نقد و بررسی Sonic Origins: این مجموعه از بازی‌های کلاسیک حال و هوای بهتری به من می‌دهد

به گزارش سرویس اخبار فناوری رسانه رادیو فناوری ،

پس از سه دهه بازی Sonic the Hedgehog، من واقعاً باید از جذابیت های قهرمان سریع آبی سگا مصون باشم. ریشه های صوتی به من ثابت کرد که اشتباه می کنم پس از یک روز پرمشغله، کمی عصبانی بودم، این مجموعه از بازی‌های کلاسیک دهه 90 را روی پلتفرم خود بارگذاری کردم. PS5 و به محض شنیدن آن موسیقی عنوان نمادین، تمام تنش ها از بین رفت.

Sonic Origins که در روز پنجشنبه برای PS5، PS4، Xbox Series X و S، Xbox One، Nintendo Switch و PC عرضه شد، شامل Sonic، Sonic CD، Sonic 2 و Sonic 3 & Knuckles است. همچنین قیمت آن 40 دلار است که برای چهار بازی یکپارچهسازی با سیستمعامل که بارها در طول سالها منتشر شده اند کمی گران است.

با این حال، به زیبایی ارائه شده است، با پیچ و تاب های فراوان و افزودنی های مدرن برای چاشنی بخشیدن به این بازی های قدیمی و ارائه راه های جدید برای تجربه آنها. من بیشتر وقتم را صرف بازی در حالت Anniversary کردم، که به شما تصاویری کمی بهبود یافته، نمایش تمام صفحه و زندگی بی نهایت می دهد، زیرا برای این مجموعه جدید است و من دیگر حوصله نمایشگرهای بازی را ندارم. من به اندازه کافی از آنها در کودکی دیدم، متشکرم.

برای افراد ناب، حالت کلاسیک به شما امکان می دهد با تصاویر یکپارچهسازی با سیستمعامل، نسبت تصویر 4:3 (با نوارها در کناره های صفحه) و زندگی محدود بازی کنید. خوشحالم که امکان بازآفرینی سبک بازی قدیمی وجود دارد، اما به سختی به نظر می رسد بهترین راه برای تجربه این بازی ها در سال 2022 باشد.

غواصی در Sonic the Hedgehog، که اولین بار Sega Genesis (یا Mega Drive، همانطور که اکثر مناطق خارج از ایالات متحده آن را می شناختند) در سال 1991 منتشر شد، به همان اندازه سرگرم کننده بود که در 31 سال گذشته بوده است. هنگامی که از سطوح بازتر عبور می کنید، حس رضایت بخشی از سرعت به شما دست می دهد، در حالی که کاوش در سطوح پرپیچ و خم تر لذت بخش است.

Tails در Sonic 1 در Sonic Origins

بازی به عنوان Tails در سونیک اصلی یکی از عناصر سرگرم کننده Sonic Origins است.

سگا

همچنین سخت‌تر از آن چیزی است که به یاد می‌آورم — دنباله تعقیب و گریز Labyrinth Zone Act 3 برای من تلاش‌های زیادی کرد (زندگی‌های بی‌نهایت، فیو). با این حال، شنیدن یک تم مطلق Starlight Zone باعث شد همه چیز ارزشمند باشد.

بازی اول در مقایسه با دنباله‌های پیچیده‌تر آن نسبتاً ساده به نظر می‌رسد، اما همچنان یک قطعه ضروری از کانن بازی است که همه باید حداقل یک بار بازی کنند. این همچنین نسخه کنسولی است که در آن می‌توانید به‌عنوان Tails و Knuckles بازی کنید (که در یک ریمستر 2013 در iOS و Android اضافه شده‌اند)، که به شما امکان می‌دهد سطوح را به روش‌های کاملاً جدیدی با توانایی‌های پرواز، سر خوردن و بالا رفتن کاوش کنید.

Sonic CD احتمالاً بازی‌ای است که کمترین نفر از زمانی که در سال 1993 برای انجام این کار به افزونه گران قیمت Sega CD Genesis نیاز داشتید، بازی کرده‌اند. من قبلاً آن را کامل نکرده بودم زیرا طراحی سطح همیشه شبیه به یک گام پایین‌تر از Genesis بود. بازی‌ها و من به سختی سرم را دور مکانیک سفر در زمان حلقه کردم. (من فقط می خواستم سریع بروم!)

سی دی سونیک در Sonic Origins

Sonic CD عجیب ترین بازی این مجموعه است.

سگا

هر چند موسیقی و انیمیشن باورنکردنی دارد – صحنه‌های برش سبک انیمه فوق‌العاده جذاب در شکوه و عظمت خود گنجانده شده‌اند. موفق باشید که تم آهنگ Sonic Boom را نیز از سرتان بیرون کنید. پس از تکمیل آن در این مجموعه، مطمئناً این یک بازی است که من از آن قدردانی کرده‌ام و مشتاقانه منتظر کاوش بیشتر آن هستم، به خصوص تکمیل آن به شما امکان می‌دهد دوباره به عنوان Tails بازی کنید. (متأسفانه Knuckles در Sonic CD قابل پخش نیست.)

Sonic 2 مورد علاقه احساساتی من است و از زمان عرضه آن به Genesis در سال 1992 ساعت های بی شماری را صرف آن کرده ام. که طراحی بازتر آن به Sonic، Tails یا Knuckles اجازه می دهد تا از بین بروند. من با یک مشکل مواجه شدم که در آن تیلز (به عنوان شخصیت ثانویه تحت کنترل کامپیوتر) در برخی از مناظر گیر کرد و به تلاش برای پریدن ادامه داد، که منجر به یک صدای جهشی تحریک کننده شد تا اینکه سطح را تمام کردم. بازی شکستن نیست، اما همچنان آزار دهنده است.

هواپیمای سونیک 2 (با دم) در برابر آسمان آبی با پرندگان دنبال

Sonic and Tails در Sonic 2 به آسمان می‌رود، تصویری که ممکن است در دنباله فیلم 2022 دیده باشید.

سگا

رئیس نهایی (طراحی فیلم دوم از نزدیک منعکس شده است اوایل امسال) بسیار ساده‌تر از آن چیزی است که من در کودکی تصور می‌کردم، اما هنوز چندین بار تلاش کردم و چندین بار عصبانیت فزاینده‌ای به شریکم درباره فریم‌های شکست ناپذیری قبل از اینکه او را شکست دهم، طول کشید. من هر ثانیه از تکرار این بازی باورنکردنی را دوست داشتم.

Sonic 3 & Knuckles – که برای اولین بار در این مجموعه به صورت عریض ارائه شده است – به نوعی دو بازی در یک است، زیرا Sonic 3 و Sonic & Knuckles را ترکیب می کند. آنها در ابتدا قرار بود یک بازی باشند، اما سگا در سال 1994 به دلیل محدودیت‌های زمانی و محدودیت‌های اندازه کارتریج (و احتمالاً فرصتی برای کسب درآمد بیشتر از یک قایق) تصمیم گرفت آنها را به طور جداگانه منتشر کند.

ماشین پرنده Robotnik پس از شکست در Sonic 3 و Knuckles منفجر می شود

Sonic 3 and Knuckles رضایت بخش ترین باس فایت های مجموعه را دارد.

سگا

این بازی از لحظات آغازین تا پایان حماسی اعتماد به نفس را می دهد. انیمیشن‌های شخصیت‌های خیره‌کننده – دیدن اسنوبرد Sonic در شروع Ice Cap Zone هنوز هم عالی است – سطوح بیشتری نسبت به بقیه، جابه‌جایی قانع‌کننده بین مراحل، بارهای رئیس‌های به یاد ماندنی و لحظاتی با سرعت شدید. برخی از موسیقی های این نسخه به دلیل آهنگ مایکل جکسون فقید تغییر یافته است دخالت اغلب گزارش شده با موسیقی متن اصلی، اما خیلی از تجربه برای من دور نشد.

من به اندازه بازی دوم نسبت به این بازی نوستالژیک نیستم، اما بازی یکی پس از دیگری برتری Sonic 3 & Knuckles را برجسته می کند. انتخاب Knuckles تجربه بسیار متفاوتی را برای انجام این کار به عنوان Sonic یا Tails نیز ارائه می‌کند و باعث تشویق چندین بازی می‌شود.

در این مجموعه نیز مقدار زیادی ارزش پخش اضافی وجود دارد. پس از اتمام هر بازی، می‌توانید به یک حالت آینه‌ای دسترسی داشته باشید که به شما امکان می‌دهد هر سطح را از راست به چپ طی کنید (که در ابتدا کمی اشتباه به نظر می‌رسد)، یک حالت رئیس راش که به شما امکان می‌دهد همه بدهای بزرگ را پشت سر هم به چالش بکشید، و ماموریت‌های کوچک‌تر. این وظیفه شما را با شکست دادن تعداد معینی از دشمنان یا عبور از یک مسیر چالش برانگیز با موانع انجام می دهد.

ماموریت های Sonic Origins

این ماموریت ها چالش های جدیدی را برای کهنه سربازان Sonic ارائه می کند.

سگا

همچنین می‌توانید هر چهار بازی را در حالت داستانی بدون درز بازی کنید، که توسط صحنه‌های متحرک زیبا ایجاد شده برای Sonic Origins به هم پیوند خورده‌اند. در هر حالت، سکه‌هایی جمع‌آوری می‌کنید که به شما امکان می‌دهند قفل موسیقی و هنر را در موزه درون بازی باز کنید – با توجه به تاریخچه 31 ساله Sonic، این عنصر از بازی کمی سبک به نظر می‌رسد – یا اگر می‌خواهید مراحل ویژه هر بازی را دوباره امتحان کنید. در حال تلاش برای جمع آوری تمام زمردهای هرج و مرج (که برای به دست آوردن پایان واقعی به آنها نیاز دارید).

حالت سخت، آهنگ‌های موسیقی اضافی و برخی از گزینه‌های منوی زیبایی‌شناختی منحصر به یک نسخه دیجیتال لوکس ۴۵ دلاری است، اما در طول دوره بررسی در دسترس نبودند. این مقاله به محض اینکه فرصتی برای بررسی آن ویژگی ها داشته باشم به روز می شود، اما بازی بدون آنها ناقص به نظر نمی رسد.

Knuckles با Robotnik با اندام لوله ای در پس زمینه در Sonic Origins مبارزه می کند

نسخه این مجموعه از Sonic 2 شامل Hidden Palace Zone است که در نسخه اصلی موجود نبود.

سگا

صرف نظر از اینکه کدام نسخه را می خواهید، 40 دلار هنوز هم برای بازی های چند دهه قدیمی درخواست زیادی است — مشترکین بسته توسعه آنلاین Nintendo Switch می‌توانید در حال حاضر نسخه‌ای از Sonic 2 را بدون هزینه اضافی بازی کنید. شما همچنین می توانید بازی Sonic Mania را بازی کنید که در سال 2017 به هر چهار این بازی ادای احترام کرد.

علیرغم قیمت بالا، بازی‌های جنسیس سونیک از بهترین پلتفرمرهایی هستند که تا به حال ساخته شده‌اند و Sonic Origins آنها را در خیره‌کننده‌ترین مجموعه‌ای از نظر بصری ارائه می‌کند. اگر می خواهید بازی های کلاسیک دو بعدی سونیک را دوباره ببینید یا می خواهید آنها را به نسل جدیدی از بازیکنان معرفی کنید که Sonic را از طریق این بازی کشف کرده اند. اخیر فیلم ها، این مجموعه نرم ترین و در دسترس ترین راه برای تجربه آنهاست. و همچنان هر زمان که آن را بارگذاری می کنم، روحیه بهتری به من می دهد.

این مطلب از رسانه های بین المللی معتبر جمع آوری بطور خودکار شده و رسانه رادیو فناوری نقشی در تهیه و تالیف انها ندارد. رادیو فناوری تابع مقررات و آرمانهای جمهوری اسلامی ایران است بنابراین اگر این مطلب نیاز به حذف و یا ویرایش دارد به ما اطلاع دهید.

درباره ی rf_admin

مطلب پیشنهادی

بهترین میزهای ایستاده سال 2022

به گزارش سرویس اخبار فناوری رسانه رادیو فناوری ، کار کردن در خارج از خانه …