت: “هر محصولی که ما می فروشیم دقیقاً به یک قیمت قیمت دارد.” “هزینه ما به اضافه 15٪، به اضافه هزینه داروخانه، در صورت وجود.”

به عنوان مثال، هزینه داروهای Cost Plus برای آلبندازول 26.08 دلار در هر دوره است، که سپس 15 درصد برای هزینه های شرکت به 30 دلار افزایش می یابد. به هزینه داروخانه 3 دلار اضافه کنید و مجموع 33 دلار را دریافت خواهید کرد. این قیمت نهایی است، شرکت بیان می کند، بدون احتساب حمل و نقل.

کوبان در بیانیه خود گفت: ما این شرکت را به عنوان تلاشی برای ایجاد اختلال در صنعت دارو و تمام تلاش خود برای پایان دادن به قیمت های مضحک دارو راه اندازی کردیم.

مدیکر می تواند میلیاردها دلار را نجات دهد

مانند بسیاری از کارشناسان، محققان دانشکده پزشکی هاروارد مجذوب این تلاش دارویی فوق العاده صرفه جویی در پول شده بودند – به همین دلیل آنها تصمیم گرفتند دقیقاً میزان مفید بودن این داروهای ارزان قیمت را در مقیاس بزرگتر تعیین کنند.

آنها مطالعه‌ای را انجام دادند که دوشنبه در Annals of Internal Medicine منتشر شد تا محاسبه کنند اگر تمام داروهای ژنریک که به بیماران ارائه می‌دهند به جای شرکت‌های دارویی با قیمت‌های خرده‌فروشی استاندارد، از Cost Plus Drugs تهیه می‌شد، Medicare چقدر می‌توانست در یک سال پس انداز کند.

خلاصه میلیاردها.

برای 109 داروی ژنریک که توسط Cost Plus Drugs در 8 فوریه امسال فروخته شد، تیم تحقیقاتی قیمت — از جمله هزینه های توزیع و ارسال در داروخانه — را برای حداقل و حداکثر مقادیر موجود برای فروش عمده مشخص کرد. حداقل مقدار به 30 شمارش و حداکثر به 90 شمارش اشاره شده است.

سپس، تیم هزینه‌های بخش D مدیکر 2020 را برای 89 مورد از این 109 دارو بررسی کردند. آنها 20 مورد را کنار گذاشتند، زیرا اینها داروهایی بودند که به اندازه کافی قابل مقایسه با داروهای ژنریک موازی و خرده فروشی نیستند.

پس از تعدیل تمام قیمت‌های جمع‌آوری‌شده برای حذف هر گونه متغیر مخدوش‌کننده، مانند هزینه مواد تشکیل دهنده بین سال‌های 2020 و 2022، تیم به این نتیجه رسید که اگر Medicare داروهای ژنریک را در حداکثر مقدار عرضه شده توسط Cost Plus Drugs خریداری می‌کرد، می‌توانست 3.6 میلیارد دلار در 77 دارو از 89 داروی ژنریک صرفه‌جویی کند. فقط در سال 2020. اگر Medicare آنها را در حداقل مقدار خریداری می کرد، می توانست 1.7 میلیارد دلار در 42 دارو از 89 دارو صرفه جویی کند.

این تیم همچنین گفت که این یک تخمین محافظه کارانه است، زیرا از این تجزیه و تحلیل، Cost Plus Drugs تعداد زیادی دارو اضافه کرده است. با این وجود، این مطالعه گفت: “یافته های ما نشان می دهد که Medicare برای بسیاری از داروهای ژنریک بیش از حد پرداخت می کند.”

این مطلب از رسانه های بین المللی معتبر جمع آوری بطور خودکار شده و رسانه رادیو فناوری نقشی در تهیه و تالیف انها ندارد. رادیو فناوری تابع مقررات و آرمانهای جمهوری اسلامی ایران است بنابراین اگر این مطلب نیاز به حذف و یا ویرایش دارد به ما اطلاع دهید.

درباره ی rf_admin

مطلب پیشنهادی

WWE Money in the Bank 2022: Start Times, How to Watch, Match Card and Peacock

به گزارش سرویس اخبار فناوری رسانه رادیو فناوری ، آخرین پرداخت به ازای هر ویو …