الکسای آمازون ممکن است روزی با صدای بستگان مرده شما صحبت کند

به گزارش سرویس اخبار فناوری رسانه رادیو فناوری ،

آمازون الکسا ممکن است روزی بتواند با صدای دوستان و خانواده ای که دیگر در قید حیات نیستند با شما صحبت کند.

این ویژگی جدید روز چهارشنبه در کنفرانس آمازون re:MARS به عنوان راهی برای ماندگار کردن خاطرات ذکر شد. پس از گوش دادن به صدای یک نفر برای کمتر از یک دقیقه، الکسا می تواند آن صدا را هنگام صحبت کردن شبیه سازی کند. به گزارش اسکای نیوز، ویدئویی از این ویژگی کودکی را به تصویر می‌کشد که از مادربزرگش خواسته است برایشان داستان بخواند، و الکسا قبل از تغییر صدایش تایید کرده است.

هنوز مشخص نیست که این ویژگی تا چه اندازه در حال توسعه است یا چه زمانی می‌توان آن را برای دستیارهای صوتی الکسا عرضه کرد. رویداد re:MARS (برای یادگیری ماشینی، اتوماسیون، روبات‌ها و فضا) آنچه را که آمازون در محاسبات محیطی انجام می‌دهد، از جمله پیشرفت‌های الکسا نشان می‌دهد، بنابراین ممکن است به این زودی شاهد این ویژگی نباشیم.

همچنین نگرانی‌های امنیتی بالقوه‌ای در مورد توانایی ایجاد مجدد الگوی صوتی دقیقاً وجود دارد، اگرچه تا زمانی که بدانیم الکسا پس از شنیدن یک صدا برای مدت کوتاهی چقدر می‌تواند آن را تقلید کند، قضاوت خود را حفظ خواهیم کرد. همچنین خواهیم دید که این ویژگی چگونه دریافت می‌شود — در حالی که به نظر می‌رسد کاربران را ملزم می‌کند که استفاده از آن را انتخاب کنند، یک سوال اخلاقی در مورد حقوق صدای متوفی و ​​مدت زمان حفظ آن در دستگاه‌ها یا سرورهای شرکت وجود دارد. .

سخنگوی آمازون به CNET تأیید کرد که ویژگی تقلید صدا به صراحت برای اعضای خانواده فوت شده در نظر گرفته نشده است. این مبتنی بر پیشرفت‌های اخیر در فناوری تبدیل متن به گفتار است که در مقاله سفید اخیر آمازون توضیح داده شده است، جایی که تیم صدایی با کیفیت بالا با داده‌های بسیار کمتر تولید کرده است و به جای صرف ساعت‌ها صرف ضبط صدا در یک استودیوی حرفه‌ای، از فیلتر صوتی استفاده می‌کند.

بیشتر بخوانید: 50 بهترین مهارت الکسا که به شما کمک می کند زندگی شما را بسیار آسان تر کند

این مطلب از رسانه های بین المللی معتبر جمع آوری بطور خودکار شده و رسانه رادیو فناوری نقشی در تهیه و تالیف انها ندارد. رادیو فناوری تابع مقررات و آرمانهای جمهوری اسلامی ایران است بنابراین اگر این مطلب نیاز به حذف و یا ویرایش دارد به ما اطلاع دهید.

درباره ی rf_admin

مطلب پیشنهادی

بهترین میزهای ایستاده سال 2022

به گزارش سرویس اخبار فناوری رسانه رادیو فناوری ، کار کردن در خارج از خانه …