در اینجا نرخ های وام مسکن امروز در 23 ژوئن 2022 آمده است: نرخ ها عمدتاً ثابت می مانند

به گزارش سرویس اخبار فناوری رسانه رادیو فناوری ،

متوسط ​​نرخ بهره برای هر دو وام مسکن ثابت 15 ساله و ثابت 30 ساله امروز اندکی کاهش یافت و روند صعودی دوره گذشته را معکوس کرد. با این حال، میانگین نرخ وام مسکن با نرخ قابل تنظیم 5/1 به طور قابل توجهی بالاتر بود.

نرخ‌های وام مسکن از ابتدای امسال به‌طور مداوم در حال افزایش بوده‌اند و انتظار می‌رود که در طول سال 2022 به افزایش خود ادامه دهند. البته، نرخ‌های بهره پویا و غیرقابل پیش‌بینی هستند – حداقل به صورت روزانه یا هفتگی – زیرا به نرخ‌های گسترده پاسخ می‌دهند. انواع عوامل اقتصادی در حال حاضر، دو مورد از این عوامل – تورم و نرخ وجوه فدرال – به ویژه تأثیرگذار هستند. فدرال رزرو در سال جاری سه بار نرخ بهره را افزایش داده است و قصد خود را برای افزایش مجدد نرخ ها برای مهار تورم نشان داده است. این تقریباً به طور قطع به نرخ های بالاتر وام مسکن و برای وام گیرندگان احتمالی، پرداخت ماهانه وام مسکن شدیدتر خواهد بود. به این ترتیب، خریداران خانه ممکن است شانس بهتری برای قفل کردن نرخ بهره وام مسکن پایین‌تر داشته باشند. همیشه ایده خوبی است که با چندین وام دهنده مصاحبه کنید تا نرخ ها و کارمزدها را برای یافتن بهترین وام مسکن برای موقعیت خاص خود مقایسه کنید.

وام مسکن 30 ساله با نرخ ثابت

متوسط ​​نرخ سود وام مسکن ثابت 30 ساله 5.89 درصد است که نسبت به یک هفته قبل 2 واحد کاهش داشته است. (یک امتیاز معادل 0.01٪ است). یک وام مسکن 30 ساله معمولاً دارای نرخ بهره بیشتری نسبت به وام مسکن 15 ساله با نرخ ثابت است – اما همچنین پرداخت ماهانه کمتری دارد. اگر چه در طول زمان بهره بیشتری می پردازید – وام خود را در بازه زمانی طولانی تری پرداخت می کنید – اگر به دنبال پرداخت ماهانه کمتر هستید، وام مسکن ثابت 30 ساله ممکن است گزینه خوبی باشد.

وام مسکن 15 ساله با نرخ ثابت

متوسط ​​نرخ وام مسکن 15 ساله ثابت 5.10 درصد است که نسبت به زمان مشابه در هفته گذشته 1 واحد کاهش یافته است. قطعاً با وام مسکن 15 ساله در مقایسه با وام مسکن ثابت 30 ساله، پرداخت ماهانه بالاتری خواهید داشت، حتی اگر نرخ بهره و مبلغ وام یکسان باشد. اما اگر بتوانید پرداخت های ماهانه را بپردازید، معمولاً وام 15 ساله بهترین معامله خواهد بود. به احتمال زیاد نرخ بهره کمتری دریافت خواهید کرد و در مجموع سود کمتری خواهید پرداخت زیرا وام مسکن خود را بسیار سریعتر پرداخت می کنید.

5/1 وام مسکن با نرخ قابل تنظیم

وام مسکن با نرخ قابل تنظیم 5/1 دارای نرخ متوسط ​​4.26 درصد است که نسبت به زمان مشابه در هفته گذشته 24 واحد افزایش یافته است. برای پنج سال اول، معمولاً نرخ بهره کمتری با 5/1 ARM در مقایسه با وام مسکن ثابت 30 ساله دریافت خواهید کرد. با این حال، تغییرات در بازار می تواند باعث افزایش نرخ بهره شما پس از آن زمان شود، همانطور که در شرایط وام شما توضیح داده شده است. برای وام گیرندگانی که قصد دارند خانه خود را قبل از تغییر نرخ بفروشند یا مجدداً تامین مالی کنند، ARM ممکن است گزینه خوبی باشد. در غیر این صورت، تغییرات در بازار به این معنی است که پس از تعدیل نرخ، نرخ بهره شما می تواند بسیار بالاتر باشد.

روند نرخ وام مسکن

اگرچه نرخ های وام مسکن در ابتدای سال 2022 از نظر تاریخی پایین بود، اما از آن زمان به طور پیوسته در حال افزایش بوده است. دلیل: فدرال رزرو تنها در این ماه نرخ بهره را 0.75 درصد افزایش داده است – بالاترین افزایش نرخ از سال 1994 – در تلاش برای مهار تورم بی سابقه. به عنوان یک قاعده کلی، زمانی که تورم پایین است، نرخ وام مسکن کمتر است. وقتی تورم بالاست، نرخ ها بیشتر می شوند.

اگرچه فدرال رزرو مستقیماً نرخ وام مسکن را تعیین نمی کند، اقدامات سیاست بانک مرکزی بر میزان پرداخت شما برای تأمین مالی وام مسکن تأثیر می گذارد. و فدرال رزرو اعلام کرده است که در طول سال جاری به افزایش نرخ بهره ادامه خواهد داد. بنابراین، اگر به دنبال خرید خانه در سال 2022 هستید، انتظار داشته باشید که نرخ وام مسکن با گذشت سال افزایش یابد.

ما از داده‌های جمع‌آوری‌شده توسط Bankrate، که متعلق به همان شرکت مادر CNET است، برای پیگیری تغییرات در این نرخ‌های روزانه استفاده می‌کنیم. این جدول میانگین نرخ های ارائه شده توسط وام دهندگان در سراسر کشور را خلاصه می کند:

متوسط ​​نرخ بهره وام مسکن فعلی

نوع وام نرخ بهره یک هفته پیش تغییر دادن
نرخ ثابت 30 ساله 5.89٪ 5.91٪ -0.02
نرخ ثابت 15 ساله 5.10٪ 5.11٪ -0.01
نرخ وام مسکن 30 ساله 5.81٪ 5.88٪ -0.07
نرخ بازپرداخت وام مسکن 30 ساله 5.88٪ 5.89٪ -0.01

به روز شده در 23 ژوئن 2022.

نحوه یافتن نرخ های شخصی سازی شده وام مسکن

می توانید با ارتباط با کارگزار وام مسکن محلی خود یا استفاده از ماشین حساب آنلاین، نرخ وام مسکن شخصی سازی شده را دریافت کنید. برای یافتن بهترین وام مسکن، باید اهداف و وضعیت مالی کلی خود را در نظر بگیرید. طیفی از عوامل – از جمله پیش پرداخت، امتیاز اعتباری، نسبت وام به ارزش و نسبت بدهی به درآمد – همگی بر نرخ بهره وام مسکن شما تأثیر می‌گذارند. به طور کلی، شما می خواهید امتیاز اعتباری بالاتر، پیش پرداخت بزرگتر، DTI کمتر و LTV کمتری داشته باشید تا نرخ بهره کمتری دریافت کنید. علاوه بر نرخ بهره، عوامل دیگری از جمله هزینه های بسته شدن، کارمزدها، امتیازهای تخفیف و مالیات نیز ممکن است بر هزینه خانه شما تأثیر بگذارد. شما باید با چندین وام دهنده – مانند اتحادیه های اعتباری و وام دهندگان آنلاین علاوه بر بانک های محلی و ملی – مقایسه کنید تا وامی که برای شما مناسب است را دریافت کنید.

مدت وام خوب چیست؟

یکی از موارد مهمی که در انتخاب وام مسکن باید در نظر بگیرید مدت وام یا برنامه پرداخت است. رایج ترین شرایط وام مسکن 15 سال و 30 سال است، اگرچه وام های 10، 20 و 40 ساله نیز وجود دارد. وام مسکن به دو دسته وام مسکن با نرخ ثابت و با نرخ قابل تنظیم تقسیم می شود. نرخ بهره در وام مسکن با نرخ ثابت برای مدت زمان وام ثابت است. برای وام های مسکن با نرخ قابل تنظیم، نرخ های بهره برای تعداد معینی از سال ها (معمولاً پنج، هفت یا 10 سال) تعیین می شود، سپس نرخ سالانه بر اساس نرخ بهره فعلی در بازار در نوسان است.

هنگام تصمیم گیری بین وام مسکن با نرخ ثابت و نرخ قابل تنظیم، باید به مدت زمان اقامت در خانه خود فکر کنید. وام مسکن با نرخ ثابت ممکن است برای کسانی که قصد دارند برای مدتی در خانه زندگی کنند مناسب تر باشد. وام‌های مسکن با نرخ ثابت در طول زمان در مقایسه با وام‌های با نرخ قابل تنظیم ثبات بیشتری را ارائه می‌کنند، اما وام‌های مسکن با نرخ قابل تنظیم گاهی اوقات می‌توانند نرخ بهره پایین‌تری را در ابتدا ارائه دهند. اگر قصد ندارید خانه جدید خود را برای بیش از 3 تا 10 سال نگه دارید، وام مسکن با نرخ قابل تنظیم ممکن است معامله بهتری به شما بدهد. بهترین مدت وام کاملاً به موقعیت و اهداف خاص شما بستگی دارد، بنابراین هنگام انتخاب وام مسکن، آنچه برای شما مهم است را در نظر بگیرید.

این مطلب از رسانه های بین المللی معتبر جمع آوری بطور خودکار شده و رسانه رادیو فناوری نقشی در تهیه و تالیف انها ندارد. رادیو فناوری تابع مقررات و آرمانهای جمهوری اسلامی ایران است بنابراین اگر این مطلب نیاز به حذف و یا ویرایش دارد به ما اطلاع دهید.

درباره ی rf_admin

مطلب پیشنهادی

بهترین میزهای ایستاده سال 2022

به گزارش سرویس اخبار فناوری رسانه رادیو فناوری ، کار کردن در خارج از خانه …