نرخ بهره همچنان در حال افزایش است: چرا باید همین حالا کارت اعتباری خود را پرداخت کنید

به گزارش سرویس اخبار فناوری رسانه رادیو فناوری ،

چه اتفاقی می افتد

در واکنش به تورم سرسام آور، فدرال رزرو برای سومین بار در سال جاری نرخ بهره را افزایش داد و وام گرفتن پول را گرانتر کرد.

چرا مهم است

اگر بدهی کارت اعتباری دارید، ممکن است پرداخت‌های ماهانه شما در سال جاری به شدت افزایش یابد زیرا نرخ‌های درصد سالانه یا APR همچنان در حال افزایش هستند.

چه معنایی برای شما دارد

ایجاد برنامه ای برای پرداخت باقیمانده موجودی کارت اعتباری خود می تواند در هزینه های بهره صرفه جویی کند.

در پاسخ به تورم افسارگسیختهفدرال رزرو – بانک مرکزی ایالات متحده که مسئول سیاست پولی است – چندین اقدام را آغاز کرده است. افزایش نرخ بهره از ماه مارس این تقریباً در هر بخش از اقتصاد، از جمله ابزارهای مالی مانند کارت‌های اعتباری، اثر موجی دارد. از آنجایی که وام دادن به یکدیگر برای بانک‌ها گران‌تر می‌شود، متعاقباً برای بانک‌ها وام دادن به مصرف‌کنندگان گران‌تر می‌شود. این منجر به افزایش APR کارت اعتباری یا نرخ بهره می شود. متأسفانه، ممکن است این بدان معنا باشد که شما شخصاً هزینه های بالاتر را جذب می کنید.

اگر موجودی کارت اعتباری را بیش از تاریخ سررسید آن همراه داشته باشید، مشمول آن خواهد بود آوریل توسط کارت اعتباری خاص شما تعیین می شود و امتیاز اعتباری. برای افرادی که از ماه به ماه موجودی دارند، هزینه های بهره آنها با هر افزایش نرخ گران تر می شود. و معمولاً در صورت افزایش نرخ بهره به شما اطلاع داده نمی شود.

در زیر توضیح می‌دهیم که چگونه این افزایش نرخ بر صورت‌حساب‌های کارت اعتباری شما تأثیر می‌گذارد، همراه با مثال‌هایی، همراه با برخی از مراحلی که می‌توانید برای پرداخت موجودی خود انجام دهید و صرفه جویی در پول.

چرا بدهی کارت اعتباری گران تر می شود؟

با افزایش نرخ وجوه فدرال – نرخ بهره یک شبه بین بانک‌ها – یک اثر دومینویی باعث افزایش APR کارت اعتباری می‌شود. اگرچه نرخ وجوه فدرال فقط مستقیماً وام دهی بین بانک ها را تعیین می کند، این امر بر هزینه های بانک ها تأثیر می گذارد که به نوبه خود به مصرف کنندگان منتقل می شود.

نرخ اصلی، که مبنای همه نرخ‌های استقراض برای مشتریان بانک است، از نرخ وجوه فدرال استخراج می‌شود. بسته به اعتبار متقاضی و عوامل سازمانی، حق بیمه بر روی آن تعلق می گیرد. این نرخ‌های بهره مؤثر مانند نرخ‌های درصد سالانه کارت اعتباری را به همراه دارد.

اما چه زمانی باید انتظار داشت که نرخ کارت اعتباری افزایش یابد؟ APR کارت اعتباری تقریباً بلافاصله، معمولاً در یک یا دو چرخه صورت‌حساب تنظیم می‌شود. احتمالاً قبلاً بدون اینکه متوجه باشید در معرض APRهای جدید افزایش نرخ های قبلی قرار گرفته اید.

اگر هر ماه صورتحساب کارت اعتباری خود را به طور کامل پرداخت کنید، هیچ نگرانی در مورد آن ندارید. اما اگر موجودی روی آن کارت داشته باشید، با افزایش نرخ ها، حمل ماه به ماه آن هزینه بیشتری برای شما خواهد داشت.

در اینجا یک مثال است. فرض کنید موجودی کارت اعتباری شما 5525 دلار است که طبق دفتر اعتبار Experian، میانگین ملی است. در همین حال، متوسط ​​نرخ بهره کارت اعتباری جدید تقریبا 20 درصد است. اگر فقط حداقل پرداخت را انجام دهید (فرض کنید حداقل پرداخت استاندارد 2٪ است)، پرداخت موجودی کارت شما بیش از 58 سال طول می کشد و بیش از 24750 دلار سود برای شما هزینه خواهد داشت.

با این حال، اگر نرخ بهره کارت اعتباری یک درصد افزایش یابد، بازپرداخت همان موجودی بیش از 76 سال طول می کشد و بیش از 34400 دلار در بهره هزینه خواهد داشت. با استفاده از ماشین حساب حداقل پرداخت کارت اعتباری بانکرات، سایت خواهر CNET، ریاضی خود را انجام دهید.

پس در حال حاضر چه کاری باید انجام دهید؟ در اینجا شش مرحله وجود دارد که می توانید برای پرداخت موجودی کارت اعتباری خود و صرفه جویی در هزینه انجام دهید.

1. هرگونه بدهی موجود در کارت اعتباری را پرداخت یا حداقل کاهش دهید

مصرف کنندگان ایالات متحده در کاهش بدهی کارت اعتباری خود در طول همه گیری کار خوبی انجام داده اند. همانطور که Experian متوجه شد، دارندگان کارت اعتباری متوسط ​​موجودی کارت خود را در سال 2021 در مقایسه با سال 2020 تقریباً 400 دلار کاهش داده است. بنابراین به احتمال زیاد شما در حال حاضر در حالت پرداخت بدهی هستید. آفرین به شما!

اولین قدم برای پرداخت بدهی ساده است: هر درآمد قابل تصرفی را به بدهی کارت اعتباری اعمال کنید. (و اگر درآمد قابل تصرف کافی برای شروع ندارید، نترسید. من در عرض یک دقیقه به آن خواهم رسید.)

از کجا شروع کنیم؟ مصرف‌کننده‌ی متوسط ​​ایالات متحده تقریباً سه کارت اعتباری دارد، بنابراین این احتمال وجود دارد که بدهی کارت اعتباری شما در چندین موجودی پخش شود. دو روش رایج برای پرداخت موجودی های متعدد وجود دارد: روش گلوله برفی و روش بهمن.

  • روش گلوله برفی حاکی از ابتدا با پرداخت کوچکترین بدهی خود، صرف نظر از نرخ بهره، شروع کنید و اجازه دهید موفقیت اولیه شما را تا زمانی که بدهی را با بالاترین موجودی پرداخت نکنید، ادامه دهید. طرفداران این روش استدلال می کنند که این استراتژی به شما امکان می دهد یک اثر گلوله برفی ایجاد کنید، یا حرکتی که شما را تشویق به پرداخت بدهی های متعدد می کند.
  • روش بهمناز سوی دیگر، پیشنهاد می کند که با بدهی با بالاترین نرخ بهره شروع کنید. هنگامی که آن موجودی با بهره بالا را پرداخت کردید، به سمت موجودی با بالاترین نرخ بهره بعدی می روید و غیره.

کدام روش بهتر است؟ متعصبان روش بهمن – و بسیاری از کارشناسان امور مالی شخصی – به شما خواهند گفت که پرداخت بدهی با بهره بالا ابتدا از نقطه نظر مالی منطقی تر است. آنها می گویند که هر چه سریعتر بدهی را از این طریق پرداخت کنید، در طول زمان پول بیشتری را در بهره پس انداز خواهید کرد. اما اگر پرداخت این بدهی سال‌ها طول می‌کشد، ممکن است از چیزی که حداقل پیشرفت برای حداکثر تلاش به نظر می‌رسد دلسرد شوید. ممکن است درنهایت دست از کار بکشید و به بدهی خود ادامه دهید.

توصیه من این است که از روشی استفاده کنید که شما را حفظ می کند، چه گلوله برفی، چه بهمن یا ترکیبی از هر دو. در پایان، آنچه مهم است این است که پول را به صورت سود پس انداز کنید.

2. موجودی خود را به یک کارت اعتباری 0% APR انتقال دهید

اگر امتیاز اعتباری خوبی دارید، به احتمال زیاد واجد شرایط درخواست کارت اعتباری انتقال موجودی هستید. در بهترین کارت های انتقال موجودی به شما اجازه می دهد موجودی را از کارت دیگری انتقال دهید – تا زمانی که از یک بانک دیگر باشد – و آن را بدون بهره برای مدت زمان مشخصی، معمولا بین 12 تا 18 ماه، پرداخت کنید. برخی از کارت های موجود در بازار در حال حاضر تا 21 ماه عرضه می شوند.

هنگام خرید کارت انتقال موجودی، حتماً هزینه ها را در نظر بگیرید. اکثر کارت‌ها هزینه انتقال موجودی را دریافت می‌کنند، معمولاً 3٪ از مبلغ انتقالی، اگرچه برخی از کارت‌ها شارژ می‌شوند بدون هزینه انتقال موجودی.

در مرحله بعد، از ماشین حساب انتقال موجودی کارت اعتباری بانکرات، سایت خواهر CNET استفاده کنید تا تخمین بزنید که چقدر طول می کشد تا آن موجودی را بر اساس مبلغی که می توانید در هر ماه بپردازید، پرداخت کنید. سپس، به دنبال کارتی با دوره تبلیغاتی صفر سود مشابه باشید. به خاطر داشته باشید که پس از پایان دوره تبلیغاتی، APR معمولی کارت شروع می شود و شما شروع به پرداخت سود بابت موجودی باقیمانده روی کارت می کنید. درخواست کارتی را در نظر بگیرید که با ترکیب هزینه‌های انتقال موجودی و دوره مقدماتی، به شما امکان می‌دهد تا موجودی خود را با قیمت کمتری پرداخت کنید.

3. روی پرداخت بدهی کارت تمرکز کنید، نه روی کسب امتیاز یا بازپرداخت نقد

برگشت پول نقد، امتیاز و مایل در خریدهای روزمره و بازخرید آنها برای سفرهای رایگان یا جدیدترین گوشی هوشمند رویای هر دارنده کارت باهوشی است. اما اگر در کارت‌های اعتباری‌تان موجودی دارید و به خاطر کسب امتیاز، هزینه‌هایی را که نمی‌توانید در پایان ماه پرداخت کنید را شارژ می‌کنید، باید فوراً آن را متوقف کنید.

در اینجا دلیل آن است. همانطور که قبلاً اشاره کردم، متوسط ​​نرخ بهره فعلی بالای 16 درصد است. برخی از بهترین کارت‌های اعتباری به ازای هر دلاری که در دسته‌های خاص خرج می‌شود، تا 6 درصد پاداش دریافت می‌کنند خرید خواربارفروشی یا بلیط های هواپیمایی. با این حال، اکثر بهترین کارت‌های برگشت نقدی با نرخ ثابت بیش از 2٪ درآمد ندارند. اگر در زمان سررسید صورت‌حساب، هزینه خرید خود را به طور کامل پرداخت نکنید، هرگونه بازپرداخت، امتیاز یا مایل به‌دست‌آمده به راحتی با بهره از بین می‌رود.

اگر موجودی دارید، راهی وجود دارد که از آن دلارهای بازپرداخت نقدی که به سختی به دست آورده اید، به خوبی استفاده کنید. از آن‌ها برای کاهش موجودی کارت خود استفاده کنید و در عوض آن‌ها را برای اعتبار صورت‌حساب بازخرید کنید.

4. منابع درآمد اضافی را برای پرداخت بدهی کارت اعتباری در نظر بگیرید

اما اگر پول نقد اضافی در پایان روز یا ماه برای پرداخت بدهی کارت نداشته باشید، چه؟

این ممکن است دلیلی برای بدهی شما در ابتدا باشد — و این اشکالی ندارد. ما همه آنجا بوده ایم. اما افزودن یک منبع درآمد اضافی می تواند به شما کمک کند تا با هر نوع بدهی، از جمله کارت اعتباری، سریعتر مقابله کنید.

در اینجا چند ایده وجود دارد که می توانید برای کسب درآمد قابل تصرف بیشتر و پرداخت بدهی کارت اعتباری امتحان کنید:

  • در یک کنسرت جانبی شرکت کنید. آیا در ریاضیات خوب هستید یا به یک زبان خارجی مسلط هستید؟ تدریس خصوصی می تواند گزینه مناسبی برای یک شغل جانبی باشد. آیا در طول هفته وقت آزاد و ماشین سالم دارید؟ ممکن است بخواهید Uber، Lyft یا DoorDash را در نظر بگیرید. بسیاری از فروشگاه‌های موفق Etsy به‌عنوان یک کار فرعی شروع به کار کردند. فعالیتی را در نظر بگیرید که از آن لذت می برید و مطمئن شوید این نکات را دنبال کنید، از آنجایی که برگزاری یک کنسرت جانبی ممکن است پیامدهای مالیاتی داشته باشد.
  • هزینه های خود را کنترل کنید. اوه، می دانم — واضح به نظر می رسد، اما به این سادگی نیست. طبق گزارش فدرال رزرو، تقریباً 40 درصد از آمریکایی ها 400 دلار پول نقد اضطراری ندارند. چه مورد شما باشد چه نباشد، شاید وقت آن رسیده است که هزینه های خود را با درآمد خود هماهنگ کنید، بودجه ایجاد کنید و به آن بچسبید. خبر خوب این است که می‌توانید پرداخت بدهی کارت را به عنوان یکی از هزینه‌های جاری خود اضافه کنید و نیازی به ایجاد بودجه از ابتدا یا مدیریت آن به تنهایی ندارید. در بهترین برنامه های بودجه بندی می تواند به پیگیری هزینه های شما و شناسایی مخارج برای کاهش کمک کند.
  • چیزهایی را بفروشید که استفاده نمی کنید و فقط در اطراف خانه نشسته اند. از آن لباسی که فقط یک بار در عروسی پوشیده‌اید تا سونای قابل حملی که برای تولدتان تهیه کرده‌اید، اما هرگز شل نمی‌شود، فروش مجدد کالاهای مستعمل و جدید به‌صورت آنلاین می‌تواند به شما کمک کند پول نقد بیشتری را که ممکن است برای پرداخت بدهی کارت اعتباری نیاز داشته باشید، به دست آورید. مکان های زیادی برای انجام این کار وجود دارد. The Penny Hoarder جمع بندی خوبی از 14 وب سایت و برنامه برای فروش آنلاین چیزها دارد.

5. استفاده از کارت اعتباری خود را متوقف کنید و به پول نقد یا کارت نقدی بروید

کارت‌های اعتباری ابزارهای مالی عالی برای پرداخت هزینه‌های خریدهای بزرگ یا غیرمنتظره در طول زمان، بهبود اعتبار، کسب امتیاز یا بازپرداخت پول برای سفرها یا خریدهای رویایی، یا حتی دسترسی به مزایای سفر سخاوتمندانه هستند، مانند سالن های فرودگاه یا دسترسی امنیتی اولویت دار. اما آنها همچنین می توانند شما را وسوسه کنند که بیش از حد خرج کنید و اگر مسئولانه آنها را مدیریت نکنید، سریع بدهی دریافت کنید.

اگر متوجه شدید که هنگام استفاده از کارت اعتباری بیشتر خرج می کنید، شاید وقت آن رسیده که به پلاستیک استراحت دهید. مطالعات نشان می دهد که پرداخت با کارت اعتباری ممکن است منجر به خرج بیش از حد شود زیرا “درد پرداخت” از تراکنش حذف می شود. به عبارت دیگر، هنگامی که خریدی را از کارت اعتباری خود شارژ می کنید، پول بلافاصله از کیف پول یا حساب بانکی شما خارج نمی شود، که ممکن است شما را گمراه کند که فکر کنید می توانید هر چیزی را که خریداری می کنید، بپردازید.

تغییر به پول نقد ممکن است دشوارتر از قبل باشد، به ویژه از آنجایی که بسیاری از کسب و کارها در طول همه گیری همه گیر به دلایل ایمنی به پرداخت های بدون تماس روی آوردند یا از پذیرش پول نقد خودداری کردند.

با این حال، می توانید از یک استفاده کنید برنامه پرداخت P2Pمانند Venmo یا Zelle یا به سادگی کارت نقدی شما. به این ترتیب، لحظه‌ای که خریدی انجام می‌دهید یا قبض را پرداخت می‌کنید، پول فوراً از حساب بانکی شما برداشت می‌شود و به شما کمک می‌کند تا درک بهتری از میزان هزینه‌تان داشته باشید.

6. اعتبار خود را با یک کارت اعتباری صفر درصد افزایش دهید

اگر در حال حاضر موجودی روی کارت اعتباری خود ندارید، به شما تبریک می‌گوییم! اما اگر اعتبار خوبی دارید، هنوز هم ممکن است بخواهید درخواست برای a کارت اعتباری بدون بهره. حتی اگر هر ماه موجودی خود را به طور کامل پرداخت کنید، ممکن است در میان افزایش نرخ بهره مزایایی داشته باشید. می توانید برای خرید بلیط بزرگ بدون بهره پرداخت کنید یا در مواقع اضطراری یک کارت صفر درصد در اختیار داشته باشید.

بهبود نسبت استفاده از اعتبار و افزایش تعداد حساب های خود با باز کردن یک کارت اعتباری جدید می تواند برای امتیاز اعتباری شما نیز مفید باشد. این نوع حرکت ساده می تواند در درازمدت برای شما بسیار مفید باشد، به خصوص اگر قصد دارید در آینده یک خانه، خودرو یا سایر خریدهای بزرگ را تامین کنید.

مشاوره بیشتر در مورد کارت اعتباری

این مطلب از رسانه های بین المللی معتبر جمع آوری بطور خودکار شده و رسانه رادیو فناوری نقشی در تهیه و تالیف انها ندارد. رادیو فناوری تابع مقررات و آرمانهای جمهوری اسلامی ایران است بنابراین اگر این مطلب نیاز به حذف و یا ویرایش دارد به ما اطلاع دهید.

درباره ی rf_admin

مطلب پیشنهادی

بهترین میزهای ایستاده سال 2022

به گزارش سرویس اخبار فناوری رسانه رادیو فناوری ، کار کردن در خارج از خانه …